NKS Niepruszewo - Canarinhos Skórzewo

Grupa: Poznań III

Data: sobota, 07 kwiecień 2018 15:30

Lokalizacja: Niepruszewo

Mecz w Niepruszewie jawił się jako jedno z ciekawszych w tej kolejce w całym okręgu poznańskim.

NKS to beniaminek, który robi furorę w tym sezonie i z 29 punktami jest w ścisłej czołówce i nie ukrywa aspiracji w walce o Klasę Okręgową, a na własnym boisku są nie do ruszenia. Wiosnę zespół z Niepruszewa zaczął dobrze bo od wygranej w Wąsowie 5:2. Rywalem był zespół Canarinhos Skórzewo. Canarinhos mimo kiepskiego startu w sezon to jak już ruszyli to zaczęli seryjnie wygrywać. Zimą w sparingach spisywali się wręcz fantastycznie i podopieczni Arkadiusza Kaliszana chcą szybko doskoczyć do czołówki i włączyć się w pełni do gry o awans. Gdyby udało się wygrać na arcytrudnym terenie w Niepruszewie byłby to jasny sygnał, że należy ich traktować bardzo poważnie. Pierwszy mecz tych zespołów obfitował w emocje i zakończył się wygraną NKS-u 4:3.

I to właśnie goście od pierwszych minut spotkania dominowali na placu gry. Gracze Skórzewa dłużej utrzymywali się przy piłce, ale klarownych okazji do zdobycia bramek brakowało. Dopiero w 34 minucie Sobański przejął piłkę i dynamicznie wprowadził ją przed pola karne rywali i uderzył tuż przy słupku. W 41 min Kaczmarek dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a Przygodzki podwyższył na 2:0. Kiedy wydawało się, że sędzia niebawem zakończy pierwszą odsłonę, Kurdzieko już w doliczonym czasie gry strzelił na 3:0. Myślę, że słowo nokaut to najlepsze co oddaje poczucie NKS-u w ostatnich dzisięciu minutach pierwszej połowy.

Po zmianie stron zawodnicy Canarinhos skupili się na utrzymaniu dobrego wyniku, a gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie bramki honorowej. Udało się to jednak trzy minuty przed końcem. Świetny strzał Jonasza Jeżewskiego i gospodarze cieszyli ze zdobycia gola. Sędzia doliczył cztery minuty, więc gracze NKS-u uwierzyli, że jeszcze mogą powalczyć o remis. Nic takiego jednak się nie stało i to podopieczni trenera Kaliszana pewnie zainkasowali trzy punkty, będąc zdecydowanie lepszą drużyną. Gracze Canarinhos Skórzewo pokazali, że ich zapowiedzi gry o awans to nie zwykłe gadanie i przechwałki, tylko realna ocena własnych umiejętności.

NKS Niepruszewo - Canarinhos Skórzewo 1:3 (0:3)

Jonasz Jeżewski 87 - Jakub Sobański 34, Adam Przygodzki 41, Jarosław Kurdzieko 45