Orkan Konarzewo prawie gotowy do nowego sezonu

Orkan Konarzewo prawie gotowy do nowego sezonu

W miniony wtorek gościłem w Konarzewie na sparingu rozegranym pomiędzy ekipami miejscowego Orkanu i Lubońskiego.

Obie drużyny w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 w Klasie Okręgowej rozegrały już po kilka meczów kontrolnych, ale nie wyniki były w nich najważniejsze.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2 dla gospodarzy. Obaj szkoleniowcy mieli okazję aby sprawdzić nowych zawodników oraz różne warianty taktyczne. Ale moim zdaniem to zespół z Konarzewa wypadł tego dnia lepiej. Zawodnicy Orkanu kreowali zdecydowanie więcej sytuacji w ofensywie, zawodziła jedynie skuteczność, w samej tylko pierwszej połowie zmarnowane dwie sytuacje „sam na sam” z bramkarzem Lubońskiego. Goście odpowiadali głównie kontratakami, które potrafili zamienić na bramki. Po spadku z IV ligi drużyna z Lubonia jest w przebudowie, dołączyło kilku nowych zawodników, którzy mogą być motorem napędowym tej ekipy, ale tak naprawdę to boisko zweryfikuje ich przydatność. A skoro już przy temacie boiska jesteśmy, to murawa w Konarzewie wygląda całkiem imponująco przed inauguracją sezonu 2017/2018, pomimo że podziemnych złóż wody nie odkryto przy ul. Poznańskiej to miejscowy groundkeeper naprawdę zasługuje na słowa uznania.

W pomeczowej rozmowie szkoleniowiec Orkanu – Przemysław Babijów opowiadał o zmianach w kadrze zespołu oraz o planach na najbliższy sezon. Cel jest jeden, miejsce w top 6, drużyna została wzmocniona kilkoma nowymi graczami (nazwisk nie będziemy jeszcze zdradzać ale jedno z nich na pewno zrobi wrażenie na sympatykach lokalnej piłki kopanej), którzy dostarczą dodatkowej jakości. Ekipa z Konarzewa będzie mieszanką młodości z rutyną i na pewno jeśli wszystko zatrybi to miejsce w czołowej szóstce grupy zachodniej jest jak najbardziej w zasięgu tym bardziej, że kadra Orkanu będzie w nadchodzącym sezonie szeroka, a konkurencja na poszczególnych pozycjach podziała tylko mobilizująco na zawodników.

DSCN5188
DSCN5188
DSCN5192
DSCN5192
DSCN5196
DSCN5196
DSCN5198
DSCN5198
DSCN5200
DSCN5200
DSCN5204
DSCN5204
DSCN5207
DSCN5207
DSCN5209
DSCN5209
DSCN5218
DSCN5218
DSCN5231
DSCN5231

O autorze

Skomentuj

 

 foofdie

 

 

 

 

Instagram

ppxgazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com