Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 11-12.05.2019

Zapraszamy na przegląd wydarzeń w weekend w 3 i 4 lidze.

III liga - gr. II

3w

Przewagę nad rywalami w grze o awans powiększyły rezerwy Lecha. Mecz w Koninie z Górnikiem był jednak bardzo emocjonujący. Zaczęło się od bramki dla Lecha już w 3 minucie po trafieniu Pawła Tupaja i wynik 1:0 trzymał się do 62 minuty. Wtedy to Górnik wyrównał po trafieniu Sebastiana Kaczyńskiego. Cztery minuty później Eryk Kryg ponownie wyprowadził Lecha na prowadzenie. Górnik ponownie jednak wyrównał po bramce Dawida Sniega. Lech jednak był zdeterminowany i w 84 minucie Bartosz Bartkowiak dał im wygraną. Lech powiększył przewagę nad KKS-em Kalisz, który niespodziewanie tylko zremisował w Pelplinie 3:3. KKS po bramkach Gabriela Vidala i Mateusza Żebrowskiego prowadził 2:0 i wydawał się, że spokojnie dowiezie wygraną. Tymczasem w 69 minucie było już 2:2. Goście szybko odpowiedzieli bramką Mateusza Gawlika, ale Wierzyca już w doliczonym czasie meczu wyrównała i jeszcze ma cień nadziei na utrzymanie.

Startę do Lecha powiększyła też Radunia Stężyca, która niespodziewanie przegrała u siebie 2:3 z walczącym o utrzymanie Bałtykiem Koszalin. Bałtyk dzięki tej wygranej jest już o krok od pozostania w III lidze. W meczu o 4 miejsce kolejnej porażki doznał Mieszko Gniezno. Mieszko w Kołobrzegu był bez szans i przegrał aż 1:4. Katem okazał się Dawid Retlewski, który popisał się hattrickiem. Jedyną bramkę dla Mieszka zdobył Damian Pawlak. Zdecydowanie lepiej idzie ostatnio Polonii Sroda Wielkopolska. Dzięki wygranej 3:2 w Bydgoszczy z Chemikiem i czwartej kolejnej wygranej Polonia awansowała na 6 miejsce.

Ważną wygraną w walce o utrzymanie zanotował Jarota Jarocin. Dzięki bramce z rzutu karnego Jędrzeja Ludwiczaka Jarota wygrał 1:0 z Bałtykiem Gdynia i utrzymanie jest o krok. Porażki doznał za to Sokół Kleczew, który 0:2 przegrał w Szczecinie ze Switem Skolwin. Zostając na koniec w Szczecinie wato odnotować wygraną 5:0 rezerw Pogoni z Gwardią Koszalin, a hattrickiem popisał się wracjący po poważnym zabiegu Adam Frączczak.

3

IV liga

4w

Powiększyła się przewaga Nielby Wągrowiec nad Lubuszaninem Trzcianka. Nielba wygrała po dwóch bramkach Jakuba Kubińskiego i jednej Tomasza Bzdęgi 3:1 na wyjeździe z Kotwicą Kórnik i powiększyła przewagę nad Lubuszaninem do 4 punktów, gdyż ten tylko bezbramkowo zremisował w Kościanie z Obrą. Cztery punkty do Lubuszanina za to traci Unia Swarzędz, która po bramce Tomasza Neumanna wygrała 1:0 w Śmiłowie z Orkanem.

Za plecami trójki z podium Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrała pewnie 3:0 z Centrą Ostrów. W końcu wiosną przełamał się Adam Majewski, który zdobył jedną z bramek, a dwie dołożył Dawid Kuczyński. O czwarte miejsce nadal walczy LKS Gołuchów i to walczy efektownie. Tym razem zdemolował na wyjeździe Tarnovię aż 6:1. Kolejne dwie bramki dorzucił Krystian Benuszak, który zrównał się na czele klasyfikacji strzelców z Jakubem Michalskim.

Przechodząc do walki o utrzymanie nadal dzielnie walczy o nie Krobianka Krobia która po bramkach Rafała Sarbinowskiego i Mateusza Górkowskiego wygrała z Victorią Września 2:0 i strata do Sokoła Pniewy to teraz 4 punkty. Sokół ostatnio gra naprawdę słabo i ich porażka 1:4 w Kępnie to żadna niespodzianka. Punktów nie zdobyła też Warta Międzychód, która 0:3 przegrała z Ostrovią. Niewykluczone, że do końca sezonu ostatnie miejsce opuści Olimpia Koło, która odniosła drugie z rzędu zwycięstwo wygrywając w Opatówku 2:1. Olimpia już traci tylko 3 punkty do Zjednoczonych Trzemeszno, którzy grają nadal tragicznie i nic w tej rundzie nie wygrali. W ostatniej kolejce przegrali 1:3 w Lesznie z Polonią.