Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 01-05.05.2019

Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 01-05.05.2019

Zapraszamy na podsumowanie dwóch ostatnich kolejek w A i B-klasie.

A-klasa - gr. I

a1w

a1w2

Ciągle bez porażki na czele jest Meblorz Swarzędz. Lider tabeli wygrał 4:1 z Zawiszą Dolsk, a mecz w Owińskach odbędzie się w przyszłym tygodniu. Trwa za to zażarta walka o miejsce drugie i każdy z zespołów zanotował w tym okresie jakąś wpadkę. Języczkiem u wagi w tej walce była Pogoń Książ Wielkopolski, która najpierw w doliczonym czasie gry urwała punkt Piastowi Łubowo remisując 1:1, a w ostatniej kolejce także zremisowała 2:2 z Pelikanem Niechanowo. Poza tym Piast wygrał 4:1 z Antaresem Zalasewo, a Pelikan rozbił Błękitnych Owińska 6:0. Porażki za to doznał Lechita Kłecko. Niespodziewanie zespół z Kłecka przegrał u siebie z osłabioną mocno tego dnia Polonią Poznań 1:2. W sobotę Lechita planowo wygrał już w Dolsku 3:1 i ze stratą dwóch punktów do Piasta i Pelikana nadal jest w grze.

Zostając przy zespole Zawiszy Dolsk to nadal nie może on wygrać w tym roku i strefa spadkowa zbliża się coraz bardziej. Było nawet blisko, aby Kłos II Zaniemyśl w ogóle ich dopadł punktowo, ale pomimo prowadzenia 2:0 w Manieczkach mecz zakończył się remisem 2:2. Kolejkę wcześniej Kłos przegrał też ważny mecz z Antaresem Zalasewo 0:2. Antares tą wygraną dał sobie lekki odech w tej walce. Odskoczyła też od dołu Clescevia Kleszczewo, która zgarnęła 6 punktów wygrywając niespodziewanie na wyjeździe 2:1 z Jurandem Koziegłowy i pewnie u siebie 4:0 z KS Łopuchowo. Rzeczone Łopuchowo doczekało się jednak w końcu pierwszej wygranej w sezonie, gdyż 1 maja udało się pokonać po bramce Damiana Drabczyka cieniującego w tym roku Orkana Manieczki 1:0.

Lechita Kłecko - Polonia Poznań - http://www.peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2582-lechita-klecko-polonia-poznan

a1

A-klasa - gr. II

a2w

a2w2

Najciekawiej zapowiadającym się meczem było spotkanie Przemysława Poznań z Nałęczem Ostroróg. Lider z Poznania długo się rozpędzał, ale ostatecznie bardzo pewnie wygrał 4:0 i już tylko jakiś kataklizm może zabrać im awans do Klasy Okręgowej. Nałęcz tym samym po tej kolejce został doścignięty w tabeli przez Suchary Suchy Las i Złotych Złotkowo. Suchary póki co przez ten rok idą bez straty punktu. W ostatnich dwóch kolejkach wygrali 3:0 z Rzemieślnikiem Kwilcz i aż 8:1 z Rożnovią Rożnowo. Ten drugi mecz był popisem Michała Jaśkowiaka, który zdobył pięć bramek. Złoci także wygrali teraz dwa razy. 3:0 w Gaju Małym i 4:2 u siebie z Rzemieślnikiem Kwilcz. Nałęcz po porażce z Przemysławem odbudował się wygraną 5:3 z Czarnymi Kaźmierz, a hattrickiem popisał się Bartłomiej Roda. Cała trójka ma teraz 43 punkty i kluczowy może być tu początek czerwca, kiedy Nałecz zagra kolejka po kolejce z Sucharami i ze Złotymi.

