Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 11-12.05.2019

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w A i B-klasie.

A-klasa - gr. I

a1w

Drugi weekend z rzędu swojego meczu nie rozegrał Meblorz Swarzędz. Tym razem ich mecz z Pogonią Książ Wielkopolski został odwołany ze względu na zły stan boiska. Za plecami Meblorza rozegrano za to mecz o drugie miejsce. Pelikan Niechanowo wygrał 3:1 z Piastem Łubowo i przybliżył się do jego zajęcia i awansu. Piast spadł na 4 miejsce, gdyż wyprzedził ich Lechita Kłecko, który bez problemu zdemolował beznadziejnych w tym roku Błękitnych Owińska aż 6:0.

Za plecami tej czwórki spokojnie o miejsce piąte walczą Polonia Poznań z Jurandem Koziegłowy. Polonia wygrała 2:0 w Łopuchowie, a Jurand 3:1 z Zawiszą Dolsk. Zawisza nadal jest mocno zaangażowany w walkę o utrzymanie, gdyż ich przewaga nad Kłosem II Zaniemyśl to tylko dwa punkty. Kłos w tej kolejce przegrał u siebie 2:5 z Clescevią Kleszczewo. Clescevia dzięki kolejneuj wygranej praktycznie jest już pewna utrzymania. Tak samo może czuć się już Anatares Zalasewo, który 6:2 wygrał w Manieczkach.

a1

A-klasa - gr. II

a2w

W strugach deszczu pewnie kolejną wygraną dopisał sobie Przemysław Poznań. Ich wygrana nad Golnicą Ryczywół ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Przemysław już po 9 minutach prowadził 2:0, a kluczowe dla wysokiej wygranej aż 9:1 było zdobycie aż pięciu bramek między 55 a 73 minutą. W walce o drugie miejsce punkty straciły Suchary Suchy Las. Niespodziewanie niepokonany zespół w tym roku tylko bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Poznań FC. Wykorzystali to Złoci Złotkowo i Nałęcz Ostroróg. Złoci wygrali spokojnie 4:0 z Rożnovią Rożnowo (hattrick Jakuba Czajki), a Nałęcz wygrał 2:0 z Orłem Łowyń, a kolejną bramkę zdobył Bartłomiej Roda.

Kolejnej porażki w tym roku doznali Zieloni Gaj Mały. W meczu z Tarnovią III zespół z Tarnowa Podgórnego już po 5 minutach prowadził 2:0, a skończyło się 2:1. Zieloni tylko dobrej jesieni zawdzięczają spokojne utrzymanie. Także 2:1 wygrał Kłos Gałowo z Czarnymi Kaźmierz. Obie bramki dla Kłosa zdobył pozyskany zimą z Orła Słopanowo - Jarosław Jopp. Coraz bliżej przyklepaniu spadku jest Warta Obrzycko. 0:5 w Kwilczu z Rzemieślnikiem jasno pokazuje, że zespół nie nadążą nawet za średniakiami w tej grupie.

a2

A-klasa - gr. III

a3w

Skromną wygraną dorzuciła Stella Luboń. Stella wygrała po bramkach Dawida Jakubiaka i Jakuba Solarka 2:0 z NAP Nowy Tomyśl. Stella już w tej kolejce mogła zapewnić sobie awans do Klasy Okręgowej, ale wszystko pokrzyżowała wygrana Dyskobolii nad Promieniem Opalenica. Dyskobolia po bramce Tomasza Piątyszka wygrała 1:0 i dała sobie jeszcze przedłużenie nadziei na skuteczną pogoń za Promieniem.

Ta kolejka była bardzo udana dla wszystkich zespołów z Lubonia. Poza Stellą wygrały też Luboński i Pogrom. Luboński podejmował u siebie Mosinę i mimo, że po bramce Tomasza Zawady w 49 minucie to goście wygrywali 3:1 to gospodarze odwrócili losy tego meczu i już w 58 minucie było 4:3 dla nich. W ostatniej minucie meczu Michał Kugler zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i ustalił wynik spotkania na 5:3. Jeszcze ważniejszą wygraną odniósł Pogrom Luboń. Pogrom nadspodziewanie łatwo zdemolował w Zbąszyniu Obrę aż 7:2 i przy porażce Orła Rostarzewo 1:2 w Sielinku przewaga Pogromu nad nimi to już 8 punktów i utrzymanie jest na wyciągnięcie ręki. Na wyjazdach trzy punkty zdobyli też Huragan Michorzewo (1:0 w Puszczykowie) i Wicher Strzyżewo (4:0 w Wąsowie).

