Grupa: Poznań III

Ilość widzów: ok. 80

Data: niedziela, 15 październik 2017 15:00

Lokalizacja: Granowo

W niedzielę 15 października na stadionie w Granowie w meczu 9 kolejki A-klasy Orzeł Granowo podejmował LSS Ptaszkowo.

Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy w przypadku ewentualnej wygranej zasiedliby na fotelu lidera. LSS Ptaszkowo natomiast to „czerwona latarnia” tych rozgrywek. LSS ma na koncie jeden remis i resztę meczów przegranych.

Patrząc na tabelę można było spodziewać się gradu bramek ze strony Orła, lecz już początek meczu pokazał, że będzie zupełnie inny. Już w pierwszych minutach to goście prowadzili na boisku rywala. Dobra akcja poszła lewym skrzydłem i Hubert Fulczyk ubiegł bocznego obrońcę Orła posyłając piłkę do bramki w długi róg. Mieliśmy więc 0-1 i sensację. Mogło się wydawać, że gospodarze będą się chcieli szybko odegrać za straconą bramkę, lecz rzeczywistość była inna. Orzeł nie mógł skonstruować dobrej okazji, aby zagrozić golkiperowi z Ptaszkowa. Defensywa gości grała na tyle dobrze, że każde akcje ofensywne gospodarzy kończyły się bezpiecznie od pola karnego. Zespół z Ptaszkowa grał odważnie w defensywie, a w ataku nie wychylał się zbytnio do przodu. Najlepszą akcję dla Orła miał pod koniec pierwszej połowy Jacek Kossowski. Na lewym skrzydle bez przeszkód ograł obrońcę gości  kładąc defensora LSS-u na ziemię, ale po przełożeniu piłki z lewej na prawą nogę uderzemie trafiło w dobrze wychodzącego z bramki golkipera z Ptaszkowa.

Początek drugiej połowy nic nie wniósł zarówno do wyniku jak i samego widowiska. Gra była nudna, oba zespoły nie potrafiły wykreować sobie groźnych sytuacji, a walka o piłkę głównie toczyła się w środku boiska. Od 65 minuty gospodarze sensacyjnie przegrywali już 0-2, a autorem gola po raz drugi skrzydłowy Fulczyk który posłał piłkę do bramki z ostrego kąta. W Granowie w tym momencie zapachniało naprawdę sporą sensacją. Od tego momentu jednak w końcu zaczęło się coś dziać na boisku. Orzeł zdobył bramkę kontaktową w 75 minucie, a jej zdobywcą został stoper Łukasz Fajfer, który najprzytomniej zachował się w polu karnym pakując piłkę do siatki z kilku metrów. Gra się bardzo zaostrzyła. Goście chcieli utrzymać wynik, natomiast gospodarze doprowadzić co najmniej do remisu. Posypały się żółte kartki, a arbiter główny w dalszym ciągu nie mógł utemperować zapału zawodników obu zespołów. W końcówce meczu drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca gospodarzy Patryk Mańkowski. Mimo osłabienia Orzeł cały czas konsekwentnie pozostawał na połowie rywala, atakując ich bramkę. Orzeł dopiął swego już w doliczonym czasie gry. Dobry drybling Huberta Tomczaka, po któym piłka dociera do Arkadiusza Kubickiego, a ten zza pola karnego pakuje piłkę w samo okienko bramki. Mieliśmy 2-2 i z sensacji zrobiła się tylko niespodzianka.  Jeszcze w samej końcówce z boiska wyleciał kolejny zawodnik, a konkretnue stoper gości Arkadiusz Hohm. Sędzia główny chwilę później zakończył to spotkanie.

Goście z Ptaszkowa wywieźli więc cenny punkt pokazując „pazur” i dali znać, że jeszcze nie odpuszczają i na pewno stać ich na wydostanie się z ostatniego miejsca w tabeli. W następnej kolejce zmierzą się w swoistych derbach boiska, z Interem Zdrój. Orzeł Granowo natomiast drugi raz z rzędu rozegra mecz u siebie, a ich rywalem będzie NKS Niepruszewo. Te spotkanie można śmiało nazwać hitem kolejki.