Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 18-19.05.2019

Zapraszamy na przegląd ligowych wydarzeń w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - gr. I

lmo1w

Bez zmian na czele tabeli. Idący jak burza w tym roku TPS Winogrady odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem wygrał 3:1 w Połajewie z Płominiem, który nadal nie jest pewny utrzymania. Efektownie goni lidera nadal Wełna Skoki. Wełna bez problemu odprawiła w lokalnych derbach Concordię Murowana Goślina aż 5:0. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Jakub Ślósarczyk. Zmiana za to nastąpiła na trzecim stopniu podium. Niespodzewaną porażkę w Stróżewie 0:2 poniosła Sparta Oborniki, co wykorzystał Huragan Pobiedziska i po wygranej 1:0 po bramce Mikołaja Witaszyka z Lechia Kostrzyn wskoczył na trzecie miejsce. Z marzeniami o awansie pożegnali się już za to chyba w Szydłowie. Iskra zremisowała tylko 2:2 z GLKS Wysoka i to jest ich czwarty kolejny mecz bez wygranej. Remis uratowali w ostatniej akcji meczu.

Przechodząc do walki o utrzymanie to ważną wygraną odniosła wspomniania Korona Stróżewo. Zupełnie odmienne nastroje są we Wronkach. Błękitni przegrali 0:1 z Zamkiem Gołańcz i nad Koroną mają już tylko dwa punkty przewagi. Na kolejny punkt Błękitnym odskoczyła Vitcovia Witkowo, która bezbramkowo zremisowała w Margoninie. Po kiepskim starcie rundy ogarnęła sie za to Pogoń Łobżenica i po wygranej 4:0 ze Spartą Złotów można powiedzieć, że zapewnili sobie ligowy byt. Sparta za to nadal ma jeszcze kilka punktów do zdobycia aby też być tego pewnym.

lmo1

Liga Międzyokręgowa - gr. II

lmo2w

Drugiej porażki w sezonie doznała Pogoń Lwówek. Wygrać z liderem udało się kibicom z Wiary Lecha. Dzięki bramce Dawida Kaczmarka DWL wygrało 1:0 i wdrapało się z powrotem na podium. Szansy za zbliżenie się do Pogoni nie zmarnował Płomień Przyprostynia i po spokojnej wygranej 6:1 z Akademią Reissa zmniejszył stratę do 6 punktów. Nadal jednak brak awansu Pogoni to będzie science-fiction.

Pierwszej porażki w tym roku doznała Kania Gostyń. Sposób na nich znalazła Rawia Rawiczm która wygrała 2:1. Z zespołów walczących o podium punkty stracił też PKS Racot, który tylko zremisował 2:2 w Stęszewie. Także remis 2:2 padł w Plewiskach w meczu Gromu z Koroną Piaski. Grom dwa razy wychodził na prowadzenie, ale dwa razy dał się dogonić. Serię pięciu meczów bez porażki Orkanowi Chorzemin przerwał Promień Krzywiń wygrywając u siebie 2:0.

Zgodnie z planem kolejnych porażek doznały zdegradowane już Orla Jutrosin (0:2 z Pogonią Śmigiel) i LZS Stare Oborzyska (0:4 z GKS Dopiewo).

lmo2

Klasa Okręgowa - gr. wschodnia

wschW

Dobry mecz w Śremie zagrali Czarni Czerniejewo i głównie dzięki czterem bramkom niezawodnego Macieja Lisieckiego wygrali 6:3 z Wartą i powiększyli przewagę nad Liderem Swarzędz i Avią Kamionki, które zremisowały swoje mecze. Lider zremisował 2:2 w Skórzewie z Canarinhos tracąc wygraną w doliczonym czasie gry po bramce Jakuba Kaźmierczaka, a Avia zremisowała u siebie 3:3 z Piastem Kobylnica. Avia jeszcze do 86 minuty przegrywała 1:3, ale dzieki bramkom Kacpra Surdyka i Romana Hrynko udało się uratować punkt.

