Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 06-07.04.2019

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - grupa I

lmo2w

Do Skoków na mecz z liderującą Wełną przyjechał Huragan Pobiedziska. Huragan jeśli jeszcze myślał o włączenie się do gry o powrót do IV ligi musiał wygrać. Mecz był bardzo emocjonujący. Do przerwy po trafieniach Kacpra Bienerta dla Huraganu i Błażeja Rajewskiego dla Wełny był remis 1:1. Huragan bardzo dobrze rozpoczął drugą połowę i po trafieniach Matuesza Chachuły i ponownie Bienerta było w 54 minucie 3:1. Wełna dzięki dwóm bramkom Radosława Modlibowskiego wyrównała, ale to Huragan znowu dzięki bramce bezpośrednio z rzutu rożnego Piotra Trepki wyszedł na prowadzenie. I gdy wydawało się już, że Huragan wygra, to Arkadiusz Dereżyński w doliczonym czasie gry wyrównał stan meczu na 4:4. Remisu Wełny nie wykorzystała Sparta Oborniki, która przegrała na wyjeździe z TPS Winogrady 1:2 i ma na teraz trzy punkty straty.

Wygrała za to trzecia Iskra Szydłowo, i to aż 7:0 z Koroną Stróżewo na wyjeździe. Iskra nadal pozostaje więc w grze o awans, a Korona pozostaje na dnie z coraz gorszą sytuacją. Nadal fatalnie wiosną spisuje się Pogoń Łobżenica. Jest to o tyle dziwne, że wiosną grają tylko u siebie. Tym razem Pogoń przegrała 2:4 z Concordią Murowana Goślina. Concordia dzięki temu awansowała na 5 miejsce.

Sporo emocji było w Witkowie w meczu Vitcovii z Zamkiem Gołańcz. Vitcovia za sprawą Huberta Mielcarka objęła prowadzenie w 5 minucie, ale przed przerwą Krzysztof Gryszczyński wyrównał. I taki wynik był aż do 89 minuty. Wtedy Gryszczyński zdobył drugą bramkę dla Zamku, a chwilę później wynik na 3:1 ustalił Eryk Kurek. Zamek jest teraz na 7 miejscu, a Vitcovia została na 14 miejscu i nadal ostro bije się o utrzymanie. Sporo działo się także w Popowie w meczu Błękitnych Wronki ze Spartą Złotów. Błękitni po trafieniach Macieja Sanockiego i Kamila Bździela prowadzili 2:0 i taki wynik był aż do 75 minuty. Jednak już w 86 minucie było 3:2 dla Sparty, która odrobiła straty z nawiązką. Błękitni pozostają więc w strefie spadkowej.

Jeszcze większą przewagę w meczu stracił Leśnik Margonin, który z Lechią Kostrzyn prowadził 3:0 do 51 minuty. Lechia jednak wyrównała stan na 3:3 i mecz zakończył się podziałem punktów. Do kompletu pozostaje odnotować wygraną wyjazdową GLKS Wysoka 2:1 z Płomieniem Połajewo.

lmo2

Liga Międzyokręgowa - grupa II

lmo1w

Pogoń Lwówek coraz bliżej awansu do IV ligi. Pogoń bez problemu wygrała w Chorzeminie z Orkanem 5:0. Po dwie bramki zdobyli Mikołaj Linowski i Rafał Szaj, a jedną dołozył Mateusz Nowak. Pogoń zwiększyła przewagę nad Wiarą Lecha, która mocno niespodziewanie przegrała po bramce Mateusza Boronia 0:1 z Pogonią Śmigiel. Na podium utrzymała się Kania Gostyń, która wygraną 2:0 z Akademią Reissa zapewniła sobie w samej końcówce po bramkach Sebastiana Fechnera w 89 i 90 minucie.

Tak samo ciężko zdobyte trzy punkty ma za sobą Płomień Przyprostynia. Płomień grał z Gromem Plewiska i po wzajemnych ciosach było 3:3. Taki wynik był do 90 minuty, i wtedy Szymon Juszczak strzelił czwartą bramkę dla gospodarzy. Płomień na fali w doliczonym czasie gry zdobył jeszcze jedną bramkę dzięki Łukaszowi Rogowskiemu i wygrał ostatecznie 5:3. Wygrał też PKS Racot, u siebie 4:1 z Koroną Piaski. Sporą niespodzianką była na pewno  przegrana Promienia Krzywiń u siebie 1:2 z Rawią Rawicz. Promień do tej pory na własnym boisku miał 8 wygranych i remis, bez żadnej porażki.  Przegrał też sensacyjnie u siebie GKS Dopiewo. GKS był bitym faworytem meczu z Lipnem Stęszew, ale jednak to goście dzięki bramce Tomasza Woźniaka w 75 minucie wygrali 1:0.

