Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 27-28.10.2018

Zapraszamy na przegląd weekendu w A i B-klasie.

A-klasa - grupa I

a1w

Meblorz Swarzędz się nie zatrzymuje. Wygraną aż 7:0 w derbowym meczu z Antarasem Zalasewo zapewnił sobie mistrzostwo jesieni i nic nie zapowiada aby przez ostatnie dwa mecze Meblorz mógł stracić jakikolwiek punkt. Zespół po prostu gra kapitalnie i na ten moment przerasta tą grupę i ich brak awansu do Klasy Okręgowej wydaje się być na ten moment jakimś science-fiction. Ważnym meczem za plecami Meblorza było starcie Lechity Kłecko z Pelikanem Niechanowo. Pelikan poniósł drugą kolejną porażkę, gdyż to Lechita wygrał 3:2 i zbliżyl się do Pelikana na trzy punkty, a ma jeszcze mecz zaległy. Lechita nadal w tym sezonie nie poniósł żadnej porażki. Pierwszej w tym sezonie porażki doznał za to Jurand Koziegłowy, który u siebie 0:1 przegrał z Piastem Łubowo. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Piasta Damian Grzesiak.

Na cztery punkty do Juranda zbliżyli się Błękitni Owińska, którzy skromnie 1:0 po bramce Bartosza Czechowskiego wygrali w Zaniemyślu. Bardzo zacięty był mecz w Kleszczewie. Polonia Poznań prowadziła do przerwy 3:1 i wydawało się, że wywiozą trzy punkty. W drugiej połowie jednak Sławomir Szymkowiak zdobył dwie bramki dla gospodarzy i mecz zakończył się remisem 3:3. Dobrą drugą połowę zagrał też Orkan Manieczki w spotkaniu z Zawiszą Dolsk. Zawisza do przerwy prowadził 1:0, ale Orkan w drugiej połowie trzy razy wbił piłkę do bramki gości i po tej wygranej zameldował się na 9 miejscu. Ciągle bez wygranej pozostaje KS Łopuchowo. Tym razem na własnym boisku zespół z Łopuchowa przegrał 1:2 z Pogonią Książ Wielkopolski.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Kolejną wygraną zanotował liderujący Nałęcz Ostroróg. Nałęcz wygrał 3:1, a kolejne dwie bramki dorzucił do swoejgo dorobku najlepszy strzelec ligi - Bartłomiej Roda. Darmowe punkty zgarnie Przemysław Poznań, który nie doczekał się w niedzielne południe na Wartę Obrzycko. Warta zarobi walkower i jeśli ten zespół się na wiosnę nie ogarnie to poleci z hukiem do B-klasy. Zmiana nastąpiła na trzecim miejscu. Niespodziewanie Golnica Ryczywół tylko zremisowała u siebie z Kłosem Gałowo 1:1, co wykorzystali Złoci Złotkowo, którzy grają ostatnio naprawdę nadspodziewanie dobrze i wygrali tym razem w Kaźmierzu 5:3.

Blisko podium jest po tej kolejce Tarnovia III, która dość pewnie 3:1 wygrała z Poznań FC. Do sporej niespodzianki doszło w Rożnowie. Miejscowa Rożnovia, która do tej pory u siebie wygrała wszystkie mecze grała z Zielonymi Gaj Mały, ktorzy na wyjeździe wszystko przegrywali. Zieloni ten mecz wygrali 2:1, a zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Mateusz Jaśkowiak. Nadal bez wygranej pozostaje Orzeł Łowyń, który tym razem nieznacznie przegrał w Kwilczu z Rzemieślnikiem 1:2.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Bez problemów wygrała ponownie Stella Luboń. Tym razem ofiarą Stelli padł Orzeł Rostarzewo, który został pokonany 8:1. Cztery gole w tym meczu zdobył Dawid Jakubiak. Skromniej wygrały dwa inne zespoły walczące o awans do Klasy Okręgowej. Promień Opalenica 2:0 wygrał w Puszczykowie po dwóch bramkach Krzysztofa Paryzka, a Dyskobolia u siebie 3:0 wygrała z Ogrolem Sielinko.

Niespodziewanie dopiero w ostatniej chwili punkt u siebie z NAP Nowy Tomyśl uratował Luboński KS. Dzięki bramce Radosława Michalewskiego w doliczonym czasie gry gracze z Lubonia wyszarpali remis 2:2. Taki sam wynik padł w meczach Huragana Michorzewo z Wichrem Strzyżewo i Obry Zbąszyń z Mosiną.

