Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 01-05.05.2019

Zapraszamy na podsumowanie dwóch ostatnich kolejek w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - gr. I

lmo1w

Grupa I Ligi Międzyokręgowej była jedyną ligą, która nie grała 1 maja, wiec odbyła się tylko kolejka weekendowa. I jak co kolejkę gotuje się w tej grupie coraz bardziej. Liderem w tym momencie jest Wełna Skoki, która 2:1 wygrała w Witkowie z Vitcovią. Wełna o 1 punkt wyprzedza najlepszy zespół wiosny w tej grupie, czyli TPS Winogrady. TPS odniósł kolejną pewną wygraną, bo spokojnie ograł 4:1 w Murowanej Goślinie miejscową Concordię. W przyszły weekend właśnie TPS podejmie Wełnę i zapowiada się ten mecz naprawdę hitowo.

Dwa punkty straty do Wełny mają Huragan Pobiedziska i Sparta Oborniki. Huragan spokojnie ograł na wyjeździe 5:0 ostatnią w tabeli Koronę Stróżewo, a co ciekawe wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Sparta za to została strącona z pozycji lidera, gdyż przegrała niespodziewanie w Margoninie z Leśnikiem 1:2. Sparta prowadziła po bramce Bartosza Kęsy aż do 81 minuty, ale wtedy najpierw Mariusz Kościański, a potem Jakub Łada zdobyli gole dla gospodarzy. Przegrała też Iskra Szydłowo, która po twardym boju przegrała 3:5 w Kostrzynie z Lechią.

W walce o utrzymanie ważną wygraną na pewno odnieśli Błękitni Wronki, którzy wygrali 2:1 w Łobżenicy z Pogonią i uciekli ze strefy spadkowej. Pewne swego ciągle nie mogą być po porażkach Sparta Złotów (0:1 z GLKS Wysoka) i Płomień Połajewo (1:3 z Zamkiem Gołańcz).

lmo1

Liga Międzyokręgowa - gr. II

lmo2w

lmo2w2

Cztery punkty w dwóch ostatnich meczach zdodbył lider tabeli, czyli Pogoń Lwówek. Najpierw spokojnie Pogoń wygrała z Koroną Piaski 5:1, a w weekend była o krok od porażki w Plewiskach z Gromem. Grom prowadził 2:1 do 88 minuty, ale wtedy niezawodny Damian Kozłowski dał Pogoni remis. Komplet dwóch wygranych odniosła Kania Gostyń, która wygrała 2:1 z Gromem Plewiska i aż 4:0 w Dopiewie z GKS-em. Kania świetnie gra wiosną i wskoczyła już na drugie miejsce. Strata do Pogoni to jednak 9 punktów i ciężko będzie to odrobić. Na podium jest jeszcze Wiara Lecha, ale o ile wygrana z Orlą Jutrosin 6:1 to coś co można było się spodziewać (kolejne cztery bramki Michała Niedźwiedzkiego), to domowy remis z Orkanem Chorzemin 1:1 jest sporą niespodzianką. DWL nie gra ostatnio dobrze i musi uważać na grupę pościgową z tyłu.

A z tyłu czają się PKS Racot i Płomień Przyprostynia. PKS był bliski zdobycia 6 punktów, ale wygrana nad Rawią Rawicz uciekła im w doliczonym czasie meczu, gdy Tomasz Wawrzyniak dał Rawii remis 3:3. W niedzielę PKS wygrał w Krzywiniu z Promieniem 1:0. Płomień grał w ten weekend tylko raz wygrywając z Pogonią Śmigiel 2:1. Szanse na miejsce na podium stracił chyba na dobre już GKS Dopiewo. O porażce 0:4 z Kanią pisaliśmy już wyżej, a do tego doszła jeszcze niespodziewana porażka z Orkanem Chorzemin 2:3. GKS prowadził do przerwy 2:0, ale po przerwie Orkan trzy razy zapakował piłkę do bramki i wygrał po raz pierwszy w tym roku.

Wygraną zanotował LZS Stare Oborzyska, który wygrał 1 maja z Akademią Reissa 1:0, ale do utrzymania to raczej nie wystarczy bo strata do bezpiecznej Pogoni Śmigiel to 13 punktów. W sobotę jednak LZS przegrał już 1:3 z Koroną Piaski. LZS jednak chociaz minął Orlę Jutrosin, która poza porażką z DWL przegrała także 0:5 z Rawią Rawicz. Wysoko wygrała też w niedzielę Akademia Reissa, która wygrała z kiepsko radzacym sobie na wyjazdach Lipnem Stęszew 4:0.

lmo2

Klasa Okręgowa - gr. wschodnia

wschW

Zmniejsza sie przewaga Czarnych Czerniejewo. Czarni, którzy mecz z 1 maja grali już na poczatku rundy teraz grali tylko raz. Wygrali, ale niezbyt przekonująco z walczącym o utrzymanie Phytopharmem Klęka 2:1. Czarni mają teraz 6 punktów przewagi nad najlepszą w tym roku Avią Kamionki. Avia wygrała 3:2 z Wielkopolską Komorniki i 5:1 z Trzynastką Poznań. Do końca pozostało 6 kolejek i oczywiście Czarni nadal są zdecydowanym faworytem, ale uważać muszą coraz bardziej. Na podium nadal jest też Lider Swarzędz, który 3:1 wygrał w Śremie z Wartą.

