Ilość widzów: ok. 450

Data: środa, 18 kwiecień 2018 17:00

Lokalizacja: Poznań - Droga Dębińska

W zaległym meczu II ligi Warta Poznań podejmowała Gwardię Koszalin.

Warta cały czas bijąca się o awans do I ligi była zdecydowanym faworytem tego meczu. Początek jednak tego nie pokazał bo spotkanie było bardzo niemrawe, a wręcz to Gwardia częśćiej atakowała i stwarzała sytuacje pod bramką Lisa. Warta najlepszą sytuację miała w końcówce pierwszej połowy. Wtedy to Przemysław Kita mógł z bliska zdobyć bramkę, ale jednak jego strzał został zablokowany.

Jednak druga połowa to już zupełnie nowa, inna historia. W 52 minucie drugą zółtą kartkę ujrzał gracz gości Mateusz Olszewski i Gwardia grała w 10-tkę. Wydawało się, że Warta ma teraz autostradę do wygranej. Jak sie okazało, jednak niekoniecznie, gdyż to Gwardia za sprawą dobrego strzału zza pola karnego Adama Setli wyszła na prowadzenie. Na odpowiedź Warty jednak nie musieliśmy długo czekać, bo dwie minuty później Paweł Piceluk otrzymał świetne podanie od Wiktora Patrzykąta i strzelił swoją pierwszą bramkę po powrocie do Warty. Warta jednak nie poszła za ciosem, bo w 66 minucie Przemysław Brzeziański wyprowadził Gwardię po raz drugi na prowadzenie tego dnia. Zieloni ponownie bardzo szybko doprowadzili do remisu, a strzelcem bramki znowu był Piceluk. Gdy minęła już 90 minuta wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2. Okazało sie, że jednak nie. Wrzutka w pole karne Zielonych konczy się błędem Lisa i Robert Ziętarski wyprowadził Gwardię na prowadzenie po raz trzeci tego dnia. Gdy w tym momencie część kibiców zaczęła opuszczać trybuny, Warta po raz trzeci wyrównała i po raz trzeci dokonał  tego Piceluk. Chwilę później sędzia zaończył mecz i Warta podzieliła się punktami z Gwardią.

Zdobycie tylko punktu z Gwardią u siebie można rozpatrywać jako porażkę, ale należy na pewno docenić zaangażowanie Warty i trzykrotne odrobienie strat. Warta pozostała na drugim miejscu w tabeli, ale ciągle do awansu jeszcze daleka droga. Już w weekend Warta ponownie zagra u siebie, tym razem ze Zniczem Pruszków. Tym razem warto już zdobyć trzy punkty i z taką nadzieją wszyscy kibicujący Warcie zjawią się zapewne na trybunach.

Warta Poznań - Gwardia Koszalin 3:3 (0:0)

Paweł Piceluk 62, 69, 90+3, - Adam Setla 58, Przemysław Brzeziański 66, RobertZiętarski 90+1

Warta: 1. Adrian Lis - 15. Wiktor Patrzykąt, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 3. Jakub Kiełb - 6. Krystian Sanocki (68, 21. Adrian Chopcia), 17. Artur Marciniak, 7. Michał Grobelny (71, 10. Adrian Laskowski), 28. Robert Janicki (74, 20. Adrian Cierpka), 18. Przemysław Kita - 11. Paweł Piceluk.

Gwardia: Adrian Hartleb - Norbert Dondera (67 Mateusz Bachleda), Daniel Wojciechowski, Patryk Baranowski, Bartosz Maciąg, Michał Szubert (46 Przemysław Brzeziański), Mateusz Olszewski, Robert Ziętarski, Kamil Poźniak, Adrian Kwiatkowski (60 Aleksander Karbowiak), Adam Setla.

Warta Poznań - Gwardia Koszalin 3-3. (1)
Warta Poznań - Gwardia Koszalin 3-3. (2)
Warta Poznań - Gwardia Koszalin 3-3. (3)
Warta Poznań - Gwardia Koszalin 3-3. (4)
Warta Poznań - Gwardia Koszalin 3-3. (5)
Warta Poznań - Gwardia Koszalin 3-3. (6)
Warta Poznań - Gwardia Koszalin 3-3. (7)