Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 18-19.05.2019

Zapraszamy na przegląd wydarzeń weekendowych w 3 i 4 lidze.

III liga - gr. II

3w

Mecz liderujących rezerw Lecha Poznań z Wierzycą Pelplin z powodu złego stanu boiska po porannej niedzielnej burzy został przełożony. W związku z tym do Lecha zbliżył się KKS Kalisz, który 3:1 pokonał Świt Skolwin. Ciągle tylko punkt za KKS-em Kalisz jest Radunia Stężyca. Radunia ze spokojem ograła Mieszko Gniezno na wyjeździe 3:0. Mieszko gra z meczu na mecz coraz słabiej i już tylko marzą tam o końcu sezonu.

Kapitalnie za to gra ostatnio Polonia Środa Wielkopolska. Wygrana 4:0 z Górnikiem Konin jest piątą kolejną. Wynik meczu wygląda bardzo efektownie, ale jeszcze do 88 minuty było tylko 1:0. Wtedy jednak w ciągu czterech minut hattrickiem popisał się Krzysztof Bartoszak i Górnik odjechał ze sporym bagażem goli. Bardzo ważną wygraną zanotowała Jarota Jarocin. Dzięki bramce Dawida Idzikowskiego udało się wygrać 1:0 z Pogonią II Szczecin i utrzymanie jest już na wyciągnięcie ręki. Darmowe punkty za walkower z Wdą Świecie otrzymał Sokół Kleczew.

3

IV liga

4w

Jedną nogą w III lidze jest już Nielba Wągrowiec. Nielba u siebie zdemolowała KS Opatówek 9:2, a hattrickiem w tym meczu popisał się Jakub Kubiński. Na powyższej grafice, jak i w oficjalnych protokałach jest błąd, gdyż przypisuje się Kubińskiemu cztery gole zaliczając mu bramkę, którą zdobył fantastycznym strzałem z ponad 30 metrów Michał Steinke. Sędzia ewidnetnie pomylił numery 21 z 20. Nielba więc swoje zadanie wykonała, a nie wykonał go Lubuszanin Trzcianka, który na własnym boisku przegrał z Pogonią Nowe Skalmierzyce 3:5. Lubuszanin dobrze zaczął, bo prowadził 2:0, a na początku drugiej połowy po wyrównaniu ponownie wyszedł na prowadzenie, tym razem 3:2. Końcówka jednak należała do gości i pierwsza domowa porażka Lubuszanina stała się faktem. Tym samym straty do Nielby to już 7 punktów i wydaje się, że Nielba nie wypuści już tego z rąk. Do Lubuszanina na odległość 1 punktu zbliżyła się Unia Swarzędz, która zgodnie z planem, spokojnie wygrała z Polonią Kępno 3:0.

Dobrą passę kontynuuje LKS Gołuchów, który nie przegrywa spotkań, a wygrana 3:0 z Obrą Kościan jest szóstą w ostatnich siedmiu meczach. Kolejne dwie bramki dołożył walczący o tytuł króla strzelców Krystian Benuszak. Bardzo dobry mecz rozegrano we Wrześni. Miejscowa Victoria do przerwy prowadziła 1:0 z Polonią Leszno, ale w drugiej połowie Polonia była zdecydowanie lepsza i udokumentowała to trzema bramkami. Jedną z nich (drugą z kolei) zdobył 15-letni Antoni Prałat, który dał bardzo dobrą zmianę na ostatnie 15 minut. Polonia wygrała 3:2 i Victoria nadal nie może być pewna utrzymania. Tym bardziej, że swoje mecze wygrały zarówno Warta Międzychód, jak i Sokół Pniewy. Warta pokonała fatalnie grającą w ostatnich tygodniach Tarnovię 3:1, a Sokół wygrał arcyważny mecz z Krobianką Krobia 4:0. Sokół od dwóch kolejek prowadzi trener Paweł Słoma, który jeszcze niedawno trenował grający w Klasie Okręgowej NKS Niepruszewo. Dla Krobianki ta porażka oznacza już naprawdę cieżką sytuację, a Sokół ciągle trzyma się nad kreską.

W końcu już nawet matematycznych szans na pozostanie w 4 lidze nie ma Olimpia Koło. Tym razem Olimpia przegrała 2:4 z Orkanem Śmiłowo. Za chwilę to samo czeka Zjednoczonych Trzemeszno, którzy ciągle w tym roku jeszcze nie wygrali. Tym razem ograła ich Ostrovia 3:1. Porażki za to doznała druga drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego, czyli Centra. Nie dała ona rady w Kórniku przegrywając z Kotwicą 1:3. Kotwica tym samym jest już bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania.