Przeglądarka ligowa - 4 liga - 02-03.03.2019

Przeglądarka ligowa - 4 liga - 02-03.03.2019

Jako pierwsi do ligowych rozgrywek po zimowej przerwie wrócili czwartoligowcy.

 

4

Najciekawiej zapowiadającym się meczem w tej kolejce było starcie Lubuszanina Trzcianka z Unia Swarzędz. Dla Unii która wzmocniła się chociażby Gerardem Pińczukiem z Warty Międzychód była to jedna z ostatnich szans na uzyskanie kontaktu z liderem. Mecz był dobrym, zaciętym widowiskiem, ale lepsi okazali się gospodarze. Po bramkach Orlande Kpassy i Pawła Iwanickiego Lubuszanin w 38 minucie prowadził 2:0. Jeszcze przed przerwąkontaktowego gola dla Unii zdobył Krystian Antczak. Na więcej jednak gości ze Swarzędza nie było stać i Lubuszanin wygrał 2:1 utrzymując się na czele. Unia za to spadła na 5 miejsce, gdyż została minięta przez Pogoń Nowe Skalmierzyce, która 2:1 wygrała w Kole z Olimpią i Polonię Kępno, która bez problemu wygrała 4:1 w Krobii z Krobianką.

Na drugim miejscu utrzymała się Nielba Wągrowiec, która bardzo pewnie wygrała 4:1 z Obrą Kościan. Dwie bramki (na grafice jest błąd, bo bramkę z rzutu karnego zdobył Rafał Leśniewski) zdobył Tomasz Bzdęga pozyskany z Mieszka Gniezna. Nielba tym pewnym zwycięstwym nad niezłym rywalem pokazała, że chyba to właśnie ona będzie jedynym rywalem, który może próbować strącić Lubuszanina z fotela lidera.

Ze zmiennym szczęściem w tej kolejce grały zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego. Centra wygrała u siebie planowo ze Zjednocznymi Trzemeszno 2:0, a jedną z bramek zdobył Jakub Michalski, który dołaczył do Dawida Kuczyńskiego na fotel lidera strzelców. Przegrała za to Ostrovia - 0:1 w Opatówku i coraz bardziej muszą oni patrzeć w dół tabeli bo strefa spadkowa coraz bliżej. Dobrej serii z jesieni nie kontynuuje Polonia Leszno, która niespodziewanie u siebie przegrała z Orkanem Śmiłowo 1:2. Co ciekawe to Polonia w tym meczu raczej prowadziła grę, a Orkan grał bardzo prostą piłkę bez większej finezji, ale wystarczyło to aby zgarnąć trzy punkty.

Ze strefy spadkowej na pewno wiosną będzie próbować uciekać Kotwica Kórnik. Kotwica, która jesienią grała wszystko na wyjazdach teraz ma przed sobą całą rundę u siebie i powinno to przynieść trochę punktów. Na razie jeszcze nie w Kórniku, a w pobliskich Kamionkach Kotwica po bramkach Błażeja Wieśko i Filipa Brzostowskiego wygrała z Tarnovią 2:0. W takich samych rozmiarach LKS Gołuchów pokonał w Pniewach Sokoła. 

I na koniec niedzielny mecz dwóch zespołów, które były największym rozczarowaniem po rundzie jesiennej. Zdecydowanie lepiej wypadła Victoria Września, która wygrała w Międzychodzie 4:1. Victoria pokazała, że do końca zamierza walczyć o jak najwyższe miejsce, a Warta która jesienią się znacznie osłabiła może mieć spory problem ze zdobywaniem punktów i podobnie jak wspomniana już Ostrovia musi zacząć patrzeć w dół tabeli.

4tabela

źródło tabel: www.jardersport.pl

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com