Grupa: Poznań III

Ilość widzów: ok. 50

Data: sobota, 11 listopad 2017 13:00

Lokalizacja: Wąsowo

W dzień Święta Niepodległości prócz uroczystych obchodów rozgrywano także mecze w niższych ligach. Jednym z nich był mecz Poznańskiej A-klasy pomiędzy LZS Wąsowo, a Orłem Granowo.

Wąsowo to niewielka miejscowość położona w powiecie nowotomyskim w gminie Kuślin, w odległości 8 kilometrów od Nowego Tomyśla. Niedaleko Wąsowa znajduje się autostrada A2, a w samej miejscowości mieści się klub Hades Wąsowo, który jeszcze kilka lat temu był oazą rozrywki i imprez weekendowych dla młodzieży. Niestety klub ten od paru lat stoi zamknięty. W Wąsowie można podziwiać także wspaniały zamek, który kilka lat temu doznał wielkich strat po pożarze. Udało się go jednak zrewitalizować i nadal pełni funkcję hotelowo – konferencyjną.

Na boisko w Wąsowie prowadzi jedna z pozbrukowych uliczek, wzdłuż której zarówno po jednej jak i drugiej stronie znajdują się domy w starym stylu z typowymi okiennicami – takie budownictwo można już rzadko spotkać i choć domy są naprawde stare to całkiem zadbane i naprawdę dobrze wyglądające.

Boisko LZS-u jak i cała stadionowa otoczka nie wyglądały źle. Skromny budynek klubowy z typową sceną, gdzie rozsiedli się kibice nie tylko z Wąsowa, ale także liczna grupa z Granowa z Panem Waldkiem i jego trąbką na czele. Wzdłuż boiska ciągną się też ławki dla kibiców, a po drugiej stronie znajdowały się tylko dwie skromne ławki rezerwowych.

Co do samych drużyn do gospodarze są beniaminkiem tych rozgrywek. Ich bilans przed tym meczem to 4-1-7 i miano najgorszej defensywy w lidze. Goście z Granowa po kilku  słabych meczach, w poprzedniej kolejce wygrali z faworyzowanym Wronczynem i wydaje się, że wrócili na właściwe tory i grę o awans.

Pierwsze minuty to typowe piłkarskie szachy w wykonaniu obu zespołów.  W 10 minucie Jacek Kossowski groźnie uderzył na bramkę gospodarzy, ale dobrą interwencją wykazał się bramkarz LZS-u. Parę minut później padła jednak pierwsza bramka w meczu. Po składnej akcji zespołu z Granowa w polu karnym dobrze odnalazł się Paweł Rozumek i wyprowadził gości na prowadzenie w meczu tym meczu - 0:1. Orzeł dalej przeważał w tym meczu i konstruował kolejne akcje. W 30 minucie podanie w pole karne do Huberta Tomczaka i zawodnik gości zostaje niepotrzebnie sfaulowany przez obrońcę z Wąsowa i arbiter główny bez wahania wskazuje na wapno. Do piłki na jedenasty metr podszedł Jacek Kossowski, lecz jego strzał obronił golkiper gospodarzy. Piłka jeszcze spadła pod nogi Pawła Rozumka, ale jego strzał fantastycznie broni ponownie bramkarz gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy piłkę w bramce LZS-u umieścił strzałem po długim słupku - Arkadiusz Kubicki. Ta bramka zamknęła pierwszą połowę i mieliśmy 0:2.

Druga odsłona meczu przebiegała wyraźnie pod dyktando zespołu gości. Na domiar złego dla gospodarzy w 55 minucie z boiska wyleciał ich jeden zawodnik. Arbitrowi głównemu wyraźnie nie spodobało się to co miał do powiedzenia Szymon Skrzypczak i za swoją pyskówkę dostał czerwoną kartkę Ta czerwień wyraźnie podcięła skrzydła gospodarzom, którzy nie potrafili wykreować jakichkolwiek sytuacji podbramkowych. Orzeł za to montował akcje raz po raz. Skończyło sie to zdobyciem trzech branmek. W 70 minucie piłkę do pustej bramki pakuje Dominik Duda,a pod koniec meczu w krótkim odstępie czasu dzieła zniszczenia dokonali Zbigniew Kąkolewski oraz Arkadiusz Kubicki.

Mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla Orła. Gospodarze nie mogli ugrać za wiele, a groźnie wyglądali tylko podczas stałych fragmentów gry, lecz to było za mało aby zdobyć chociażby bramkę kontaktową. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Orzeł był tego dnia nie do końca skuteczny.

LZS Wąsowo zakończył rundę na 11 miejscu, co nie jest jakimś złym wynikiem jak na beniaminka. Dla zespołu z Granowa runda jesienna się nie skończyła, gdyż mają jeszcze zaległy mecz z pierwszej kolejki z drużyną Canarinhos Skórzewo. Mecz ten odbędzie się w najbliższą w niedziele na boisku w Granowie. W przypadku zwycięstwa Orzeł zakończy rundę na czwartym miejscu.