MKS Przemysław Poznań - Poznań FC

MKS Przemysław Poznań - Poznań FC

B-Klasa

Grupa: Poznań III

Ilość widzów: 5

Data: niedziela, 29 październik 2017 12:00

Lokalizacja: Poznań - Cytadela

Pomimo niedogodnej aury w minioną niedzielę wyruszyłem szlakiem historii w rejon Cytadeli, aby być świadkiem bitwy o Poznań. Starcie na szczycie pomiędzy trzecim w tabeli MKS Przemysław Poznań, a liderem – Poznań FC miało pokazać kto będzie wiódł prym na dzielni w najbliższym czasie.

Krótko po rozpoczęciu spotkania swoją okazję mieli już goście, zagranie z klepki Miłosz Łondka – Sebastian Olejniczak i ten ostatni uderza z narożnika pola karnego, ale świetnie broni Jacek Walczak. Kilka minut później ekipa Poznań FC wyprowadza szybką kontrę, Patryk Cieśla dogrywa prostopadle do dobrze dysponowanego tego dnia Sebastiana Olejniczaka, ale ten przegrywa pojedynek z Jackiem Walczakiem, dzięki któremu gospodarze pozostawali cały czas w grze. Przewaga lidera tabeli stawała się coraz bardziej widoczna, brakowało jednak bramki, która by to udokumentowała. Czas upływał, a goście w dalszym ciągu razili nieskutecznością, przechwyt piłki w środkowej strefie, Maciej Szymański wypuszcza do boju dokładnym podaniem Patryka Cieślę, ale pojedynek sam na sam wygrywa po raz kolejny bramkarz Przemysława. Sytuacja powtórzyła się w kolejnej akcji, Maciej Jabłoński dostrzega w polu karnym kolegę, ale w pojedynku Cieśla – Walczak górą po raz kolejny ten drugi. W końcówce pierwszej połowy dali o sobie wreszcie znać gospodarze, z dwudziestu metrów strzelał Damian Krygier, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez wyraźnie zmarzniętego brakiem pracy Kacpra Iwaszkiewicza.

Po dość niemrawym początku drugiej odsłony zawodnicy zaczęli w końcu stwarzać dogodne sytuacje strzeleckie. Rzut rożny dla przyjezdnych rozegrany krótko, Patryk Cieśla dośrodkowuje wprost na głowę Macieja Szymańskiego, ale ten nie był w stanie pokonać postaci numer jeden w ekipie Przemysława – Jacka Walczaka, który obronił strzał głową ora dobitkę z najbliższej odległości. Napór ekipy spod znaku kozła nie malał, dwójkowa akcja Szymański – Cieśla, strzał z 14 m, ale na posterunku po raz kolejny golkiper gospodarzy. W końcu dla odmiana akcja przeniosła się w pole karne Poznań FC, z lewej nogi strzelał Dawid Solomon, ale Kacper Iwaszkiewicz nie dał się zaskoczyć. Ostatnie minuty to już raczej wyczekiwanie końcowego gwizdka arbitra, jednak w doliczonym czasie gry podanie – piłkę meczową w pole karne otrzymał kapitan Przemysława - Robert Ciapa, ale z piątego metra nie był w stanie pokonać bramkarza gości, po tej akcji arbiter główny zakończył mecz.

Pomimo mocnego wiatru spotkanie toczone w całkiem przyzwoitym tempie, ze sporą ilością sytuacji bramkowych. Z przebiegu meczu bardziej zadowoleni mogą być zawodnicy Przemysława bo pomimo lepszej gry rywala udało się wywalczyć jeden jakże cenny punkt. Ekipa Poznań FC nie wykorzystała okazji do tego by odskoczyć bezpośrednim rywalom w walce o awans, ale sezon jeszcze długi i jeśli tylko popracują nad skutecznością to jest spora szansa na zrealizowanie założonego celu. Największym plusem meczu zdecydowanie Jacek Walczak, bronił dziś jak natchniony.

Przemysław Poznań : Poznań FC 0:0

Przemysław Poznań: J. Walczak, D. Krygier, M. Bugajski, R. Ciapa, D. Matczak, B. Palicki (M. Hołysz 46’), M. Pańko (K. Kotarski 82’), P. Scheffler (Ł. Sałata 70’), M. Sobiech (P. Koprowski 35’), D. Solomon, P. Widerski.

Poznań FC: K. Iwaszkiewicz, B. Wróblewski (H. Kawa 64’), S. Olejniczak, P. Cieśla (Z. Malec 77’), Ł. Dobosz, M. Jabłoński, K. Jasiczak, A. Kravchuk, P. Lisiecki, M. Łondka (J. Gorzejewski 82’), M. Szymański (M. Ziarczyk 68’).

DSCN6454
DSCN6454
DSCN6455
DSCN6455
DSCN6456
DSCN6456
DSCN6458
DSCN6458
DSCN6462
DSCN6462
DSCN6469
DSCN6469
DSCN6470
DSCN6470
DSCN6472
DSCN6472
DSCN6482
DSCN6482
DSCN6498
DSCN6498

 

O autorze

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com