a3

B-klasa - gr. I

b1w

Przez dłuższy czas w Brzeźnie, gdzie Maratończyk podejmował Jadwiżańskiego zanosiło się na sporą sensację. Goście już w 1 minucie objęli prowadzenie po bramce Kamila Kota. Gospodarze wyrównali, ale jeszcze przed przerwą ponownie Kot dał gościom prowadzenie. Gdy w 51 minucie Mariusz Szuliński wyprowadził gości na prowadzenie 3:1 kibice gospodarzy przecierali oczy ze zdumienia. Wtedy jednak Maratończyk zabrał się do gry i do końca meczu wpakował piłkę do bramki gości siedem razy i Maratończyk wygrał 8:3. Hattrickiem popisali się Marcin Lemiesz i Krystian Marcinkowski. Wygrał też idący z Maratończykiem łeb w łeb UKS Śrem. UKS pewnie i spokojnie 3:1 wygrał w Uchorowie.

Darmowe trzy punkty zgarnie za tę kolejkę WKS Owieczki. Zespół z Owieczek miał pojechać na mecz do Kicina, ale ci nie potrafili uzbierać 11 ludzi do gry. O ile gdy zdarza się to na wyjazdach to jeszcze idzie to zrozumieć, ale gdy zespół nie może uzbierać składu na mecz domowy to oznacza, że problem kadrowy jest naprawdę spory. Dla Kicina to zresztą drugi z kolei walkowerem oddany mecz. Trzecią kolejną wygraną zanotował Odlew Poznań, wygrywając 4:1 z Orłami Plewiska. Odlew goni w tabeli Wełniankę Kiszkowo, która 1:2 przegrała w Poznaniu z Lotnikiem. Wygrane zanotowali też Lider Szczytniki Czerniejewskie (5:2 z GKS Gułtowy) i Pelikan Żydowo (3:0 z KS Strzeszyn). Pelikan tą wygraną zbliżył się do zajęcia czwartego miejsca na koniec sezonu.

b1

B-klasa - gr. II

b2w

Zgodnie z oczekiwaniami liderujący LKS Baborówko wygrał zdecydowanie ze Spartą Brody. Spodziewano się dwucyfrówki i tak też się stało. LKS wygrał 12:0. Oznacza to ni mniej ni więcej, że zespół z Baborówka zapewnił sobie awans do A-klasy. W tej kolejce padła też druga dwucyfrówka i to mocno niespodziewana. LKS Lipa zdemolował Rokitę Rokietnica aż 10:0 i zespół z Lipy przesunął się na trzecie miejsce. Hattrickiem w tym meczu popisali się Szymon Szacht i Kamil Chmielewski. Strata do LZS Otorowo to 4 punkty, ale LZS w tej kolejce pauzował i ma jeden mecz mniej.

Darmowe punkty zapisze na swoim koncie Warta Sieraków, do której na mecz nie dojechała Arka Kiekrz. Wygrane w tej kolejce na swoim koncie zapisały także Czarni II Wróblewo (2:1 w Bininie) i KS Kąsinowo (3:1 z KS Gaj Wielki). Małą niespodzianką na pewno jest remis u siebie GKS-u Golęczewo 1:1 z Płomieniem Chrzypsko Wielkie.

b2

B-klasa - gr. III

b3w

Tak samo jak LKS Baborówko tak Korona Bukowiec dzięki efektownej wygranej, bo 9:0 z Jastrzębiem Rudniki (cztery bramki Oskara Kluja) zapewniła sobie awans do A-klasy. Na drugim miejscu utrzymała się Pieczarka Wielichowo, która 3:1 wygrała w Sapowicach. Wygrane zanotowały też Huragan Łomnica (2:0 z Borusją Boruja Kościelna) oraz TS Nowy Tomyśl (4:2 z Dębem Bolewice). Te zespoły zostały w grze w walce o awans.

Z ostatniego miejsca wydostał się Grom Zębowo. Grom dzięki wygranej 4:3 z Płomieniem II Przyprostynia przesunął się na 11 miejsce. Grom należy pochwalić za ambicję, gdyż już po 17 minutach to Płomień prowadził 2:0. Za odwrócenie wyniku naprawdę wielkie brawa. Remisem zakończył się mecz LSS Ptaszkowo z Orlikiem Sepno.