Grupa: Północna

Ilość widzów: ok. 100

Data: sobota, 17 marzec 2018 14:00

Lokalizacja: Swarzędz

Runda wiosenna ruszyła w Wielkopolsce ze sporymi problemami. Hitowo zapowiadający się mecz Unii Swarzędz z Mieszko Gniezno odbył się jednak zgodnie z planem.

Początek sobotniego meczu na szczycie należał do gości z Gniezna. W 6 minucie po centrze Damiana Pawlaka z rzutu rożnego, głową strzelał Tomasz Bzdęga ale futbolówka przeszła tuż obok słupka. W dalszej części pierwszej połowy goście organizowali akcje za akcją, ale kończyły się one niecelnymi uderzeniami albo udanymi paradami Andrzeja Budnika. W 37 minucie bliski trafienia był Tomasz Neumann z Unii, który piętą, po podaniu z rzutu rożnego niemal zaskoczył Wiktora Beśkę W 41 minucie w odstępie kilkunastu sekund dwie wyśmienite pozycje do pokonania Andrzeja Budnika miał Michał Steinke. Pierwsza połowa mimo dobrych sytuacji zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Warto wspomnieć, że mecz toczony był w przenikliwym zimnie

W drugiej połowie, od pierwszego gwizdka, w poczynania Mieszka wkradł się bałagan i do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i w 54 minucie wyszli na prowadzenie. Wszystko za sprawą Pawła Koralewskiego, który niespodziewanie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Pomocnik Unii w po otrzymaniu podania ze środka boiska huknął z linii pola karnego nie dając szans golkiperowi gnieźnian. Mieszko próbował odpowiedzieć, a najbliżej wyrównania był w 64 minucie Tomasz Bzdęga. Gdy już wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Unii doszło jednak do wyrównania. w 85 minucie Michał Steinke sam sobie rzucił piłkę za linię obrony Unii, a następnie wychodząc sam na sam z Budnikiem nie dał mu szans.

W ostatnich minutach obie strony starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bezskutecznie jednak i hitowy mecz zakończył się remisem 1:1. Unia dzięki temu przerwała serię 31 kolejnych wygranych meczów przez Mieszko.

Unia Swarzędz – Mieszko Gniezno 1:1 (0:0)

Bramki: Paweł Koralewski (54′) – Michał Steinke (85′).

Unia: 1. Andrzej Budnik – 14. Patryk Pawłowski, 13. Tomasz Neumann, 3. Jakub Dohnal, 6. Kamil Czaplicki – 10. Mateusz Świergiel, 16. Paweł Koralewski, 8. Filip Soboń (81′ 17. Mikołaj Nowak), 7. Tomasz Węcławek, 20. Mikołaj Remlein  (70′ 19. Kamil Boruń) – 9. Krzysztof Stępiński.

Mieszko: 1. Wiktor Beśka – 2. Marcin Tomaszewski, 4. Michał Steinke, 10. Damian Pawlak (61′ 9. Adam Konieczny), 11. Gracjan Goździk, 13. Adrian Bartkowiak, 15. Dawid Radomski (46′ 17. Marcin Trojanowski), 18. Tomasz Kaźmierczak, 24. Miłosz Brylewski (67′ 5. Fabian Burzyński), 25. Krzysztof Wolkiewicz, 26. Tomasz Bzdęga.

Unia Swarzędz-Mieszkao Gniezno 1-1 (1)
Unia Swarzędz-Mieszkao Gniezno 1-1 (2)
Unia Swarzędz-Mieszkao Gniezno 1-1 (3)
Unia Swarzędz-Mieszkao Gniezno 1-1 (4)