Ilość widzów: ok. 350

Data: sobota, 02 wrzesień 2017 14:00

Lokalizacja: Swarzędz

W szóstej kolejce grupy północnej IV ligi Unia Swarzędz podejmowała Spartę Oborniki.

Był to o tyle ciekawy mecz, że w końcu po Unici powrócili na Stadion Miejski po wielomiesięcznym remoncie. Mecz poprzedziły przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka oraz prezesa WZPN-u Pawła Wojtali, którzy wspólnie otworzyli zmodernizowany stadion.  Po nich minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 23 sierpnia br. śp. Andrzeja Pawlaka – wieloletniego prezesa Unii.

Na początku meczu nogi zawodników Unii były jakby spętane całą tą otoczką, ale po jakims kwadransie piłka zdecydowanie bardziej się kleić gospodarzom do nóg. Przyniosło to efekt w 32 minucie gdy na strzał z 20 metrów zdecydował się Filip Soboń, a piłka wylądowała w okienku bramki. Po zmianie stron Sparta częściej dochodziła do sytuacji bramkowych, a W 72 minucie Mikołaj Panowicz minął nawet bramkarza Unii, ale jego brak zdecydowania pomógł defensywie Unitów, która zdążyła zapobiec utraty bramki. Minutę później akcja przeniosła się na drugą połowę boiska. Przy linii pola karnego gości do piłki dopadł Marcin Nowicki, który minął aż pięciu zawodników gości i z piątego metra oddał strzał, który wpadł do bramki pod nogami bramkarza Sparty.

Unia wygrała więc 2-0 i była to ich trzecia kolejna wygrana. W następnej kolejce czeka ich trudy wyjazd do Trzcianki. Sparta ciągle ma na koncie tylko jedną wygraną i jeśli w klubie myślą o pozostaniu w nowej IV lidze to szybko muszą się wziąć do roboty.

Unia Swarzędz – Sparta Oborniki 2:0 (1:0)

Bramki: Filip Soboń (32′), Marcin Nowicki (73′).

Unia: 1. Andrzej Budnik – 22. Piotr Babuszkiewicz, 3. Jakub Dohnal, 4. Jakub Marzyński, 14. Patryk Pawłowski – 11. Dominik Nowacki (87′ 18. Marek Olejnik), 8. Filip Soboń (68′ 17. Mikołaj Nowak), 5. Marcin Nowicki, 15. Przemysław Halasz (81′ 20. Patryk Piasek), 10. Mateusz Świergiel (77′ 21. Kacper Sztuba) – 9. Krzysztof Stępiński.

Sparta: 21. Jan Wojciechowski – 2. Marcin Siwek, 4. Denis Maćkowiak (60′ 19. Hubert Ratajczak), 5. Krzysztof Schoen, 7. Marcin Bukowski (66′ 8. Alan Mann), 10. Mikołaj Panowicz, 15. Szymon Turostowski (45′ 11. Dominik Król), 16. Mikołaj Michałowski (77′ 12. Jakub Drozdowski), 17. Patryk Kosmowski, 18. Tobiasz Piątek, 20. Marcin Kaźmierczak.

Czerwona kartka: Tobiasz Piątek (za dwie żółte kartki).

Unia - Sparta 2-0   (1)
Unia - Sparta 2-0 (1)
Unia - Sparta 2-0   (2)