To w ogóle była kolejka remisów bo podziałem punktów zakończyły się także spotkania Szturmu Junikowo z Phytopharmem Klęka (1:1) i Kłosa Zaniemyśl z Olimpią Poznań. Ten drugi mecz miał niesamowitą końcówkę. Do 83 minuty to Kłos prowadził 1:0, wtedy to Radosław Lamch wyrównał. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry po bramce Jędrzeja Sobkowiaka Kłos był znowu na prowadzeniu i wydawało się, że to koniec emocji. Tymczasem ponownie Lamch zdołał jeszcze raz pokonać bramkarza gospodarzy i skończyło się 2:2.

Zgodnie z planem z SKS 13 Poznań 2:0 wygrała Polonia II Środa Wielkopolska, a masa emocji była w Komornikach w starciu Wielkopolski z Orkanem Jarosławiec. Zaczęło się od bramki dla gości już w 5 minucie. Wielkopolska jednak wzięła się w garść i już po 29 minutach prowadziła 4:1 i tak też zakończyła się pierwsza połowa, a prawdę mówiąc gdyby gospodarze zdobyli jeszcze 2-3 bramki to nie byłoby to niezasłużone. Tymczasem w drugiej połowie obraz meczu uległ zmianie o 180 stopni, a gwiazdą tej części był Adrian Świątek. Między 48 a 60 minutą gracz z Jarosławca wpakował klasycznego hattricka i było 4:4. I gdy wszyscy spodziewali się podziału punktów to Świątek w piątej minucie doliczonego czasu zapewnił gościom wygraną 5:4. Wielkopolska tym samym w niesamowitych okolicznościach żegna się z okręgówką, a Orkan tą wygraną dał sobie nadzieję bo do 9 miejsca i Szturmu Junikowo traci tylko 3 punkty.

wsch

Klasa Okręgowa - gr. zachodnia

zachW

W Szamotułach spotkały się dwa niepokonane w tym roku zespoły. To miano utrzymała po tej kolejce tylko Sparta Szamotuły, która pokonała Patrię Buk 3:2. Sparta do przerwy prowadziła 2:0, Patria szybko po przerwie wyrównała, ale ostatecznie Tobiasz Piątek dał w 74 minucie wygraną Sparcie. Sparta na pewno może pluć sobie w brodę za fatalny start sezonu, gdy zanotowali serię pięciu porażek z rzędu. Gdyby tam wygrali chociaż ze dwa razy to dziś bili by się o awans, a tak pozostaje max walka o podium. Patria przegrała, ale nadal jest głównym faworytem do wygrania ligi.

Po dwóch porażkach wygrali Czarni Wróblewo, ale zwycięstwo nad Orkanem Objezierze nie przyszło łatwo. Mecz zaczął się bardzo intensywnie i już po 10 minutach mieliśmy 2:2. Potem do przerwy bramki zdobyli jeszcze Norbert Jabłoński dla gości i Maksymilian Biedziak dla Czarnych i był remis 3:3. Czarni drugą połowę zaczęli lepiej i po 56 minutach prowadzili 5:3. Orkan odpowiedział tylko jedną bramką i Czarni ostatecznie wygrali 5:4. Na podium pozostał też Orzeł Granowo po wygranej 2:1 z Tarnovią II.

Także 2:1 na wyjeździe wygrał Orkan Konarzewo, który pokonał TSG Kamieniec. Czwartą wygraną z rzędu zanotował NKS Niepruszewo, który po meczu obfitującym w bramki wygrał 5:3 z LZS Wronczyn. NKS tym samym utrzymał się w lidze, a LZS jest już tylko minimalnie nad kreską. Blisko utrzymania jest też Spójnia Strykowo po wygranej 2:1 z Orłem Słopanowo. Orzeł podobnie jak LZS Wronczyn jest na razie nad kreską, ale walka może trwać do samego końca. Ostatnim meczem było starcie dwóch zespołów ze strefy spadkowej. Byki Obrowo grały z Sokołem Duszniki. Był to niejako mecz o 6 punktów, bo przegrany powoli mógł pakować manatki i zwijać się do A-klasy. Mecz w dobrym stylu wynikiem 4:1 wygrał Sokół i to w Dusznikach nadal tkli się nadzieja na utrzymanie.