Ilość widzów: ok. 50

Data: niedziela, 03 wrzesień 2017 12:00

Lokalizacja: Złotkowo

Niedziela w samo południe, to nie zwiastun żadnego westernu, ale data pojedynku dwóch ekip z sąsiadujących ze sobą gmin - UKS Złotych Złotkowo i Rokity Rokietnica.

3 września postanowiłem wybrać się tam by zobaczyć, która z drużyn będzie wiodła prym na północnej rubieży w sezonie 2017/2018. Zarówno goście jak i gospodarze sezon Serie B rozpoczęli z wysokiego c, odnosząc imponujące zwycięstwa, ale już w drugiej kolejce przyszło im się zmierzyć ze sobą.

Po pierwszym gwizdku arbitra obie ekipy rozpoczęły z dużą nerwowością, widać ciężar gatunkowy tej potyczki nie należał do małych. Praktycznie pierwszy groźny atak przeprowadzili goście i od razu zakończyli go strzeleniem gola. Błąd defensora Złotych wykorzystał już w 2 minucie Damian Kurz dając przyjezdnym jedno-bramkowe prowadzenie. Na szczęście dla gospodarzy stracony gol spowodował, że się w końcu obudzili i wróciła również koncentracja. Kolejne minuty to praktycznie ich dominacja, ekipa spod herbu wideł i ogona ograniczyła się do kontrataków licząc, że dowiozą korzystny wynik do końca. Nic bardziej mylnego, Złoci nacierali coraz bardziej i gol na 1:1 wisiał w powietrzu. W końcu około 20 minuty gry Damian Czyżak doprowadził do wyrównania po strzale głową. Gospodarze wyraźnie pobudzeni tym trafieniem dążyli do zdobycia kolejnej bramki, ich gra nabierała coraz więcej spokoju i dokładności, w przeciwieństwie do poczynań drużyny Rokity gdzie coraz bardziej widoczne były problemy z komunikacją na boisku. W końcówce pierwszej połowy gospodarze dopięli swego, indywidualną akcją popisał się Łukasz Bagrowski, który minął dwóch rywali, a przy próbie ogrania trzeciego defensora gości był faulowany w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał na 11 metr, do piłki podszedł Bartosz Tritt i pewnym strzałem pokonał Sebastiana Kubiaka. Tym akcentem zakończyła się pierwsza odsłona.

Po gwizdku oznajmiającym początek drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. To gospodarze dominowali na boisku i dłużej utrzymywali się przy piłce. Ich łupem padały również wszystkie górne piłki, kolejne trafienie dla ekipy ze Złotkowa wisiało w powietrzu. W końcu w 60 minucie Szymon Galasiński przejął piłkę na środku boiska i popędził w kierunku bramki Rokity, uderzył z lewej nogi i strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Po tym trafieniu gra przyjezdnym kompletnie się posypała, wzajemne pretensje, brak koncentracji i zaledwie 3 minuty później Złoci prowadzili już 4:1 za sprawą Łukasza Bagrowskiego. W 73 minucie rywala dobił jeszcze wprowadzony chwilę wcześniej Mikołaj Cyferkowski i wiadome już było, że 3 punkty zostaną w Złotkowie. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze w końcówce spotkania Sebastian Koniuszy, ale było to wszystko na co było stać tego dnia ekipę z Rokietnicy.

Mecz dość jednostronny, ale kibice nie mogli narzekać na brak goli. Zawodnicy Rokity musza jak najszybciej pozbierać się po tej dotkliwej porażce i popracować przede wszystkim nad komunikacją. Ekipa Złotych prezentowała się solidniej i to ona zasłużenie wygrała. Z taką grą jest szansa na powrót do Serie A, ale przed nimi też dużo pracy bo jak mawiają jedna jaskółka wiosny nie czyni.

UKS Złoci Złotkowo : Rokita Rokietnica 5:2 (2:1)

Bramki: Złoci: D. Czyżak (15’), B. Tritt (45’), S. Galasiński (60’), Ł. Bagrowski (63’), M. Cyferkowski (77’); Rokita: D. Kurz (2’), S. Koniuszy (90’).

Składy:

Złoci: D. Borkowski (bramkarz), M. Woźniak (P. Ksit 83’), S. Galasiński, D. Czyżak, M. Dobrzykowski (M. Cyferkowski 72’), Ł. Mizerny (D. Majchrzak 50’), B. Szymański, B. Tritt (M. Pieczyński 75’), Ł. Bagrowski, B. Parzuchowski, M. Krawczak (A. Ziarnowski 83’).

Rokita: S. Kubiak (bramkarz), N. Zdun (M. Miarka 67’), B. Waśkowiak (F. Grochowalski 46’), W. Piwowarczyk, P. Nowacki, D. Kusa (J. Janowicz 67’), D. Kurz, C. Król, S. Koniuszy, A. Janiszewski, S. Fołda.