Ilość widzów: ok. 50

Data: sobota, 07 październik 2017 15:00

Lokalizacja: Kaczory

Pojedynek na szczycie gr. 2 A-klasy nie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Kibiców z pewnością odstraszyły fatalne warunki atmosferyczne, a padający deszcz sprawił, że murawa stadionu w Kaczorach było bardzo grząskie, co z pewnością było sprzymierzeńcem gospodarzy. Chociaż do przerwy nikt nie przewidziałby takiego scenariusza, to jednak po zmianie stron „Kaczki” w ciągu 10 minut rozstrzygnęły losy pojedynku, a później skupili się na kontrolowaniu sytuacji na boisku, skutecznie dobijając swoich przeciwników.

W obozie liderujących „Orzełków” obawy można było wyczuć już przed spotkaniem. Z różnych powodów zabrakło kilku podstawowych zawodników (P. Sauermann, Lala, Nowak), a w trakcie rozgrzewki uraz odnowił się Szymonowi Matuszczakowi. Zjednoczeni za wszelką cenę chcieli kontynuować passę bez porażki, a ewentualne zwycięstwo mogło „Śmiecha” i spółkę wywindować na fotel lidera. Pierwsze minuty to nieśmiałe próby zaskoczenia przeciwnika. Wśród gości próbował Bździel, ale jego uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się na słupku. Miejscowi wyprowadzali bardzo szybkie kontry, ale ofiarne interwencje Walkowiaka i H. Stankiewicza zapobiegły utracie bramki. W samej końcówce najpierw uderzenie Paczyńskiego fenomenalnie obronił Soboń, a po chwili strzał Kieruja po rzucie rożnym zatrzymał na linii obrońca z Pęckowa.

Po zmianie stron nastąpiło pięć minut które wstrząsnęły ekipą Orła. Szybka akcja prawą stroną „Kaczek” wykończył Prange dając miejscowym prowadzenie 1:0. Nie minęły 3 minuty, a po indywidualnej akcji na 2:0 podwyższył Kędziora. Te dwa ciosy kompletnie rozbiły gości, a że po chwili czerwoną kartkę (za dwie żółte) obejrzał Hubert Stankiewicz, było pewne, że punkty zostaną w Kaczorach. Niepotrzebnie zagotowały się głowy niektórych zawodników, ale po chwili zawodnicy wzięli się już za sprawy sportowe. Kolejne minuty to kolejne sytuacje Bartłomieja Prange, ale za każdym razem górą był bramkarz przyjezdnych. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 80 minuty. Kapitalna akcja miejscowych zakończyła się plasowanym strzałem Śmiechowskiego, który tym samym ukoronował swój dobry występ w sobotnim meczu. W samej końcówce miejscowi po bramkach Prange (wspaniała asysta „Makara”) i Brylańskiego (z rzutu karnego) dobili jeszcze gości i w nagrodę powrócili na fotel lidera.

Zjednoczeni Kaczory – Orzeł Pęckowo 5:0

Zjednoczeni – Gorszka, Kieruj, Krawiec, Śmiechowski, B. Prange, Paczyński (80’ J. Prange), Kędziora (65’ Maślanka), Brylański, J. Warszewski, Nowak (85’ Wypchło), M. Warszewski (60’ Samulak), trener Błażej Kieruj

Orzeł – Soboń, Walkowiak, Błoch, H. Stankiewicz, Grzybowski, Sauermann, Andrzejak (78’ Tomkowiak), Matuszak (65’ Koza), M. Stankiewicz, Bździel, Sawarzyński, trener Piotr Szymczak

Bramki: Prange (47’, 85’), Kędziora (49’), Śmiechowski (80’), Brylański (90+2’)

Żółte kartki: Śmiechowski (14’), Kieruj (14’), Prange (55’) – H. Stankiewicz (13’, 55’), M. Stankiewicz (55’), Błoch (86’)

Czerwona kartka: H. Stankiewicz (55’)

Sędziowie: Szuta, Kalinowski, Opas