Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 17-18.11.2018

Przedostanią kolejkę w tym roku rozegrały zespoły na szczeblu 3 i 4 ligi.

III liga - grupa II

3w

Krótko KKS Kalisz cieszył się z fotela lidera. Po dziewięciu kolejnych wygranych w końcu ktoś znalazł na nich patent. KKS przegrał w Gdyni z Bałtykiem 1:2. Kaliszanie objęli prowadzenie po bramce Roberta Tunkiewicza w 33 minucie, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Adam Duda. Ten sam zawodnik w 85 minucie dał Bałtykowi wygraną. Porażkę KKS-u wykorzystał Mieszko Gniezno, który po wygranej 2:1 z KP Starogard Gdański wskoczył na najwyższe miejsce w lidze. Bramki dla Mieszka zdobyli niezawodny Tomasz Bzdęga, oraz Michał Steinke. Arcyciekawie zapowiadało się także starcie Radunii Stężyca z Lechem II Poznań. Lech pojechał do Stężycy wzmocniony graczami z pierwszej drużyny, jak chociażby Matus Putnocky, Rafał Janicki, Maciej Orłowski, Piotr Tomasik czy Maciej Gajos. Wzmocnienia pomogły bo Lech wygrał bez większego problemu wygrał 5:0 i dogonił Mieszko w tabeli, a tak właściwie to patrząc na bilans bramek to oni są na pierwszym miejscu.

Doskoczyć do czołówki mógł Sokół Kleczew, który w Koszalinie mierzył się z Bałtykiem. Udało się to, bo Sokół po bramce Norberta Grzelaka wygrał 1:0. Nie dała rady w Kołobrzegu miejscowej Kotwicy, Polonia Środa Wielkopolska. Polonia przegrała 0:2 i na koniec roku zagrają u siebie z Radunią Stężyca. Polonia zakończy rundę w środku stawki co raczej jest dla nich lekkim rozczarowaniem. O rozczarowaniu na pewno nie mogą mówić w Koninie. Górnik Konin wygrywając w Jarocinie z Jarotą 1:0 po bramce Mateusza Majera wygrał trzeci kolejny mecz wyjazdowy. Górnik jest na ten moment na 11 miejscu mając 9 punktów przewagi nad strefą spadkową co biorąc pod uwagę sygnały z Konina jakie dochodziły w trakcie rundy należy uznać za bardzo dobry wynik.

3

IV liga

4w

Pierwsze miejsce na koniec roku zapewnił sobie Lubuszanin Trzcianka. Lider tabeli wygrał po bramkach Pawła Iwanickiego i Łukasza Cyruka 2:0 we Wrześni z Victorią i już nikt nie zabierza im tytułu mistrza jesieni. Wszystko dlatego, że porażki w domowym meczu z Obrą Kościan doznała Unia Swarzędz. Unici po bramce Krystiana Łukaszyka przegrali 0:1. Porażkę Unii wykorzystała także Nielba Wągrowiec, która dzieki wygranej 3:1 z Ostrovią dogoniła zespół ze Swarzędza w tabeli.

Zdecydowanie za długo ta runda trwa już dla Sokoła Pniewy. Zespół, który na początku sezonu był rewelacją ligi, a potem przeplatał wygrane z przegranymi wpadł w dołek i właśnie przegrał wyraźnie trzeci kolejny mecz. Tym razem solidnego lania udzieliła im Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrywając w Pniewach 5:1. Sokół, który długo trzymał sie na wysokich miejscach, obecnie spadł już na 12 miejsce i nad strefą spadkową ma tylko 7 punktów przewagi. Ostatni mecz w tym roku zagrają w Trzciance, więc ciężko spodziewać jakiś punktów. Nie idzie też ostatnio Warcie Międzychód. Gdy już wydawało się, że zespół odbił się po kiepskim początku to właśnie notuje serię sześciu meczów bez wygranej. Porażka 0:2 z Centrą Ostrów powoduje, że Warta jest dopiero na miejscu 14 i oni na pewno tak jak Sokół marzą juz o przerwie i nowych nadziejach na wiosnę.

Drugi mecz z rzędu trzy punkty LKS-owi Gołuchów zapewnił Krystian Benuszak. Tydzień temu sam rozstrzelał Wartę Międzychód, a teraz dzięki jego dwóm bramkom LKS wygrał na wyjeździe 2:1 w Trzemesznie. Nie licząc zeszłotygodniowej przegranej z Unią Swarzędz dobrze końcówkę roku rozgrywa Tarnovia Tarnowo Podgórne. Wygrana 3:1 z Olimpią Koło to czwarta wygrana w ostatnich pięciu meczach. Do czołówki nadal daleko, ale o swój los Tarnovia może być już jednak spokojna. Od sześciu meczów nie mocnych na Orkan Śmiłowo. Tym razem, mimo że do przerwy Orkan przegrywał u siebie 0:1 z Polonią Kępno wygrał bardzo pewnie 4:1.

Na koniec idziemy do zespołów walczących o utrzymanie. Bez szans była Kotwica Kórnik w Lesznie. Polonia wygrała spokojnie 3:0 i Kotwica została minieta w tabeli przez KS Opatówek, który w bardzo ważnym meczu wygrał 2:0 z Krobianką Krobia.