Luboński KS - LZS Stare Oborzyska

Mecz towarzyski

Data: sobota, 10 luty 2018 15:00

Lokalizacja: Sepno

W sobotę o godzinie 15:00 drużyna seniorów Lubońskiego KS rozegrała trzeci sparing podczas okresu przygotowawczego. Rywalem była drużyna zajmująca aktualnie 9. miejsce w leszczyńskiej okręgówce - LZS Stare Oborzyska. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Sepnie.

Spotkanie przebiegało w dość dobrym tempie. W pierwszej połowie nieznacznie lepiej wyglądała ekipa z Oborzysk, która postawiła na grę dłuższą piłką. Pierwszą bramkę w 15 minucie po niefrasobliwej interwencji bramkarza zdobył jednak Luboński po krótkim rozegraniu rzutu rożnego z prawej strony. Płaski strzał w krótki róg po asyście Łukasza Lekiera oddał obrońca Marek Barul. Ekipa z Lubonia konsekwentnie broniła w niskim pressingu próbując wyprowadzić szybkie kontry po przejęciach w centralnej części boiska. W 32 minucie nastąpiło wyrównanie. Brak komunikacji między bramkarzem a blokiem obrony wykorzystał jeden z napastników LZS-u, który skierował piłkę z 18 metrów do pustej bramki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny miały kilka dogodnych szans na wyjście na prowadzenie.

Drugą część sparingu lepiej zaczął Luboński, który próbował przejąć inicjatywę wyższym pressingiem. Oborzyska konsekwentnie próbowały rozgrywać piłkę od bramkarza i rozrzucać ją po skrzydłach. W 60 minucie na prowadzenie wyszła drużyna gospodarzy wykorzystując błąd w wyprowadzeniu piłki przez jednego z zawodników z Lubonia. Po stracie bramki Luboński zaatakował jeszcze wyżej, co przyczyniło się do stworzenia co najmniej trzech klarownych sytuacji na przestrzeni 10 minut, z których jednak żadna nie została wykorzystana. Cytując klasyka „niewykorzystywane okazje lubią się mścić” i LZS pomimo kryzysu w przeciągu kolejnych 7 minut strzelił dwie bramki odpowiednio po świetnym strzale z rzutu wolnego z 22 metra oraz po kolejnym nieporozumieniu w bloku defensywnym Lubońskiego. Końcówka spotkania przebiegła bez większych emocji. W jednej z ostatnich akcji wynik spotkania ustalił testowany zawodnik Lubońskiego, który oddał mierzony strzał w okienko bramki z lewej części pola karnego (druga asysta Łukasza Lekiera).

Sparing zakończył się wygraną drużyny ze Starych Oborzysk 4:2. Wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania, lecz to tylko jeden z meczy przygotowawczych. Na pewno czeka nas jeszcze sporo pracy, szczególnie w kwestii skuteczności oraz komunikacji między zawodnikami. Kolejne sparing Luboński rozegra 17. lutego z KP Las Puszczykowo.

SKŁAD LUBOŃSKIEGO KS: zawodnik testowany (46’ - Adrian Krzyżanowski) - Kevin Kasztelan, Tomasz Domagała, Marek Barul, Piotr Pietrzak - Paweł Woźniak, Dominik Antkowiak, Łukasz Lekier, zawodnik testowany (46’ - zawodnik testowany), Patryk Piórkowski (46’ - zawodnik testowany) - Damian Krzyżaniak