Grupa: Poznań I

Ilość widzów: ok. 50

Data: sobota, 16 wrzesień 2017 17:00

Lokalizacja: Swarzędz

Na zakończenie mojej piłkarskiej soboty zdecydowałem się obejrzeć mecz Lidera Swarzędz z Jurandem Koziegłowy.

Po 4 kolejkach gospodarze zajmowali 9 miejsce z 6 punktami. Mogło być ich więcej, ale pierwszy mecz Lidera z Maratończykiem Brzeźno, który swarzędzanie wygrali 2-0 zweryfikowany został jako walkower. Jurand jak na razie bez zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki wystarczyły jak na razie na przedostatnią pozycję. Gorzej w tym sezonie prezentuje się tylko Stella Luboń.

W mecz lepiej weszli gospodarze. Od pierwszych minut częściej znajdowali się pod bramką Juranda próbując otworzyć wynik spotkania. Goście ograniczyli się do obrony, licząc na dobrą kontrę zakończoną bramką. Akcje Lidera stawały się coraz groźniejsze, brakowało jednak skuteczności. Bramka padła dopiero w 35 minucie. Swarzędzanie egzekwowali rzut wolny. Piłka trafiła na lewą stronę, stamtąd poszło podanie do środka, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Jacek Maćkowiak. Gospodarze mieli jeszcze szansę przed przerwą. W 40 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Vetter, ale piłka uderzyła jedynie w poprzeczkę.

W drugiej części gry Lider znacznie spuścił z tonu. Jurand powoli się rozkręcał, coraz częściej dochodząc do głosu. Z czasem goście zaczęli spychać swarzędzan do defensywy, tworząc akcje mogące zakończyć się wyrównaniem. Lider dobrze się bronił, ale uporczywość i konsekwencja Juranda musiała się w końcu opłacić. Nie skłamię kiedy napiszę, że w ostatnim kwadransie gra toczyła się już wyłącznie na połowie gospodarzy. W 83 minucie po kolejnym strzale piłka odbiła się od słupka i wylądowała w bramce Lidera. Strzelcem gola - Krystian Kulczyk. Ostatnie minuty to pojedyncze próby z obu stron, nikomu nie udało jednak zmienić wyniku.

Mecz nie był jakimś porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie przeważał Lider, w drugiej Jurand. O zdobyciu 3 punktów mogła zdecydować jedna akcja, jeden bardziej precyzyjny strzał. Goście pozostali na 13 pozycji w tabeli, gospodarze natomiast wskoczyli na 7 miejsce. W następnej kolejce Jurand zmierzy się z Lechitą Kłecko, Lider natomiast wybierze się do Klęki na mecz z Phytopharmem.