UKS Śrem wygrywa turniej w Dopiewie

Ilość widzów: ok. 300

Data: niedziela, 21 styczeń 2018 9:30

Lokalizacja: hala w Dopiewie

Piłka seniorska w Pyrlandii budzi się dopiero z zimowego snu, ale my nie próżnujemy. Korzystając z uroków wolnej niedzieli wybrałem się o poranku do pobliskiego Dopiewa, gdzie w hali GOSiR rozgrywano charytatywny turniej halowy dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2007 pod hasłem "Gramy dla Adama".

Organizatorem imprezy był klub KS Canarinhos Skórzewo przy sporym wsparciu rodziców zawodników (głównie rocznika 2007). Cały dochód z turnieju był przeznaczony na pomoc w leczeniu i rehabilitację 12 letniego Adama - zawodnika Canarinhos. Atrakcji było na prawdę sporo, licytacje, na których do wygrania były min: koszulka reprezentacji Polski z autografami kadrowiczów, koszulka Krzysztofa Kotorowskiego (podobno z pamiętnego meczu z Juventusem na Stadio di Alpi Torino), lot symulatorem, przelot motolotnią nad rozlewiskami Warty, czy też romantyczna kolacja dla dwojga. Oczywiście loteria, w której wygrywał każdy los, a także bufecik z kawą i słodkościami, który cieszył się niemałym zainteresowaniem.

Przechodząc do aspektu piłkarskiego, 10 drużyn podzielono na dwie grupy:

A: Canarinhos Skórzewo I, Czarni Czarne II, Warta Poznań, SF Luboń, Korona Zakrzewo

B: UKS Śrem, Czarni Czarne I, Canarinhos Skórzewo II, Lech Poznań FA, Unia Swarzędz

Mecze toczone były w wymiarze czasowym 12 minut, do półfinałów awansowały dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, pozostali grali o miejsca od 5 do 10. Wszystkie spotkania fazy grupowej stały na niezłym poziomie, młodym zawodnikom nie można było odmówić woli walki i zaangażowania, o czym świadczyły gromkie oklaski przy udanych akcjach ofensywnych, czy spektakularnych paradach bramkarzy. Tak na prawdę o zwycięstwie decydowały (tu zacytujemy klasyka ) "detale". Jednakże dwa mecze wpadły mi szczególnie w oko, potyczka Czarnych Czarne II z Koroną Zakrzewo, wygrana przez Koroniarzy 4:2 (którzy wrócili z dalekiej podróży, bo po zaledwie kilku minutach przegrywali 2:0, pozbierali się jednak szybko i w niezłym stylu odwrócili losy spotkania), drugą truskawką na torcie był pojedynek Czarnych Czarne I z Unią Swarzędz, której do awansu wystarczył remis, Czarni I musieli zainkasować 3 punkty aby myśleć o grze w kolejnej fazie. Praktycznie do ostatnich minut utrzymywał sie wynik 1:1, ale w samej końcówce precyzyjny strzał z rzutu wolnego dał Czarnym upragniony awans.

W półfinałach los zestawił naprzeciw siebie Wartę Poznań i Czarnych Czarne I oraz UKS Śrem i Canarinhos Skórzewo I. Po emocjonujących meczach do wielkiego finału awansowała Warta i UKS Śrem. Ostatni mecz tego dnia wyłonił triumfatora turnieju, którym została ekipa ze Śremu.