Wspomniana Warta Śrem ma za sobą kiepski okres, gdyż poza porażką z Liderem przegrała też 1:3 z Olimpią Poznań. Warta w ogóle jest zespołem bezkompromisowym, gdyż ciągle w tym sezonie nie zanotowała żadnego remisu. Bez porażki za to w tym roku ciągle pozostaje Piast Kobylnica. Piast wygrał teraz dwa razy po 2:1. Najpierw z Canarinhos Skórzewo, a w weekend z Kłosem Zaniemyśl. Przed tym weekendem bez porażki w tym roku były także rezerwy Polonii Środa, ale niespodziewanie dwa razy teraz gładko przegrali. Najpierw 1:4 z Kłosem Zaniemyśl, a w niedzielę z desperacko walczacą o utrzyamnie Wielkopolską Komorniki 2:4.

Trochę większe szanse niż Wielkopolska ma Orkan Jarosławiec, ale musi zacząć punktować, bo w tym roku jeszcze nic nie wygrał. Orkan przegrał teraz dwa ważne mecze, najpierw 1:3 ze Szturmem Junikowo, i 0:2 z Canarinhos Skórzewo. Szczególnie ta druga porażka była dotkliwa, gdyż mecz mógł pójść w każdą stronę, ale gospodarze ze Skórzewa zdobyli dwie bramki w doliczonym czasie gry po bramkach Patryka Konopińskiego i Wojciecha Danielewicza. Wspomniany Szturm wygrał też 2:1 z Olimpią Poznań, i te 6 punktów może być dla nich kluczowe. Szturm jest teraz na 9 miejscu i utrzymanie coraz bliżej.

wsch

Klasa Okręgowa - gr. zachodnia

zachw

zachw2

Zagęściła nam się sytuacja na górze tabeli. Wszystko dlatego, że nie grała Patria Buk. Jeden mecz zagra dopiero pod koniec maja, a spotkanie z Tarnovią II zostanie rozegrane we wtorkowy wieczór. Najważniejszym meczem na górze tabeli było więc na pewno niedzielne starcie Czarnych Wróblewo z Orłem Granowo. Orzeł wygrał ten mecz 2:1 i ewidentnie doszlusował do czołówki. Parę dni temu Orzeł wygrał też pewnie 3:0 z LZS Wronczyn. Czarni ewidentnie tracą rozpęd z jesieni i Patria jeśli tego nie zawali to ma świetną sytuację do wygrania ligi i awansu.

Z marzeniami o awansie na dobre pożegnał się Orkan Konarzewo, który przegral dwa ostatnie mecze z zespołami walczącymi o utrzymanie. Najpierw 2:3 z NKS Niepruszewo (hattrick Alana Guzika), a potem 1:3 z LZS Wronczyn. Wspomniany NKS wygrał jeszcze 2:0 z Orkanem Objezierze i mocno przybliżył się do utrzymania. W najgorszej sytuacji w tej walce są zdecydowanie Byki Obrowo, które przegrały 2:7 z Orkanem Objezierze i zremisowały 1:1 ze Spartą Szamotuły. Byki są na koncu tabeli i biorąc pod uwagę, że rywale regularnie punktują, to do 11 miejsca brakuje już 7 punktów.  Wspomniana Sparta poza tym remisem wygrała jeszcze 2:0 ze Spójnią Strykowo i nadal w tym roku nie ma nich mocnych.

Dobrze punktuje ostatnio Sokół Duszniki. Sokół wygrał zdecydowanie 5:1 z Tarnovią II i zremisował w Strykowie 3:3 ze Spójnią. Ten drugi mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. Sokół w 43 minucie prowadził 2:0, ale jeszcze przed przerwą gospodarzom udało się wyrównać. Zaraz po rozpoczeciu drugiej połowy Spójnia zdobyła trzecią bramkę i wydawało się, że dowiezie tę wygraną do końca. Tymczasem w doliczonym czasie gry Marcin Kalinowski zdobył bramkę dla Sokoła i mecz zakończył się remisem. Sokół ma teraz 4 punkty straty do Orła Słopanowo, który w tych dwóch meczach zdobył tylko 1 punkt remisując z TSG Kamieniec 2:2. Orzeł to najgorzej punktująca ekipa w tym roku i na pewno w Dusznikach tlą się spore nadzieje na pozytywny finisz tego sezonu.