Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 10-11.11.2018

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w trzeciej i czwartej lidze.

III liga - grupa II

3w

Hitem tej kolejki było starcie KKS-u Kalisz z Radunią Stężyca. Świetnie grający ostatnio zespół z Kalisza wygrał dość pewnie 3:0 po bramkach Huberta Antkowiaka, Ivana Vidala i Roberta Tunkiewicza i wskoczył na fotel lidera. W niedzielne południe swój mecz z Kotwicą Kołobrzeg rozgrywały rezerwy Lecha, które w przypadku wygranej mogły strącić kaliszan z tego miejsca, ale mecz zakończył się remisem 1:1 i Lech zajmuje trzecie miejsce.

Sobota była bardzo udanym dniem dla wielkopolskich zespołów. Wszytskie ekipy mierzące sie z zespołami z innych województw wygrały. Zdecydowanym faworytem w meczu z Wdą Świecie była Polonia Środa Wielkopolska i Polonia wygrała chociaż na pewno zwycięstwo 2:1 nie jest najpewniejszym wynikiem i do końca spotkania Polonia drżała o wynik. U siebie wygrał też Sokół Kleczew. Sokół po dwóch ostatnich porażkach przełamał się w meczu z Bałtykiem Gdynia wygrywając 2:0 po bramkach Jakuba Dębowskiego i Jakuba Smektały. Ważną wyjazdową wygraną zanotował Górnik Konin. Górnik wygrał w Bydgoszczy z Chemikiem 3:1 i już naprawdę solidnie odskoczył od strefy spadkowej.

Ostatnim meczem z udziałem zespołów z Wielkopolski było wewnętrzne starcie Mieszko Gniezno z Jarotą Jarocin. Mecz był bardzo emocjonujący. Szybko na prowadzenie wyszła Jarota już w 2 minucie, ale Mieszko po 28 minutach i dwóch bramkach Tomasza Bzdęgi prowadził 2:1. Jeszcze przed przerwą z karnego wyrównał Mateusz Molewski i było 2:2. W drugiej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli gospodarze i potwierdzili to w 70 minucie za sprawą Gracjana Goździka. Mieszko wygrał 3:2 i wskoczył na pozycję wicelidera.

Oznacza to, że całe podium na ten moment zajmują zespoły z Wielkopolski, a Sokół Kleczew jest tuż za nim na miejscu piątym.

3

IV liga

4w

Liderujący Lubuszanin Trzcianka u siebie grał ze Zjednoczonymi Trzemeszno. To nie był dla Lubuszanina łatwy mecz bo jeszcze do 85 minuty było 1:1. Lubuszanin wygrał jednak ten mecz dzięki bramce Michała Wawszczaka z rzutu karnego. Dwa punkty straty utrzymała do lidera Unia Swarzędz. Wyjazd do Tarnowa Podgórnego nie zapowiadał się na najłatwiejszy bo Tarnovia ostatnio grała całkiem dobrze. Unia jednak dzięki bramkom Marcina Łażewskiego i Mateusza Świergiela wygrała 2:1. Na trzecim miejscu pozostała Nielba Wągrowiec, która po bramce na początku meczu Michała Gruszki wygrała 1:0 w Lesznie z Polonią.

Bardzo pewnie po 4:1 u siebie wygrały Polonia Kępno i Pogoń Nowe Skalmierzyce. Polonia wygrała z KS Opatówek, a Pogoń z Victorią Września. Co ciekawe w obu meczach to goście pierwsi wychodzili na prowadzenie, ale ostatecznie faworyzowani gospodarze wygrywali pewnie swoje mecze. Wysoko u siebie wygrała też Obra Kościan, która po wygranej 4:0 z Sokołem Pniewy minęła go w tabeli. Za małą niespodziankę na pewno należy uznać porażkę Centry Ostrów w Śmiłowie z Orkanem 0:2.

Kapitalny mecz za sobą ma Krystian Benuszak z LKS Gołuchów. Popisał się on hattrickiem w spotkaniu z Wartą Międzychód i LKS dzięki temu wygrał 3:1. Przechodząc na dół tabeli ciekawie zapowiadał sie mecz Krobianki Krobia z Kotwicą Kórnik. Mecz wygrali goście z Kórnika 2:1 i wyszli na 17 miejsce. Blisko choćby punktu była szorująca dno Olimpia Koło. Do 85 minuty Olimpia remisowała 2:2, ale Daniel Kaczmarek dał jednak wygraną gospodarzom 3:2.