Pelikan Niechanowo - Jurand Koziegłowy

Grupa: Poznań I

Data: niedziela, 08 kwiecień 2018 15:00

Lokalizacja: Niechanowo

W niedzielne popołudnie na niechanowskich Plantach rozegrany został mecz 15 kolejki A-klasy w grupie I pomiędzy Pelikanem Niechanow a Jurandem Koziegłowy.

Pierwsze kilkanaście minut to wzajemne badanie się obu ekip. Gra toczyła się głównie w środku pola, bez sytuacji podbramkowych. W miarę upływającego czasu częściej atakowali gospodarze, niestety bez korzyści bramkowych. W akcjach brakowało dokładniejszego ostatniego podania i zimnej krwi pod bramką przyjezdnych. Goście natomiast kąsali Pelikana kontratakami. W 44 minucie wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Piotr Jabłecki. Do przerwy mieliśmy wynik 0:1.

W drugą część meczu lepiej weszli goście. Wysoki pressing sprawił, że to oni częściej stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramki. Efekt to gol w 65 minucie którego autorem był Szymon Wojciechowski. Druga bramka dla gości podcięła skrzydła Pelikanowi, który podniósł się dopiero w końcówce meczu. W 87 minucie pięknym strzałem z dystansu, z lewego skrzydła, popisał się Jakub Januchowski i zrobiło się 1:2. Gospodarze w nadziei, że mogą wywalczyć jeszcze remis zaciekle atakowali. W samej końcówce wywalczyli rzut rożny, a w polu karnym przyjezdnych był nawet bramkarz Pelikana. Stały fragment nic nie zmienił w końcowym wyniku. Jurand odniósł więc drugie wiosenne zwycięstwo, a Pelikan coraz bardziej oddala się od stawki walczącej o awans do Klasy Okręgowej.

Pelikan Niechanowo - Jurand Koziegłowy 1:2 (0:1)