Dwa efektowne zwycięstwa odniosła Tarnovia III, która wygrała z będacymi w strefie spadkowej Wartą Obrzycko 5:2 i Orłem Łowyń 6:2. Orzeł już raczej nie, ale Warta jeszcze próbuje ratować się przed spadkiem, gdyż udało się wygrać 2:0 z Zielonymi Gaj Mały. Strata Warty do Poznań FC to 6 punktów, wiec nadal sporo a PFC też łatwo się nie podda, o czym świadczy choćby niespodziewana wygrana w Gałowie 3:2. Kłos przegrał w weekend jeszcze drugi raz u siebie, ale porażka 0:2 z Przemysławem to żadna niespodzianka. Pierwszej wyjazdowej porażki w tym sezonie doznała Golnica Ryczywół. Ich pogromcą okazała się Rożnovia Rożnowo, dla której wygrana 3:2 była pierwszą w tym roku.

Przemysław Poznań - Nałęcz Ostroróg - http://www.peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/2576-mks-przemyslaw-poznan-nalecz-ostrorog

a2

A-klasa - gr. III

a3w

a3w2

Kolejną wygraną dołożyła do kolekcji Stella Luboń. Stella spokojnie ograła na wyjeździe Wichra Strzyżewo 5:0, a mecz z Huraganem Michorzewo zostanie rozegrany pod koniec miesiąca. Wszystko wskazuje na to, że rozstrzygnęła nam się walka o drugie miejsce premiowane awansem. Promień Opalenica w tym roku tez nie stracił jeszcze punktu, wygrywając teraz 3:0 z Ogrolem Sielinko i 2:1 z Obrą Zbąszyń. Dyskobolia za to gra wiosną fatalnie. Mecz z Wichrem został przełożony na 21 maja, ale w Nowym Tomyślu zielono-biali przegrali 1:2, co oznacza że w tym roku w sześciu meczach Dyskobolia zdobyła raptem 7 punktów.

Dyskobolia powinna zacząć patrzeć bardziej za siebie, bo coraz bliżej jest Huragan Michorzewo, który ograł bez problemu 9:0 LZS Wąsowo. Dobrze punktuje także Luboński, który wygrał 6:1 z LZS Wąsowo i 1:0 z Lasem Puszczykowo. Las przegrał też drugi mecz w tym okresie i to bardzo prestiżowy bo derbowy z Mosiną 1:3.

Arcyważny mecz dla sytuacji na dole tabeli odbył sie 1 maja w Rostarzewie. Orzeł przegrał w nim 0:2 z Pogromem Luboń po bramkach Jana Wierzbińskiego i Macieja Matuszalskiego i Pogrom wyprzedził Orła w tabeli. Orzeł mecz 20 kolejki zagra w Mosinie dopiero w czwartek, a tymczasem Pogrom poszedł za ciosem i pokonał także Ogrol Sielinko 1:0 i ich sytuacja wygląda coraz lepiej.

a3

B-klasa - gr. I

b1w

b1w2

Komplet dwóch wygranych zanotowały dwa zespoły, które już jedną nogą są w A-klasie. Maratończyk Brzeźno wygrał po 2:0 z WKS Owieczki i Wełnianką Kiszkowo, a UKS Śrem 6:0 z LKS Kicin i 4:0 z Liderem Szczytniki Czerniejewskie. Widać więc, że oba zespoły są w formie i ciężko uwierzyć w to, że dogonić ich może jeszcze WKS Owieczki, który traci 9 punktów. Zespół z Owieczek niestety przegrywa najbardziej istotne mecze i te straty powodują, że awans dla nich musi poczekać na następny sezon. WKS poza porażką z Maratończykiem wygrał pewnie 5:0 z Lotnikiem Poznań. 

Dwie wygrane w dobrym stylu odniósł Pelikan Żydowo, który wygrał 5:2 z KS Uchorowo i aż 7:0 z Orłami Plewiska. Co ciekawe także dwie wygrane odniósł Odlew Poznań, który po 5:1 wygrał z Wełnianką Kiszkowo i Jadwiżańskim. O ile wygrana z JKS to nie zaskoczenie to wysoka wygrana z Wełnianką to spory sukces i w końcu odblokowanie się tej ekipy. Aż 6 bramek w tych dwóch meczach zdobył Adrian Czechowski. Zostając przy Jadwiżańskim to w końcu doczekali się pierwszych punktów w tym sezonie. Co prawda do 60 minuty w Plewiskach z Orłami przegrywali 0:2, ale dzięki dwóm bramkom Marka Kornowskiego i zwycięskiej Łukasza Krajnika w 83 minucie w końcu mogli dopisać sobie trzy punkty. JKS ma teraz 3 punkty straty do KS Strzeszyn, który dwa razy przegrał, więc walka o uniknięcie miejsca ostatniego ciągle trwa.

