Grupa: Poznań I

Ilość widzów: ok. 30

Data: sobota, 10 czerwiec 2017 16:00

Lokalizacja: Brzeźno

W minioną sobotę wybrałem się do Brzeźna, gdzie lokalny Maratończyk podejmował Polonię II Środa Wielkopolska. Dla gospodarzy plan był tylko jeden- wygrać i walczyć o utrzymanie w A-klasie. Goście grali tak naprawdę o nic, zajmują 3 miejsce w tabeli z wyraźną przewagą nad Stellą Luboń.

W tygodniu Maratończyk sprawił niemałą niespodziankę. W zaległym meczu z walczącymi o awans Czarnymi Czerniejewo padł remis, co bardzo skomplikowało sytuację Czarnych. Zrównali się punktami z Avią Kamionki, a że w bezpośrednich spotkaniach lepsi byli ci drudzy, drużyna z Czerniejewa oddała fotel lidera. Po takim spotkaniu można było spodziewać się zastrzyku motywacji u piłkarzy z Brzeźna. Nic bardziej mylnego…

Mecz od początku kontrolowany był przez gości. Grali mądrze, spokojnie. Rozgrywali w środku pola, a w odpowiednim momencie posyłali długą piłkę za obrońców gospodarzy. Tam dopadał do niej skrzydłowy i albo sam kończył, albo podawał do kolegi. Tego schematu Polonia trzymała się cały mecz. Po co zmieniać coś co jest skuteczne? Już w 10 minucie goście objęli prowadzenie po jednej z takich akcji. Dwie minuty później mieli kolejną okazję, ale strzał główką okazał się niecelny. W 17 minucie gospodarzy uratowała poprzeczka, a 2 minuty później pięknym strzałem z 20 metrów w samo okienko popisał się kapitan Polonii. W pewnym momencie wyglądało to tak jakby Maratończyk został w szatni. Próby wyprowadzenia piłki kończyły się na połowie boiska, gdzie z łatwością przejmowali ją goście. Po 25 minutach było 3-0, a po 30 minutach już 4-0. Gospodarze pierwszą poważną okazję mieli w 43 minucie, skończyła się ona jednak niecelnym strzałem. W zamian za to Polonia odwdzięczyła się golem numer pięć. W końcówce pierwszej połowy zrobiło się gorąco pod bramką gości. Po rzucie rożnym dla Maratończyka ucierpiał bramkarz Polonii. Jego koledzy z drużyny upierali się przy tym, że powinien być faul, sędzia był innego zdania. Jeden z zawodników tak długo próbował przekonać arbitra, że popełnił błąd, aż powiedział kilka słów za dużo. Sędzia wyjął czerwoną kartkę i odesłał zawodnika do szatni.

Pierwsza połowa: cień Maratończyka Brzeźno 0-5 Polonia II Środa Wielkopolska.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, mimo tego, że Polonia grała w 10. Maratończyk próbował kilkakrotnie zagrozić bramce, ale nic z tego nie wychodziło. Goście grali swoje, a braku jednego zawodnika nie było widać. W 58 minucie po strzale z rzutu wolnego piłkę do boku wybił bramkarz gospodarzy. Najszybciej dobiegł do nich zawodnik Polonii, podał do kolejny raz niekrytego kolegi, a ten dołożył nogę i podwyższył wynik. Gospodarze mieli zrywy, które wyglądały naprawdę dobrze, było ich jednak za mało. W 70 minucie piękną piłkę w pole karne posłał jeden z zawodników. Napastnik Maratończyka uderzył głową, ale niestety na drodze stanął bramkarz i nie udało się strzelić honorowej bramki. To była zdecydowanie najlepsza okazja gospodarzy. Na 10 minut przed końcem na rajd przez połowę boiska zdecydował się kapitan Polonii. Bieg zakończył precyzyjnym wykończeniem. W 87 minucie obrońca Maratończyka stracił piłkę na 20 metrze. Zawodnik Polonii po prostu podbiegł, zabrał piłkę i strzelił bramkę. Przy okazji ustalił wynik spotkania.

Polonia wygrała w pełni zasłużenie. Zawodnicy grali mądrze, spokojnie i pewnie. Przyjemnością było patrzenie na ich grę. W przyszłym sezonie trzeba będzie postawić ich w roli faworytów w walce o awans. Maratończyk otrzymał cios po którym spada do B-klasy. Ciężko napisać coś pozytywnego o tym meczu. Nie było woli walki, zawodnicy zamiast biegać snuli się po boisku. Mam nadzieję, że piłkarze wezmą się w garść i w przyszłym sezonie powalczą o powrót do A-klasy.