Grupa: Północna

Ilość widzów: ok. 40

Data: sobota, 28 październik 2017 12:00

Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Mecz Tarnovii Tarnowo Podgórne z Nielbą Wągrowiec jawił jako najciekawszy w grupie północnej IV ligi i tak też rzeczywiście było.

Tarnovia, która mimo porażki dwa tygodnie temu w Gnieźnie nie porzuciła jeszcze marzeń o awansie do III ligi chciała podtrzymać swoje nadzieje i Nielbę ograć. Nielba tydzień temi też przegrała z Mieszko Gniezno i pałali rządzą odkupienia win. Wygrana w Tarnowie dała by im dobrą pozycje wyjściową przed dalszą walką o utrzymanie się w nowej IV lidze, bo taki jest cel Nielby na ten sezon.

Do przerwy po golu  Tarnovia prowadziła 1-0 po golu Zakrzewskiego, ale emocje i prawdziwy mecz zaczęły się po przerwie. W 50 minucie po zagraniu ręką zawodnika gospodarzy sędzia podyktował jedenastkę dla Nielby, a tą na bramkę zamienił Jakub Kubiński . Pięć minut później sędzia ponownie zarządził karny dla gości i ponownie po strzale Kubińskiego zrobiło się 2-1 dla Nielby. Tarnovia jednak szybko odpowiedziała bramką Ślusarskiego i w 57 minucie mieliśmy 2-2 i bardzo otwarty mecz i wynik. W 69 minucie ponownie goście wyszli na prowadzenie po bramce Damiana Buczka.Drugi raz jednak je stracili. W 85 minucie sedzia podyktował trzecią jedenastkę w tym meczu tym razem dla gospodarzy, a na bramke zamienił ją Błażej Telichowski.

Gdy wydawało się, ze mecz zakończy się podziałem punktów to po dobrym rajdzie graczy gości piłkę do bramki w doliczonym czasie gry skierował ponownie Damian Buczek i Nielba wyszła na prowadzenie 4-3, które utrzymała do końca. Warto jeszcze nadmienić, że Tarnovia mecz kończyła w dziewiątke po czerwonych kartkach dla Slusarskiego i Kaliszana.

Można więc śmiało rzec, że w Tarnowie doszło do małej niespodzianki, z której chyba najbardziej cieszy się Mieszko Gniezno, bo po wygranej 4-0 ze Spartą Oborniki ma już 11 punktów przewagi nad drugą w tabeli Tarnovią.

Tarnovia-Nielba 3-4 (1)
Tarnovia-Nielba 3-4 (2)
Tarnovia-Nielba 3-4 (3)
Tarnovia-Nielba 3-4 (4)
Tarnovia-Nielba 3-4 (5)
Tarnovia-Nielba 3-4 (6)
Tarnovia-Nielba 3-4 (7)
Tarnovia-Nielba 3-4 (8)