Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 06-07.10.2018

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - gr. I

LMO1w

Sparta Oborniki pozostała na czele tabeli. Mecz domowy z Koroną Stróżewo był jednak dla nich trudnym wyzwaniem. Jeszcze do 75 minuty Sparta prowadziła 3:1, ale wtedy Korona szybko dwa razy ukłuła gospodarzy i zrobiło się 3:3. Ostatecznie jednak w 87 minucie po bramce Patryka Kosmowskiego Sparta zainkasowała trzy punkty. Sparta odskoczyła na dwa punkty Wełnie Skoki i GLKS Wysoka bo obie ekipy tylko zremisowały swoje spotkania. Wełna 1:1 zremisowała w Murowanej Goślinie,a  GLKS 2:2 w Szydłowie.

Tydzień temu kapitalny mecz w Skokach zagrał TPS Winogrady i kibice przed spotkaniem z Płomieniem Połajewo mieli tam spore nadzieje. Jednak tym razem TPS zagrał słabe spotkanie i to Płomień wygrał 2:0. Za niespodziankę na pewno można uznać efektowną wygraną Błękitnych Wronki na wyjeździe z Zamkiem Gołańcz. Błękitni wygrali aż 4:1. Cztery bramki na wyjeździe zdobyła też Pogoń Łobżenica, która 4:2 wygrana ze Spartą Złotów.

Ciekawie zapowiadał się mecz w Pobiedziskach, gdzie Huragan grał z Lechią Kostrzyn. Mecz wygrała Lechia 3:2, ale wynik nie oddaje przebiegu meczu, bo Lechia dominowała w tym spotkaniu i do 87 minuty prowadziła 3:0. Huragan w końcówce wbił dwie bramki, ale to było za mało, a prawdę mówiąc gdyby nawet udało im sie wyrównać byłoby to niezasłużone. Na dnie bez wygranej pozostaje Vitcovia Witkowo, która tym razem przegrała 1:2 z Leśnikiem Margonin.

LMO1

Liga Międzyokręgowa - gr. II

LMO2w

Meczem kolejki było starcie GKS-u Dopiewo z Pogonią Lwówek. Hit jednak rozczarował i zakończył się bezbramkowym remisem. Na drugim miejscu pozostała Wiara Lecha po pewnej wygranej 3:0 z Kanią Gostyń. I na tym powinniśmy zakończyć, ale musimy jeszcze wspomnieć o przykrym incydencie z końcówki meczu. Gdy wynik był już pewny, i mecz zbliżał sie do końca to wręcz bandyckim zachowaniem popisał się Damian Krzyżostaniak z Kanii, który wręcz zdemolował młodego 18-letniego zawodnika z DWL Jakuba Drzewieckiego atakując go od tyłu z łokcia w głowę i nogami w kręgosłup. Drzewiecki padł jak rażony piorunem i tylko szybka interwencja medyczna i kolegów z drużyny zapobiegła tragedii.  Młody gracz kiboli trafił do szpitala i od piłki troche odpocznie, i mamy nadzieję, że nie zrazi sie do piłki. Mamy nadzieje, że tak samo odpocznie Krzyżostaniak. Nie ma miejsca i naszej akceptacji na takie bandyckie zachowania.

Przegraną Kanii wykorzystał Płomień Przyprostynia, który wygrał 2:0 w Stęszewie i awansował na trzecie miejsce. Przechodząc na drugi biegun, to nadal bez wygranej są Orla Jutrosin i LZS Stare Oborzyska. Orla przegrała 0:3 w Krzywiniu, a LZS 1:5 w Plewiskach z Gromem. Obie ekipy sa na prostej do spadku. Trzecią kolejną wygraną zaliczyła Akademia Reissa. Gracze Akademii wygrali 1:0 z Koroną Piaski i sa już w środku tabeli. Jeszcze lepszą serię ma PKS Racot, dla którego wygrana 2:0 z Pogonią Śmigiel była czwartą kolejną. Zaciął się Orkan Chorzemin, który miał bardzo dobry start w sezon, a porażka 0:1 w Rawiczu to czwarta kolejna przegrana i mimo, że Orkan ma na koncie zdobytych 20 goli to jest coraz niżej w tabeli.

LMO2

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschW

Spotkanie poznańskiej Trzynastki z Czarnymi Czerniejewo było jak spotkanie gołej dupy z batem. Czarni roznieśli rywala aż 11:1, a królem polowania został, co nie dziwne, Maciej Lisiecki który zapakował tego dnia 8 bramek. Do zmiany doszło za to na pozaycji wicelidera. Wskoczyła tam Warta Śrem, która pewnie wygrała u siebie 4:1 z Phytoharmem Klęka. Warta wykorzystała domowe porażki Avii Kamionki i Kłosa Zaniemyśl. Avia grała u siebie z Polonią II Środa i jeszcze do 74 minuty prowadziła 3:2. Ostatecznie jednak to goście ze Środy wygrali 5:3 i sprawili na pewno małą niespodziankę. Jeszcze większą niespodziankę sprawił Orkan Jarosławiec, który wygrał 2:1 w Zaniemyślu. Złotego gola w 90 minucie zdobył Michał Okninski.

Trzecie kolejne zwycięstwo odniósł zespół Canarinhos Skórzewo. Pomimo pełnej dominacji Olimpii Poznań szczególnie w pierwszej połowie to gospodarze dzięki bramce Waldemara Pawińskiego zdobytej tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wygrali mecz. Olimpia za to jest niespodziewanie coraz bliżej strefy spadkowej. Także 1:0 wygrał Piast Kobylnica, który wygrał z Wielkopolską Komorniki.

Nie było niespodzianki w meczu Szturmu Junikowo z Liderem Swarzędz. Lider wygrał bardzo pewnie 6:0, a już do przerwy było 5:0 i widać było, że w drugiej połowie trochę sobie odpuścili. Lider dołączył punktowo do Avii i Kłosa, a Szturm coraz bardziej osiada na dnie tabeli.

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachW

Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwało się starcie Czarnych Wróblewo z Orkanem Konarzewo. Czarni doznali w tym sezonie w końcu pierwszej porażki. Orkan wygrał 3:1, a hattrickiem popisał się Tomasz Paprzycki. Tabela na górze nam się spłaszczyła, a swojej szansy na pewno żałuje Patria Buk, która tylko 0:0 zremisowała ze Spójnią Strykowo.

Ciekawie było we Wronczynie, gdzie miejscowy LZS przegrał 2:3 z Orkanem Objezierze. Dla Orkanu to trzecia kolejna wygrana i są coraz wyżej w tabeli. Taki sam wynik padł w Baranowie. Tarnovia II przegrała z Orłem Słopanowo. Zwycięską bramkę zdobył Sławomir Roguszka. Dużo emocji było w Obrowie. Byki, które od 6 meczów czekały na wygraną w końcu się doczekały. Jednak gdy w drugiej połowie NKS Niepruszewo prowadził 3:1 wydawało się, że to goście zabiorą trzy punkty ze sobą. Ostatecznie jednak gospodarze wygrali 4:3, a decydującą bramką zdobył Arkadiusz Janasek w 89 minucie.

Do samego końca emocje były także w Kamieńcu. W derbach powiatu grodziskiego Orzeł Granowo wygrał z TSG 2:1, a decydująca bramka padła po uderzeniu Macieja Kaźmierczaka w piątej minucie doliczonego czasu gry. Drugą kolejną wygraną zaliczyła Sparta Szamotuły, która minimalnie bo 1:0 pokonała Sokoła Duszniki.