Grupa: Północna

Ilość widzów: 150

Data: sobota, 12 sierpień 2017 17:00

Lokalizacja: Dopiewo

Pomimo nawałnic, które z piątku na sobotę storpedowały większość wielkopolskich boisk doprowadzając do odwołania wielu spotkań mecz 2 kolejki IV ligi pomiędzy GKS Dopiewo a Spartą Oborniki odbył się zgodnie z planem. Zasługa w tym przede wszystkim ludzi, którzy dbają o murawę obiektu przy Polnej 1, tego dnia spisali się na medal. Obie ekipy w 1 kolejce zaliczyły mały falstart na rozpoczęcie sezonu uznając wyższość rywali dlatego kolejny mecz był szansą do rehabilitacji.

Pierwsze minuty to klasyczne „badanie przeciwnika” w wykonaniu obu drużyn. Na szczęście na pierwsza akcję bramkową nie przyszło czekać zbyt długo, w 4 minucie zawodnik gości posłał centrę w pole karne, błąd w komunikacji defensywy GKS-u i Kamil Kosicki pokonuje własnego bramkarza, a zawodnicy Sparty niespodziewanie szybko wychodzą na prowadzenie. Podrażnieni straconym golem gracze z Dopiewa zabrali się do odrabiania strat, niestety pomimo tego, że w kolejnych akcjach zdobywali coraz więcej terenu przesuwając się skrupulatnie pod bramkę ekipy z Obornik Wielkopolskich nie dochodzili do sytuacji strzeleckich. Defensywa przyjezdnych skutecznie rozbijała ich ataki neutralizując je już przed polem karnym. W zasadzie to tyle można powiedzieć o pierwszej połowie, sytuacji bramkowych podobnie jak i strzałów w światło bramki jak na lekarstwo.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie, gospodarze dążyli do zdobycia bramki wyrównującej natomiast goście skutecznie się bronili upatrując swoich szans w kontratakach. Motorem napędowym tych kontr był świetnie dysponowany tego dnia Łukasz Zenger, który spędzał sen z powiek defensywie GKS-u pokazując jednocześnie, że pomimo trudnych warunków można grać w piłkę. Trener Ostański posyłał sukcesywnie do boju zawodników rezerwowych licząc, że ci ze sporym zapasem sił wniosą ożywienie do gry ekipy z Dopiewa, niestety nie przekładało się to na ilość sytuacji podbramkowych bo to podopieczni trenera Drewicza kontrolowali w dalszym ciągu przebieg meczu. Generalnie druga polowa to przede wszystkim walka w środkowej strefie boiska, sporo ostrych wejść i zasłużonych żółtych kartek. Gdy już wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie w 82 minucie Mikołaj Panowicz strzela na 2:0 dla gości. W tym momencie zawodnicy z Dopiewa zmuszeni byli postawić wszystko na jedną kartę i odkryć się co skrupulatnie wykorzystali gracze Sparty aplikując im kolejne dwa trafienia, w 87 minucie swój dobry występ pieczętuje drugim trafieniem Mikołaj Panowicz, a w 90+2 Łukasz Maciejewski ustala wynik na 4:0 dla gości.

Mecz może nie był porywającym widowiskiem ale na pewno obu ekipom nie można odmówić woli walki, jednak to drużyna z Obornik Wielkopolskich wyglądała tego dnia o wiele lepiej w pełni zasłużenie inkasując 3 punkty. Zawodnicy Mariusza Drewicza wiedzieli po co przyjechali do Dopiewa i wykonali swój plan w 100%. Niestety gospodarze nie błyszczeli tego dnia, wynika to zapewne jeszcze z braku zgrania u niektórych zawodników bo przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych. Natomiast na pewno na słowa pochwały zasługuje młody skrzydłowy miejscowych – Jan Borowiak, który toczył boje z obrońcami przy linii bocznej i wiele z nich wygrał. W ekipie gości na pewno na plus Mikołaj Panowicz oraz Łukasz Zenger.

GKS Dopiewo : Sparta Oborniki 0:4 (0:1)

Bramki: Kamil Kosicki (sam) 4’, Mikołaj Panowicz 82’, 87’, Łukasz Maciejewski 90+2’

Składy:

Sparta Oborniki: J. Wosicki (bramkarz), Ł. Zenger, T. Piątek (M. Adamski 88’), J. Drozdowski (K. Barabasz 46’), M. Bukowski (D. Maćkowiak 86’), P. Jankowski, P. Kosmowski, M. Michałowski, M. Panowicz (Ł. Maciejewski 88’), K. Schoen, M. Siwek.

GKS Dopiewo: Sz. Hemmerling (bramkarz), J. Borowiak (E. Pawlicki 79’), D. Drzewiecki, M. Kowala, J. Pawlak, M. Sikorski (P. Weiss 74’), L. Marques (M. Woroch 59’), M. Grzegorzewicz, K. Kosicki (U. Obi 82’), T. Pawelec, M. Ratajski.