Luboński KS - Las Puszczykowo

Luboński KS - Las Puszczykowo

Mecz towarzyski

Data: sobota, 17 luty 2018 14:30

Lokalizacja: Luboń

W sobotnie pochmurne popołudnie Luboński KS rozegrał swój czwarty sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Rywalem był występujący w poznańskiej A Klasie - Las Puszczykowo. Spotkanie rozegrano na domowym obiekcie Lubońskiego przy ulicy Rzecznej 2.

Punktualnie o godzinie 14:30 rozbrzmiał pierwszy gwizdek. Początek meczu nie był oszałamiający, gra toczyła się głównie w centralnej części boiska. W płynnym konstruowaniu akcji nie pomagała błotnista murawa, przez co w rozegraniu obu ekip brakowało dokładności. Pierwsza bramka padła w 28 minucie. Fantastyczne prostopadłe podanie Piotra Michalaka wykorzystał wchodzący z lewej strony boiska Łukasz Lekier, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Lasu. Prowadzenie zawodników z Lubonia nie trwało jednak długo, gdyż 6 minut później nastąpiło wyrównanie. Złe wybicie bramkarza Lubońskiego przechwycił jeden z napastników z Puszczykowa, który skierował piłkę do pustej bramki. Las po strzeleniu gola przejął inicjatywę, lecz nie zdołał wykorzystać kilku dogodnych okazji. Pierwszą połowę zakończył minimalnie niecelne uderzenie Lubońskiego z rzutu wolnego.

Druga połowa również nie była porywająca. Gra się zaostrzyła, brakowało klarownych okazji z obu stron. Z czasem jednak zawodnicy z Puszczykowa osłabli i to klub z Lubonia zaczął dominować. Dodatkową jakość wnieśli wprowadzenie w przerwie zawodnicy. W 73 minucie nastąpiło przełamanie. Płaskie dogranie z prawej strony boiska jednego z testowanych zawodników celnym strzałem obok bramkarza wykończył będący w dobrej dyspozycji Łukasz Lekier. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, choć Luboński mógł niejednokrotnie podwyższyć prowadzenie.Cieszy pierwsza wygrana w tym roku, lecz styl gry pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Do początku rundy wiosennej pozostało jednak sporo czasu, więc poprawa gry powinna przychodzić stopniowo wraz ze zwiększeniem obciążenia na treningach.

Kolejnym sparingpartnerem Lubońskiego KS będzie druga drużyna Polonii Środy Wielkopolskiej. 

SKŁAD LUBOŃSKIEGO KS: zawodnik testowany (46’ Adrian Krzyżanowski) - Kevin Kasztelan, Jakub Polerowicz, Tomasz Domagała, Łukasz Lekier - Paweł Woźniak (46’ zawodnik testowany), Dominik Antkowiak, Piotr Michalak, Patryk Piórkowski (46’ Marek Barul), zawodnik testowany (75’ zawodnik testowany) - Sławomir Marchewka (46’ Damian Krzyżaniak)

zdjecia oraz tekst - Piotr Pietrzak Luboński KS

DSC03597
DSC03597
DSC03599
DSC03599
DSC03600
DSC03600
DSC03602
DSC03602

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com