Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 24-25.11.2018

Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 24-25.11.2018

Zapraszamy na ostatni w tym roku przegląd wydarzeń w III i IV lidze.

 

III liga - gr. II

3w

Mieszko Gniezno mistrzem jesieni! Mieszko wygrał w Kleczewie z Sokołem 2:1, mimo tego, że już w 2 minucie Jakub Smektała wyprowadzil Sokoła na prowadzenie. Szybko jednak wyrównał Adrian Kaliszan, a w drugiej połowie Radosław Mikołajczak dał gościom zwycięstwo. Mieszko skończył rundę z 39 punktami tak samo jak Lech II Poznań. Lech skromnie dzięki szybkiej bramce w 4 minucie Pawła Tomczyka wygrał 1:0 z Bałtykiem Gdynia. Co prawda Lech ma lepszy bilans bramkowy, ale ten liczy się dopiero jeśli zespoły zagrają ze sobą dwa mecze. Póki co, jako że w bezpośrednim meczu był remis liczymy kto zdobył więcej bramek, a tu 46-42 lepszy jest Mieszko.

Całe podium po rundzie jesiennej zajmują zespoły z Wielkopolski, gdyż trzeci jest ze stratą jednego punktu KKS Kalisz. KKS wygrał 2:0 z Bałtykiem Koszalin po dwóch bramkach Huberta Antkowiaka. Antkowiak tym samym dogonił w klasyfikacji Tomasz Bzdęgę z Mieszko Gniezno i oboje razem z 15 bramkami prowadzą w klasyfikacji strzelców. Tuż za podium rundę zakończyła Radunia Stężyca, która wygrała z Polonią Środa Wielkopolska 3:2. Radunia prowadziła już 3:0, ale Polonii niewiele zabrakło aby ten mecz nawet skończyć z jednym punktem. Dla Polonii koncówka rundy była bardzo kiepska bo w ostatnich sześciu meczach udało się tylko dwa razy wygrać, a przegrała aż cztery mecze.

Zupełnie inaczej rundę zakończył Górnik Konin. W ostatnich sześciu meczach Górnik wygrał pięć meczów. W ostatnim meczu w tym roku Górnik wygrał 2:1 z Wierzycą Pelplin, chociaż łatwo nie było bo bramka decydująca padła w 90 minucie, a trzy punkty zapewnił im Taras Jaworsky. Na koniec zostawiamy Jarotę Jarocin. Jarota mimo tego, że objęła prowadzenie po bramce Szymona Piekarskiego przegrała 1:3 z KP Starogard Gdański i rundę kończy na 15 miejscu i wygląda na to, że będzie to jedyny zespół z Wielkopolski któremu grozić będzie spadek do IV ligi.

Polonia Środa Wielkopolska - Radunia Stężyca - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2304-polonia-sroda-wielkopolska-radunia-stezyca

3

IV liga

4w

Lubuszanin Trzcianka na koniec rundy wygrał 4:0 z Sokołem Pniewy i rok zakończył na fotelu lidera z przewagą 5 punktów nad Nielbą Wągrowiec. Nielba wygrała na wyjeździe z Tarnovią 2:1 dzięki bramce Rafała Leśniewskiego i wykorzystała bardzo wysoką porażkę aż 1:6 Unii Swarzędz w Nowych Skalmierzycach. Trzy bramki dla Pogoni zdobył Dawid Kuczyński i tym samym z 16 bramkami został najlepszym strzelcem rundy w IV lidze. Blisko podium i wysokich miejsc zostają też Obra Kościan i Polonia Kępno. Obra bez większych problemów rozbiła Olimpię Koło 7:2 (hattrick Tomasza Marcinkowskiego), a Polonia skromnie 1:0 po bramce Łukasza Walczaka wygrała z Centrą Ostrów Wielkopolski.

W tej kolejce w ogóle padło dużo bramek, a najwięcej strzeliła ich Warta Międzychód, która rozbiła Zjednoczonych Trzemeszno 8:1. Aż pięć bramek zdobył Gerard Pińczuk i na sam koniec dołączył do czołówki strzelców tej ligi. Sama Warta na pewno nie jest z tej rundy zadowolona. 14 miejsce to wynik mocno poniżej oczekiwań. Tak samo kiepską rundę ma za sobą Victoria Września. Co prawda też zakończyła ją efektownym zwycięstwem 4:0 w Gołuchowie, ale o wysokich miejsach może już na pewno zapomnieć.

Solidną rundę w solidny sposób zakończyła Polonia Leszno. Polonia długo się rozkręcała, ale druga część rundy była bardzo dobra w ich wykonaniu i zakończyła ją pewną wygraną 3:0 z KS Opatówek. Ważne trzy punkty zdobyła na koniec Krobianka Krobia. Dzięki trafieniu Jakuba Borowczyka wygrała 1:0 z Orkanem Śmiłowo i zostaje w grze o utrzymanie. Rudnę na miejscu przedostatnim zakończyła Kotwica Kórnik, która przegrała 0:3 z Ostrovią. Pamiętać jednak trzeba, że całą jesień Kotwica grała na wyjazdach i na pewno wiosną mogą powalczyć o wyjście z tej strefy.

Obra Kościan - Olimpia Koło - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2306-obra-koscian-olimpia-kolo

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Nielba Wągrowiec - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/2303-tarnovia-tarnowo-podgorne-nielba-wagrowiec

4

źródło tabel: www.90minut.pl

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 pnl

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com