Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 11-12.05.2019

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - gr. I

lmo1w

TPS Winogrady na czele tabeli. W meczu na szczycie tej kolejki TPS rozprawił się nadspodziewanie łatwo z Wełną Skoki 4:1 i po raz pierwszy w tym sezonie wskoczył na sam szczyt. Patrząc na formę TPS-u wiosną jest to miejsce zasłużone i naprawdę na ten moment TPS wyrasta na głównego faworyta w walce o awans do IV ligi. Punkt za TPS-em jest Sparta Oborniki, która pewnie wygrała 5:0 z Błękitnymi Wronki spychając zespół z Wronek z powrotem do strefy spadkowej. Szansę dogonić na odległość punktu TPS miał też Huragan Pobiedziska, ale ich mecz ze Spartą Złotów ze względu na fatalny stan murawy został przełożony. Od tej czołówki odpadła trochę Iskra Szydłowo, która u siebie 1:3 przegrała z Concordią Murowana Goślina.

Na dole tabeli coraz bliżej spadku jest Korona Stróżewo. Przegrana 1:5 w Łobżenicy z Pogonią umocniła ich na ostatnim miejscu w tabeli. Ze strefy spadkowej wyszła Vitcovia Witkowo po wygranej 4:1 z Płomieniem Połajewo. Ostatnim zespołem, który ciągle też nie może czuć się pewny jest Leśnik Margonin, który przegrał z Zamkiem Gołańcz 0:2. Walka o pozostanie naprawdę zapowiada się tu bardzo ciekawie. Do odnotowania pozostaje wygrana GLKS Wysoka z Lechią Kostrzyn 3:0. Dla Lechii była to pierwsza porażka po serii 6 meczów bez przegranej.

lmo1

Liga Międzyokręgowa - gr. II

lmo2w

Pogoń Lwówek pewnie zmierzająca po awans do IV ligi zremisowała u siebie 1:1 z GKS Dopiewo. Kolejną bramkę dołożył walczący o koronę króla strzelców Damian Kozłowski. Trwa za to w najlepsze walka o drugie miejsce. Kania Gostyń w bezpośrednim meczu o to miejsce zremisowała bezbramkowo z Wiarą Lecha. Ten remis najbardziej ucieszył Płomienia Przyprostynia, który wygrał aż 8:0 z Lipnem Stęszew, i PKS Racot, który wygrał 2:1 z Pogonią Śmigiel. Różnica między 2 a 5 miejscem to jeden punkt i wszystko może się tu zdarzyć.

Piąty kolejny mecz bez porażki zanotował Orkan Chorzemin, który wygrał 3:2 z Rawią Rawicz. Sporo emocji było w Piaskach w meczu Korony z Akademią Reissa. Do przerwy skromnie prowadziłą Korona 1:0, ale goście w 64 minucie wyszli na prowadzenie 2:1. Wtedy jednak do pracy wziął się Dawid Cubal, który między 74 a 83 minutą zapakował hattricka. Bramkę dołożył jeszcze Łukasz Fabich i zrobiło się 5:2. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i skończyło się na 5:3 dla Korony. Też pięć bramek strzelił Grom Plewiska, który spokojnie na wyjeździe wygrał 5:1 z LZS Stare Oborzyska. Przegrała też będąca na ostatnim miejscu Orla Jutrosin, u siebie 0:3 z Promieniem Krzywiń.

lmo2

Klasa Okręgowa - gr. wschodnia

wschw

Darmowe punkty za tę kolejkę zgarną Czarni Czerniejewo, do których na mecz nie dojechała ostatnia w tabeli Trzynastka. Zmiana nastąpiła za plecami Czarnych. Na drugie miejsce wyszedł Lider Swarzędz, który rozbił Szturm Junikowo 5:0, a pierwsze cztery bramki padły już w pierwszych 30 minutach. Lider wyprzedził Avię Kamionki, która zremisowała w Środzie Wielkopolskiej 2:2.

Bardzo efektownie wygrała Warta Śrem, która aż 8:3 wygrała na wyjeździe z Phytopharmem Klęka. Zespół z Klęki nadal trzyma się 4 punkty nad strefą spadkową, czyli nad Orkanem Jarosławiec. Orkan przegrał u siebie 1:4 z Kłosem Zaniemyśl. Pewna swego ciągle nie może być także Olimpia Poznań. Tym razem Olimpia przegrała u siebie 2:3 z Canarinhos Skórzewo i nadal musi walczyć o utrzymanie. Canarinhos za to tą wygraną na dobrą sprawę zapewnili sobie ligowy byt na nowy sezon. O tym celu raczej nie myślą już w Komornikach. Porażka 1:2 z Piastem Kobylnica praktycznie zamyka im drogę do nawiązania walki o utrzymanie. Piast dzięki temu nadal jest w grze nawet o ligowe podium.

wsch

Klasa Okręgowa - gr. zachodnia

zachw

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego to chyba znamy już zespół, który wygra tę grupę i awansuje do Ligi Międzyokręgowej. Patria Buk w tygodniu wygrała mecz z Tarnovią II 3:1, a teraz ze spokojem odprawiła Spójnię Strykowo 5:0 i umocniła się na fotelu lidera, gdyż rywale solidarnie potracili punkty. Aż 2:6 w Konarzewie przegrali Czarni Wróblewo i widać po ich ostatniej formie, że raczej nie dociągną do końca sezonu w tej walce. Wydawało się, że powalczyć jeszcze może Orzeł Granowo, ale w tej kolejce zupełnie niespodziewanie Orzeł przegrał u siebie 1:2 z TSG Kamieniec. Orzeł dobrze wszedł w mecz bo w 8 minucie po bramce Tymona Jokiela objął prowadzenie, ale w drugiej połowie Jacek Kozłoski i Mateusz Chojnacki dali gosciom niespodziewanie trzy punkty.

Nadal bez porażki w tym roku jest Sparta Szamotuły, która tym razem wygrała w Dusznikach z Sokołem 4:2. Efektownie na 99% w lidze utrzymał się NKS Niepruszewo. Wygrana 11:0 z Bykami Obrowo robi wrażenie, a aż cztery bramki zdobył Alan Guzik. Byki są więc nadal na dole tabeli, chociaż w tygodniu zyskali niespodziewanie trzy darmowe punkty, gdyż za przegrany mecz ze Spójnią Strykowo przyznano im walkower, za to, że jeden z młodych zawodników Spójni zapomniał dokumentu ze zdjęciem...Ważnym meczem było spotkanie Orła Słopanowo z Tarnovią II. Tarnovia już po 11 minutach prowadziła 2:0, ale Orzeł jeszcze przed przerwą wyrównał i skończyło się 2:2. Remis ten utrzymuje Orła nad powierzchnią i spadkowa trójka ma teraz 5 punktów straty właśnie do Orła i LZS-u Wronczyn, który swój mecz w Objezierzu zagra dopiero w końcówce maja.