Drużyna Wiary Lecha - Polonia Środa Wielkopolska

Puchar Polski - okręg Poznań - 1/8 finału

Data: środa, 15 listopad 2017 19:30

Lokalizacja: Poznań - Śródka

W środowy wieczór na obiekcie MOS przy ul.Gdańskiej rozegrano ostatni mecz 1/8 finału Pucharu Polski w okręgu poznańskim.

Drużyna Wiary Lecha podejmowała trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Faworytem byli oczywiście goście, którzy wygrali trzy ostatnie edycje okręgowego pucharu, a po poprzedniej wygranej trafili nawet do edycji ogólnopolskiej.

Polonia w pierwszej połowie w pełni kontrolowała przebieg spotkania. Goście pierwszą bramkę zdobyli w 23. minucie, gdy Krystian Pawlak wykorzystał błąd obrony gospodarzy i otworzył wynik spotkania. Dwie minuty później było już 0:2 po trafieniu ponownie Pawlaka

Tuż po wznowieniu gry Dawid Kaczmarek zdobył swoją trzynastą bramkę w tej rundzie i dał nadzieje kibicom na dobry wynik. Ci w drugiej połowie mieli więcej sytuacji bramkowych, ale na trzy minuty przed końcem spotkania Polonia wyprowadziła kontratak, który zakończył się jej trzecim trafieniem. Strzelcem gola był tym razem Mikołaj Łopatka.

Polonia awansowała więc do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Huraganem Pobiedziska.