Zanotowano też rzadki wynik w B-klasie jakim jest 0:0. Tak właśnie zakończył się mecz Lotnika Poznań z GKS Gułtowy. GKS miał w niedzielę rozegrać jeszcze mecz z LKS Kicin, ale goście nie zjawili się, więc zostanie GKS-owi przyznany walkower. 

Lotnik Poznań - GKS Gułtowy - http://www.peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2578-lotnik-poznan-gks-gultowy

b1

B-klasa - gr. II

b2w

b2w2

LKS Baborówko stawia kolejne kroki do przypieczętowania awansu do A-klasy. W dwóch ostatnich meczach planowo zdobył 6 punktów, dzięki wygranych 6:0 z Arką Kiekrz i 2:1 z KS Gaj Wielki. Na drugim miejscu umocnił się LZS Otorowo, który w bardzo ważnym meczu pokonał Rokitę Rokietnica 3:2. Mecz był bardzo wyrównany, a gola na wagę trzech punktów zdobył dla LZS-u Piotr Kuliński w 82 minucie. Klub z Otorowa ma teraz 7 punktów przewagi nad Rokitą oraz nad LKS Lipa. Zespół z Lipy niespodziewanie zremisował u siebie 2:2 z KS Gaj Wielki i wydaje się, że straty nie da się już odrobić. Wygrana 5:0 ze Spartą Brody była oczywiście planowa i tutaj ciężko zaliczać to do sukcesów. 

Efektowną wygraną odniosła Warta Sieraków, która głównie dzięki czterem bramkom Serhija Romakha zdemolowała GKS Golęczewo aż 9:1. W następnym meczu we Wróblewie Warta po strzelaninie przegrała 4:5 i przez to nie wysunęła się na czwarte miejsce. Dużo emocji w końcówce było w meczu Arki Kiekrz z KS Kąsinowo. W 79 minucie bramkę na 1:0 dla Arki zdobył Patryk Sołtysiak, ale chwilę potem wyrównał Kamil Jańczak. Goście z Kąsinowa ostatecznie wywieźli z Kiekrza 3 punkty gdyż w 89 minucie Patryk Władysiak zdobył zwycięską bramkę. Ze zmiennym szczęściem grał Grom Binino, który najpierw wygrał 4:2 z Płomieniem Chrzypsko Wielkie, a potem przegrał 0:3 z GKS Golęczewo.

b2

B-klasa - gr. III

b3w

b3w2

Drugi raz w sezonie punkty straciła Korona Bukowiec. Zremisować 1:1 z liderem tabeli udało się ekipie TS Nowy Tomyśl. Zespół z Nowego Tomyśla był chyba jeszcze dobrze nakręcony po odprawieniu w poprzedniej kolejce Okonia Sapowice aż 9:0. Walka o drugie miejsce zaczyna nam się za to ślimaczyć, bo po jednej porażce zanotowały w omawianym okresie Pieczarka Wielichowo, która mimo prowadzenia do przerwy 3:1 z Orlikiem Sepno przegrała 3:5, oraz Huragan Łomnica, który też 3:1 prowadził z Płomieniem II Przyprostynia i też przegrał ostatecznie 3:5. Poza tym Pieczarka wygrała 6:2 z LSS Ptaszkowo, a Huragan 4:3 z Piastem Jabłonna.

Piast Jabłonna wiosną radzi sobie kiepsko, o czym świadczy też porażka na własnym boisku z ostatnim Gromem Zębowo 3:6. Grom nie przeskoczył jednak na pozycję wyżej, gdyż swój mecz z Okoniem Sapowice wygrał 2:0 Jastrząb Rudniki. Podobnie jak w grupie I, także i tu zanotowano wynik bezbramkowy. Ten nietypowy wynik jak na B-klasę padł w meczu Borusji Boruja Kościelna z Dębem Bolewice.

b3

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com