Ilość widzów: ok. 60

Data: sobota, 17 marzec 2018 16:00

Lokalizacja: Oborniki

Sparta Oborniki po remoncie nawierzchni wróciła na swoje domowe boisko.

Pewnie dzieki temu, że boisko jest świeże i wyremontowane pomimo tego, że większość spotkań została w sobotę odwołana to w Obornikach dało się grać. I to właśnie Sparta mecz zaczęła zdecydowanie lepiej bo wyszła na prowadzenie już w 5 minucie. Fatalny błąd bramkarza Lubuszanina wykorzystał Łukasz Zenger i otworzył wynik meczu. Sparta chciała iść za ciosem i miała w tym meczu przewagę. Goście równowagę odzyskali w końcowej części pierwszej połowy i udało im się jeszcze doprowadzić do remisu. W 44 minucie, Paweł Iwanicki znakomicie zagrał do Błażeja Nowaka, a ten ograł dwóch rywali i z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce. Lubuszanin powinien wyjść w pierwszej połowie jeszcze na prowadzenie. Czwórkowa akcja Paweł Wicher - Błażej Nowak - Paweł Nawrocki - Krystian Feciuch, zakończyła się świetną interwencją Jana Wojciechowskiego, byłego bramkarza Lubuszanina.

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę miał już zespół z Trzcianki. W 57 minucie, dośrodkowanie Mateusza Kaczora trafiło do Michała Wawszczaka, uderzenie obronił Wojciechowski, ale Błażej Nowak dopadł do piłki i podał ją do Pawła Iwanickiego, a ten spokojnie umieścił piłkę w bramce. W 67 minucie było już 3:1, gdy Błażej Nowak pewnie wykończył sytuację sam na sam. W 77 minucie, w polu karnym sfaulowany został Michał Wawszczak i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Błażej Nowak, jednak jego uderzenie trafiło w słupek. Wynik na 4:1 ustalił w 86 minucie Paweł Iwanicki.

Lubuszanin pokazał w tym meczu swoją wyższość i to, że będą chcieli sobie jak najbszybciej zapewnić czwartoligowy byt. Sparta w pierwszej połowie pokazała, że może być groźna mając na uwadze, że większość spotkań rozegrają na wiosnę u siebie. Na pewno tego zespołu nie można jeszcze skreślać w grze o zreformowaną IV ligę.

Sparta Oborniki - Lubuszanin Trzcianka 1:4 (1:1)