Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 06-07.04.2019

Zapraszamy na weekendowy przegląd meczów 3 i 4 ligi.

III liga - gr. II

3w

Najciekawiej zapowiadającym się meczem było spotkanie rezerw Lecha Poznań z KKS Kalisz. Lech wzmocniony sporym zaciągiem z pierwszej drużyny wygrał bardzo pewnie 4:1. Do przerwy dwie bramki zdobył Maciej Gajos, a po przerwie gości dobili Timur Zhamaletdinov i Jakub Kamiński. Honorową bramkę dla gości zdobył Ivan Vidal. Lech dzięki wygranej awansował na pozycję lidera, co było możliwe także dzięki remisowi Mieszka Gniezno w Szczecinie. Mieszko zremisował z Pogonią 2:2 i ten punkt uratował w ostatniej chwili dzięki trafieniu Damiana Pawlaka. Skorzystała też na tych wynikach Radunia Stężyca, która 4:0 wygrała w Pelplinie.

Sporo emocji było w Środzie Wielkopolskiej. Polonia grała z Sokołem Kleczew. Do 89 minuty było 0:0, i wtedy błąd bramkarza Sokoła wykorzystał Krzysztof Bartoszak i Polnia objęła prowadzenie. W doliczonym czasie gry na 2:0 wynik ustalił jeszcze Igor Jurga. Kiepski mecz ma za sobą Górnik Konin. Górnik przegrał u siebie aż 1:4 z Bałtykiem Gdynia. Darmowe punkty zdobyła Jarota Jarocin, która w tej kolejce miała zaplanowany mecz z wycofaną Wdą Świecie.

3

IV liga

4w

Coraz ciekawiej na czele IV ligi. Lubuszanin Trzcianka kolejny raz stracił punkty, tym razem remisując bezbramkowo w Śmiłowie z Orkanem. Okazji do zbliżenia się do nich nie zmarnowały Nielba Wągrowiec i Unia Swarzędz. Nielba po dwóch trafieniach Rafała Leśniewskiego wygrała 2:0 w Trzemesznie ze Zjednoczonymi, a Unia wygrała u siebie 3:1 z Sokołem Pniewy. Przewaga Lubuszanina nad Nielbą to teraz 1 punkt, a nad Unią 3 punkty. Wszystko naprawdę się tu jeszcze może zdarzyć.

Ciekawie zapowidały się derby Ostrowa Wielkopolskiego. Nie było w nich jednak niespodzianki. Walcząca może jeszcze o podium Centra wygrała z Ostrovią 2:1. Bramki dla Centry zdobyli Miłosz Nowicki i Jakub Michalski, a honorową dla Ostrovii Daniel Kaczmarek. Wysoko na wyjeździe wygrała Obra Kościan, bo aż 5:0 z Krobianką Krobia. Dla Obry to trzecia kolejna wygrana i chyba na dobre zapomnieli już o fatalnym starcie rundy. Więcej namęczyć się musiała Pogoń Nowe Skalmierzyce, ale i rywal był znacznie trudniejszy. Pogoń wygrała 2:1 w Kępnie z Polonią. Kończąc podsumowanie wyższych stref to na bezbramkowy remis zagrały Polonia Leszno z Tarnovią.

Przechodzimy teraz do walki o utrzymanie. Stało się to, na co się zapowiadało od dłuższego czasu, czyli Warta Międzychód w końcu wylądowała w strefie spadkowej. Warta przegrała w Kórniku z Kotwicą 2:4 i Kotwica z tej strefy w końcu się wydostała. Po dwie bramki zdobyli w tym meczu Dawid Urbanek i Piotr Sarbinowski z Kotwicy, oraz Bartosz Nowak z Warty. Blisko zdobycia trzech punktów był KS Opatówek, który do 93 minuty prowadził po bramce Mateusza Spychalskiego 1:0 z LKS Gołuchów. W samej końcówce jednak Dawid Gużniczak dał gościom wyrównanie i mecz zakończył się podziałem punktów. Przegrała także Olimpia Koło, którą 3:0 pokonała Victoria Września.