Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 18-20.04.2019

Zapraszamy na przegląd wydarzeń w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - gr. I

lmo1w

Najważniejszym meczem tej kolejki było bez wątpienia spotkanie Wełny Skoki z Spartą Oborniki. Wszyscy spodziewali się wyrównanego boju, a tymczasem Sparta wytarła sobie Wełną podłogę. Już do przerwy dzięki dwóm bramkom Filipa Trębacza goście prowadzili 2:0, a w drugiej połowie dzieła zniszczenia dopełnili Bartosz Cyranek i Dominik Kowalik. Tym samym Sparta wygrała 4:0 i pokazała sporą moc przed środowym finałem PP z Polonią Środa Wielkopolska. Porażkę Wełny wykorzystała Iskra Szydłowo, która też wygrała 4:0, tyle że w Złotowie ze Spartą. Iskra jest teraz liderem, ale sprawa awansu naprawdę rozstrzygać się może do samego końca.

Nadal w walce o awans pozostają także TPS Winogrady (jedyna już drużyna bez porażki wiosną) po wygranej 2:1 z Vitcovią Witkowo, Concordia Murowana Goślina po wygranej 2:0 z Zamkiem Gołańcz i Huragan Pobiedziska po wygranej 1:0 w Margoninie z Leśnikiem. Różnica między 1 a 6 miejscem to tylko 5 punktów, a jeszcze 9 kolejek przed nami.

Przechodząc na dół tabeli to blisko zdobycia punktów w meczu Lechią Kostrzyn była Korona Stróżewo. Do 79 minuty Korona prowadziła 2:1 i wydawało się, że pierwsza wiosenna wygrana stanie się faktem. Jednak wtedy najpierw wyrównał Dawid Chąpiński, a w doliczonym czasie gry Damian Tafelski zapewnił gościom wygraną. Pierwszą wygraną w tej rundzie zanotowała w końcu Pogoń Łobżenica. Pogoń wygrała 3:0 z Płomieniem Połajewo i oddaliła od siebie na jakiś czas strefę spadkową. Na punkty w meczu u siebie liczyli też Błękitni Wronki, ale po dwóch bramkach Krzysztofa Kanii to GLKS Wysoka wyjechał z Popowa z kompletem punktów.

lmo1

Liga Międzyokręgowa - gr. II

lmo2w

O ile sytucja w grupie I w sprawie awansu jest mocno niepewna, to w grupie II coraz więcej wskazuje na to, że nic i nikt nie zabierze awansu Pogoni Lwówek. Pogoń wygrała z kiepsko spisującą się wiosną Akademią Reissa 3:0 i dzięki porażce Wiary Lecha 0:2 w Przyprostynii to różnica między nimi to już 9 punktów. Kibice z DWL muszą chyba coraz bardziej zamiast w górę to patrzeć za siebie bo rywale do miejsc na podium coraz bliżej. Przede wszystkim dobrze gra Kania Gostyń, która spokojnie wygrała 2:0 z praktycznie zdegradowanym już LZS-em Stare Oborzyska. Kania na wiosnę, tak jak Pogoń jeszcze nie przegrała.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz PKS-u Racot z GKS-em Dopiewo co raczej nie zadowala żadnej ze stron. PKS mógł być nadal na równi z Kanią i być jeszcze bliżej podium, a GKS wiosną radzi sobie kiepsko, bo na pięć meczów odniósł tylko jedną wygraną. Ciągle za to bez choćy jednej wygranej w tej rundzie pozostają Orkan Chorzemin i Promień Krzywiń. Obydwa zespoły w tej kolejce zremisowały po 1:1. Orkan u siebie z Koroną Piaski, a Promień na wyjeździe z Pogonią Śmigiel. Warto dodać, że i Orkan i Promień były bardzo blisko tych wygranych. Orkan gola stracił w 85 minucie, a Promień w 89 minucie.

