Ilość widzów: ok. 70

Data: sobota, 16 wrzesień 2017 17:00

Lokalizacja: Ptaszkowo

W Ptaszkowie w sobotnie popołudnie doszło do starcia na szczycie grupy IV poznańskiej B-klasy pomiędzy Dyskobolią Grodzisk a Pieczarką Wielichowo.

Derbowe starcie zebrało na trybunach około 70 widzów. Lepiej w spotkanie weszli piłkarze w biało-zielonych strojach. Zawodnicy spod znaku „Dyskobola” już od początku meczu zepchnęli piłkarzy gości do defensywy. Pierwszy strzał w meczu został oddany w 5 minucie przez stopera Dyskobolii – Mateusza Staśkowiaka, lecz jego strzał z 30 metrów przeszedł nad bramką. Chwilę później kolejny strzał z dystansu oddał Hubert Wasilewski, ale także był to strzał niecelny. Kilkanaście sekund później groźne wrzucenie piłki przez jednego z defensorów Pieczarki w pole karne gospodarzy, ale pewnie piłkę wypiąstkował bramkarz z Grodziska – Krzysztof Trzybiński. W 18 minucie sędzia główny powinien wskazać na „wapno”, ponieważ kopnięty w polu karnym był jeden z zawodników Dyskobolii, ale gwizdek się nie rozległ, więc gra toczyła się dalej. Pierwszą naprawdę groźną sytuację dla Pieczarki zarejestrowałem w 25 minucie – złe podanie w środku pola przez jednego z pomocników Dyskobolii, po czym piłkarze gości szybko przejęli piłkę i popędzili w kierunku bramki gospodarzy oddając strzał na bramkę z 20 metrów, lecz piłkę złapał Trzebiński. Ostatni kwadrans to już dominacja piłkarzy Dyskoboli co zaowocowało dwoma bramkami do szatni. Autorami goli byli odpowiednio Tomasz Piątyszek oraz Mateusz Apolinarek.

Druga połowa to w dalszym ciągu dominacja klubu z Grodziska. Już od początku swoimi akcjami ofensywnymi zagrażali bramce Pieczarki Wielichowo. Swoją szanse na podwyższenie wyniku miał skrzydłowy Dawid Wamberski oraz kapitan zespołu Michał Zajączkowski. Jednak ich strzały za pola karnego przeszły obok słupków golkipera gości.  W 65 minucie po dotknięciu piłki ręką przez defensora Pieczarki sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał grający trener – Piątyszek podwyższając prowadznie na 3:0.  Na kolejną bramkę kibice musieli czekać do ostatnich minut. Rzut rożny dla zespołu z Grodziska – piłkę na 20 metr wykłada Staśkowiak i rezerwowy Mikołaj Piosik celnym strzałem po ziemi w długi róg umieszcza piłkę w siatce ustalając wynik spotkania na 4:0. Chwilę później arbiter główny energicznie zakończył to spotkanie.

Dyskobolia bez problemów pokonała więc Pieczarkę Wielichowo. Całkowita dominacja, dobra organizacja w obronie zespołu  z Grodziska nie pozwoliła na jakiekolwiek zagrożenie ze strony gości. Pieczarka nie sprostała warunkom jakie postawiła Dyskobolia.
W następnej kolejce rozpędzony zespół z Grodziska jedzie do Łomnicy zagrać z miejscowym Huraganem, natomiast do Wielichowa przyjeżdżają rezerwy Płomienia Przyprostynia.