Wszystko jednak niespodziewanie przykrył mecz LZS-u Wąsowo z Pogromem Luboń. Długo prowadzili gospodarze bo do przerwy było 2:0, potem było 3:1 i 4:2. W 76 minucie Maciej Matuszalski zdobył bramkę dla Pogromu i aż do 93 minuty taki wynik się utrzymywał. Co ciekawe LZS nie wywalczył w tym meczu nawet punktu bo Pogrom zdołał jeszcze wbić aż trzy bramki! Pogrom więc w niesamowitym stylu wygrał 6:4 i zbliżył się do rywali, z którymi walczyć będzie o utrzymanie, a LZS osiadł mocno na dnie i taka porażka może ich dodatkowo załamać.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Nie zatrzymuje się Maratończyk Brzeźno i nadal sie stracił choćby punktu. Tym razem na własnym boisku lider pokonał Pelikana Żydowo 3:0. Zmiana nastąpiła na drugim miejscu. Bezbramkowy remis UKS Śrem z GKS Gułtowy wykorzystała ekipa WKS Owieczki i po wygranej 5:2 z KS Strzeszyn zajęła pozycję wicelidera.

Kiepską rundę kontynuuje Odlew Poznań. Odlew przegrał w sobotę w derbach z Lotnikiem 1:4 i w tabeli jest tylko przed dwoma ekipami, które nie mają punktu. Od Odlewu na trzy punkty odskoczyła Wełnianka Kiszkowo, która trochę niespodziewanie wygrała w Uchorowie 4:2. Wszystkie bramki dla Wełnianki zdobył Szymon Burgiel. Drugą kolejną wysoką wygraną odniósł LKS Kicin. LKS u siebie rozbił spokojnie Orły Plewiska 6:1 i awansował na 9 miejsce.

Nie odbył się mecz Lidera Szczytniki Czerniejewskie z Jadwiżańskim. Gracze z Poznania nie zebrali zespołu i nie pojechali na mecz. Jest to pierwszy taki przypadek w trzecim sezonie w historii klubu. Coraz "mocniej" zapowiada się więc mecz ostatniej jesiennej kolejki pomiędzy KS Strzeszyn, a właśnie Jadwiżańskim.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

W meczu na szczycie LKS Baborówko mierzył się z LZS Otorowo. Gospodarze z Baborówka świetnie zagrali pierwszą połowę i po hattricku Sebastiana Koniuszego prowadzili 3:0. W drugiej do głosu zaczęli dochodzić goście z Otorowa, ale zdobyli tylko dwie bramki za sprawą Przemysława Szały. LKS wygrał więc 3:2 i pozostał na czele bez straty punktowej i wygląda na to, że nic ich nie zatrzyma w drodze do A-klasy. W ewidentny kryzys wpadł Rokita Rokietnica. Porażka 0:3 z Wartą Sieraków (hattrick Pawła Kustera) jest trzecią w ostatnicj czterech meczach.

Za niespodziankę na pewno można uznać tylko remis LKS Lipa 1:1 z Płomieniem Chrzypsko Wielkie. Na trzy punkty na własnym terenie liczył też na pewno GKS Golęczewo, ale skończyło się tylko remisem 2:2 z KS Gaj Wielki. Spokojne wygrane u siebie za to odnisoły Czarni II Wróblewo (4:1 z Arką Kiekrz) i Grom Binino (8:1 ze Spartą Brody).

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Korona Bukowiec zwiększyła przewagę nad Pieczarką Wielichowo. Korona wygrała pewnie 4:1 z LSS Ptaszkowo (hattrick Jacka Piecucha), a Pieczarka przegrała w Łomnicy z Huraganem 0:2. Na dwa punkty do Pieczarki zbliżył się Dąb Bolewice po wygranej 2:1 z Orlikiem Sepno.

Oczywiście prawie jak co kolejkę emocje swoim kibicom dostarczył Piast Jabłonna. Do 87 minuty Piast prowadził z TS Nowy Tomyśl 2:1, ale ostatecznie dla gości dwa razy jeszcze trafił Adrian Lisek i to zespół z Nowego Tomyśla wyjechał z trzema punktami. Nie było zaskoczenia, że najwyżej w tej kolejce wygrał Okoń Sapowice, bo ich rywalem było Błędno Nądnia. Okoń wygrał 6:0 i Błedno spadło na sam dół tabeli bo remis 2:2 z Jastrzębiem Rudniki zanotował Grom Zębowo. Do odnotowania pozostaje jeszcze wygrana Płomienia II Przyprostynia 2:1 z Borusją Boruja Kościelna.