Regularnie w tej rundzie punktuje Lipno Stęszew. Wygrana 1:0 z Rawią Rawicz, po trafieniu Tomasza Dutkiewicza była już trzecią wygraną na pięć meczów. Lipno tym samym minęło w tabeli wspomnianego Orkana Chorzemin. Jedną z ostatnich szans na nawiązanie walki o utrzymanie zmarnowała Orla Jutrosin, przegrywając u siebie 1:2 z Gromem Plewiska. Strata Orli do Orkana to 12 punktów, więc chyba już też w Jutrosinie specjalnie się nie łudzą, że Ligę Międzyokręgową da się utrzymać.

lmo2

Klasa Okręgowa - gr. wschodnia

wschw

Po trzech meczach bez wygranej, w końcu trzy punkty zapisali na koncie Czarni Czerniejewo. Czarni wygrali na wyjeździe w Jarosławcu 3:0 i utrzymali 9-cio punktową przewagę nad Liderem Swarzędz i Kłosem Zaniemyśl. Lider zmasakrował SKS 13 Poznań aż 10:0, a cztery bramki zdobył Maciej Jakubek. Kłos miał trudną przeprawę w Komornikach, ale dzięki bramce w 82 minucie Pawła Skopka udało się wygrać 1:0.

Punkty straciła za to Avia Kamionki, która tylko zremisowała 1:1 z Canarinhos Skórzewo. Zaczęło się dobrze, bo w 11 minucie ładnym strzałem Avię na prowadzenie wyprowadził Mikołaj Ratajczak, a jeszcze przed przerwą mogło być wyżej. W drugiej połowie jednak mecz się wyrównał i najpierw wyrównał Patryk Konopiński, a goście zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale sedzia dopatrzy się lekkiego spalonego. Remis padł też w Środzie Wielkopolskiej. Rezerwy Polonii zremisowały bezbramkowo ze Szturmem Junikowo.

Gdy już wydawało się, że rozpędu nabrała Warta Śrem, to tydzień temu u siebie przegrała z Polonią, a w ten weekend na wyjeździe 2:4 z Piastem Kobylnica. Hattrickiem popisał się Marek Kulczak. Ważną wygraną w grze o utrzymanie odniosła Olimpia Poznań, która u siebie wygrała 3:1 z Phytopharmem Klęka.

wsch

Klasa Okręgowa - gr. zachodnia

zachw

Na czele tabeli utrzymali się Czarni Wróblewo, którzy 3:0 wygrali w Dusznikach z Sokołem. Nie było jednak łatwo bo wynik bezbramkowy trzymał się do 79 minuty. Wtedy to Mateusz Bugaj dał gościom prowadzenie. Ten sam zawodnik w 87 minucie podwyższył prowadzenie, a na koniec dzieła dopełnił najlepszy strzelec Czarnych - Robert Antoszewski.  Ciągle punkt za Czarnymi jest Patria Buk, która spokojnie ograła LZS Wronczyn 5:1. Te dwa zespoły oddaliły się od trzeciego Orkanu Objezierze, który 1:3 przegrał w Granowie. Orzeł do 82 minuty prowadził 1:0, i wtedy Orkan za sprawą Michała Biednego wyrównał. Szybko ponownie Orła na prowadzenie wyprowadził Arek Kubicki, i ten sam zawodnik dał później gospodarzom dwubramkową wygraną.

Ciągle w grze i awans pozostaje Orkan Konarzewo, po wygranej 5:1 z Bykami Obrowo. Strata to jednak 7 punktów i margines błędu został już wykorzystany. Także 5:1 wygrał NKS Niepruszewo. NKS grał na wyjeździe z Orłem Słopanowo. Obydwa zespoły na wiosnę jeszcze nie zdobyły punktu, więc mecz był bardzo ważny. Zwycięstwo gości dało im nadzieje na utrzymanie, a Orzeł z każdą kolejką zbliża się do strefy spadkowej.

Coraz bliżej utrzymania jest Spójnia Strykowo. Po dwóch bramkach młodego Kacpra Sobańskiego Spójnia wygrała 2:0 z Tarnovią II i co prawda do pewnego utrzymania daleko, to patrząc na liczbę zespołów za nimi w tabeli i na to, że Spójnia w miarę regularnie potrafi zgarnąć wygraną to raczej perspektywy są niezłe. Trzeciej porażki z kolei doznał za to TSG Kamieniec. Mecz w Szamotułach ze Spartą był wyrównany, ale to jednak gospodarze wygrali 3:2.