Grupa: Północna

Ilość widzów: ok. 350

Data: sobota, 24 marzec 2018 16:00

Lokalizacja: Gniezno

Po zimowej przerwie punktualnie o 16:00 rozpoczął się IV-ligowy mecz pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Gromem Plewiska.

Od środka zaczęli przyjezdni, a pierwsze minuty, to wzajemne sprawdzanie sił w środku pola. W 7 minucie gospodarze oddali pierwszy strzał w tym pojedynku i był to sygnał do ataku. Już w 11 minucie Mieszko zdobył pierwszą bramkę. Zamieszanie w okolicach pola karnego po rzucie z autu wykorzystał Michał Steinke. Bramka ta dodała animuszu gospodarzom, którzy budowali swoją przewagę na murawie. Między 12, a 16 minutą Mieszkowcy mieli aż cztery rzuty rożne, które jednak nie potrafili zamienić na kolejne gole. W 18 minucie pierwszy żółty kartonik obejrzał Tomasz Bzdęga, który zupełnie bez sensu popchnął jednego z piłkarzy Gromu. Cztery minuty później składną akcję zakończoną golem przeprowadzili Gnieźnianie, a na listę strzelców wpisał się Damian Pawlak. W 30 minucie żółtą kartką ukarany został zawodnik gości Uche, a dwie minuty później Mieszko musiało dokonać pierwszej zmiany. Za kontuzjowanego Michała Steinke wszedł Taras Maksymiv. Wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca pierwszej części gry, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Bartkowiak, który został przez niego nieprzepisowo zatrzymany. Arbiter ukarał Korbika żółtą kartką, dodatkowo wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Tomasz Bzdęga i Mieszkowcy schodzili do szatni z trzybramkową przewagą.

W przerwie meczu w ekipie gości zostały przeprowadzone dwie zmiany. Za Uche wszedł Niemczyk, a Piskułę zmienił Walkowiak. Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla gospodarzy. Już w 47 minucie piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Gracjan Goździk, a bramkę głową zdobył Dawid Radomski i było już 4:0. W kolejnych minutach obie drużyny próbowały zagrozić przeciwnikowi, ale to Mieszkowcy w 57 minucie po raz piąty pokazali swoją wyższość nad rywalem. Gospodarze w trójkę znaleźli się przed niepilnowanym golkiperem. Gracjan Goździk „położył” Korbika podając do Marcina Trojanowskiego, a ten skierował piłkę do pustej siatki. Od tego momentu Gnieźnianie wyraźnie zwolnili tempo, a przewagę zaczęli zdobywać piłkarze z Plewisk. W 60 minucie obie ekipy przeprowadziły zmianę. W Gromie Linowskiego zmienił Degórski, a w Mieszku za Budzyńskiego wszedł Konieczny. Kolejne minuty to coraz większa przewaga gości, która jednak nie przynosiła goli. W 70 minucie w drużynie przyjezdnej Kaźmierowskiego zmienił Skórczyński, natomiast u Gnieźnian za Goździka i Pawlaka na boisko weszli Kaźmierczak i Kruczyński. Goście atakowali coraz odważniej, ale brakowało im wykończenia. Najbliżej szczęścia byli w 77 minucie, kiedy Tomasz Degórski trafił w poprzeczkę. Co nie udało się teraz, udało się w 88 minucie. Piłkarze Gromu nacierali coraz bardziej, aż po podaniu Dawida Juchacza honorową bramkę zdobył najlepiej spisujący się zawodnik gości Tomasz Degórski. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Mieszka 5-1. Warto nadmienić, że w 85 minucie arbiter musiał na kilka minut przerwać mecz z powodu wtargnięcia w okolice murawy jednego z kibiców.

Mieszko pokazał, że strata punktów tydzień temu w Swarzędzu nie zachwiała ich pewnością siebie i bez większych problemów odprawił zespół walczący o utrzymanie w zreformowanej IV lidze.

Mieszko Gniezno - Grom Plewiska 5:1 (3:0)

Michał Steinke (11), Damian Pawlak (22), Tomasz Bzdęga (43 z rzutu karnego), Dawid Radomski (47), Marcin Trojanowski (55) - Tomasz Degórski (88)

tekst: Jakub Pokorny