Wygrana Lipna przyszła w dobrym momencie, gdyż trzy punkty zainkasowała też Orla Jutrosin, która wygrała 3:2 z LZS Stare Oborzyska. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Jakub Popielas. Orla ma więc nadal 10 punktów straty do Lipna i ciężko wyobrazić sobie ich utrzymanie. LZS za to już śmiało może budować kadrę na leszczyńską okręgówkę. Każdy zdobyty przez nich punkt do końca sezonu będzie trzeba uznać za sukces.

lmo1

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschW

Druga kolejna porażka Czarnych Czerniejewo. Czarni przegrali 1:3 z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska, a jedyną honorową bramkę zdobył Maciej Lisiecki. Czarni nadal jednak mają kapitalną sytuację wyjściową, bo póki co z tyłu nikt za bardzo ich nie goni. Na drugie miejsce wskoczyła Warta Śrem, która rzeczywiście jedyna wiosną wygląda póki co bardzo dobrze. Zwycięstwo 4:1 nad Avią w Kamionkach pokazuje, że zespół dobrze przygotował się zimą i szybko awansował na pozycję wicelidera. Nadal jednak jest to 10 punktów przewagi, więc zapas jest naprawdę spory.

Kiepsko wiosną radzi sobie Lider Swarzędz, który ciągle w tym roku nie może odnieść zwycięstwa. Tym razem Lider tylko zremisował 1:1 z Orkanem Jarosławiec. Jeszcze gorzej poradził sobie Kłos Zaniemyśl, który przegrał w Skórzewie z Canarinhos 1:2. Kłos w pierwszej połowie zmarnował karnego, a zaraz po przerwie Patryk Konopiński wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kłos szybko wyrównał po trafieniu Krzysztofa Kaźmierczaka, ale w 69 minucie Martin Jensen dał Canarinhos wygraną.

Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odniósł Piast Kobylnica, który spokojnie 5:0 wygrał z Phytopharmem Klęka. Zespół z Klęki niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej, gdyż wygrane odniosły Olimpia Poznań (6:2 z Trzynastką - hattrick Bohdana Trilla) i Szturm Junikowo (3:2 z Wielkopolską Komorniki) i ich przewaga nad nimi to już tylko 1 punkt. Za to Wielkopolska i Trzynastka pomału mogą się już szykować na nowy sezon w A-klasie.

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachw

Fatalnie mecz w Strykowie ze Spójnią zaczęli Czarni Wróblewo, gdyż już w pierwszych sekundach meczu Kacper Sobański dał gospodarzom prowadzenie. Czarni wyrównali tuż przed przerwą po trafieniu Bartosza Pogorzelczyka, a w drugiej połowie wynik na korzyść lidera tabeli przechylił najlepszy strzelec zespołu, czyli Robert Antoszewski, który zdobył dwie bramki. Hitowo zapowiadał się mecz tuż za plecami lidera. Patria grała z Orkanem Objezierze i nadspodziewanie łatwo go rozbiła. Patria wygrała 5:1 i nadal trzyma się trzy punkty za Czarnymi.

Wygrał też Orkan Konarzewo, który bez większych problemów w Słopanowie pokonał Orła 4:0 i ciągle też trzyma się w czołówce. Drugą wiosenną wygraną zanotowała też Sparta Szamotuły. Sparta wygrała 4:2 z LZS Wronczyn, a hattrickiem popisał się Denis Maćkowiak. Do sporej niespodzianki doszło w Obrowie. Orzeł Granowo jechał tam w roki faworyta. Do przerwy Byki prowadziły 1:0, ale w 69 minucie Jacek Kossowski wyrównał. Wydawało się, ze Orzeł pójdzie za ciosem i przechyli wygraną na swoją korzyść. Okazało się jednak zupełnie inaczej, bo to Byki zdobyły jeszcze trzy bramki i wygrały 4:1 co przesunęło ich na 12 pozycję.

Byki minęły w tabeli Tarnovię II, która zremisowała u siebie 1:1 z TSG Kamieniec, co w sumie i tak jest dla nich sukcesem. W ogóle sytuacja na dole się zagęstniła. Wszystko też dlatego, że Sokół Duszniki wygrał po bramce Dominika Korpika 1:0 z NKS Niepruszewo co oznacza, że między Spójnią Strykowo a Sokołem właśnie jest tylko 5 punktów różnicy.