Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 29-30.09.2018

Ostatnie wrześniowe kolejki rozegrano w A i B-klasie.

A-klasa - grupa I

a1w

Meblorz Swarzędz i Pelikan Niechanowo nadal nietknięte. Meblorz bez przeszkód wygrał 6:0 z Błękitnymi Owińska, a Pelikan także pewnie u siebie 3:0 z Pogonią Książ Wielkopolski. Zostając w czołowce to Piast Łubowo rozbił Antares Zalasewo aż 10:1. Już do przerwy Piast prowadził 8:0, a strzelanie z obu stron zamknęło się w 51 minucie.

Bez porażek są ciagle także Lechita Kłecko i Jurand Koziegłowy. Lechita wygrał 2:0 z Zawiszą Dolsk, a Jurand zremisował 3:3 z Polonią Poznań. Jurand po dwóch bramkach Krystiana Kulczyka już w 12 minucie prowadził 2:0. Polonii udało się wyrównać w 64 minucie. Następnie Jurand ponwonie wyszedł na prowadzenie, ale Polonia dzięki bramce Adama Krusia w 80 minucie urwała Jurandowi punkt.

Ważny mecz na dole tabeli rozegrano w Łopuchowie. Miejscowy KS walczył z Clescevią Kleszczewo. Obie ekipy były jeszcze bez wygranej i było to dla obu idealna okazja do zdobycia pierwszych trzech punktów. Wykorzystała to Clescevia wygrywając 3:1 i odbijając się od dna tabeli, na które spadła właśnie ekipa z Łopuchowa. Od dołu tabeli oddalił się Orkan Manieczki, dla którego wygrana 4:2 z Kłosem II Zaniemyśl była drugą z rzędu.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Pierwsze punkty w sezonie stracił Nałęcz Ostroróg. Wiadomo było, że mecz w Kaźmierzu nie będzie łatwym spotkaniem i to się potwierdziło. Mecz zakończył się remisem 3:3. Nałęcz szybko objął prowadzenie po bramce niezawodnego Bartka Rody, ale Czarni jeszcze do przerwy wyszli na prowadzenie 3:1. Bartek Roda zaraz po przerwie dał gościom kontakt, a Łukasz Roda w 70 minucie uratował dla nich punkt.

Cały czas bez porażki jest Golnica Ryczywół. Golnica pojechała do Poznania i bez większych problemów wygrała 6:1 i jest to kolejny dowód na to, że Golnica też w tej rozgrywce o najwyższe miesjce zamierza się poważnie liczyć. Kroku dotrzymuje też ciągle MKS Przemysław. Poznaniacy nie mieli problemu z wygraniem aż 7:0 z Kłosem Gałowo (hattrick Kacpra Banasiaka). Warto jeszcze dodać, że MKS w tygodniu w Pucharze Polski pokonał Vitcovię Witkowo, czyli klub z Ligi Międzyokręgowej.

Drugą kolejną wygraną nad ekipą z Gminy Suchy Las zanotował Rzemieślnik Kwilcz. Po wygranej tydzień temu z Sucharami Suchy Las, tym razem Rzemieślnik wygrał 2:1 ze Złotymi Złotkowo. Suchary za to ewidentnie wpadły w dołek formy bo porażka 0:3 z Rożnovią ewidentnie o tym świadczy.

Nadal bez punktu pozostaje Orzeł Łowyń, który tym razem 1:7 przegrał z Tarnovią III (hattrick Kacpra Bogdańskiego). Z dołu tabeli uciekli Zieloni Gaj Mały po wygranej 2:1 z Wartą Obrzycko.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Nie zatrzymują się Stella Luboń i Promień Opalenica. Oba zespoły wygrały swoje mecze bardzo pewnie. Stella 7:2 z Wichrem Strzyżewo, a Promień 6:0 z Obrą Zbąszyń. Ciekawostką meczu Promienia jest hattrick Krzysztofa Paryzka zdobyty w siedem minut. Obie ekipy na ten moment wydają się nie do zatrzymania póki co.

Na trzecim miejscu została Dyskobolia Grodzisk, która wygrała 4:1 z NAP Nowy Tomyśl. Punkt za Dyskobolią nadal pozostaje Huragan Michorzewo, który 5:2 wygrał w Wąsowie i klub z Wąsowa nadal pozostaje bez wygranej. Sporo emocji było w Puszczykowie. Las jeszcze do 86 minuty przegrywał z Lubońskim 1:4, ale wtedy gospodarze zdobyli dwie bramki i niewiele brakowało aby spotkanie zakończyło się remisem.

Dzięki dubletom swoich zawodników po 2:1 wygrały Ogrol Sielinko z Pogromem Luboń (dwie bramki Marcina Perza) i Orzeł Rostarzewo z Mosiną (dwie bramki Tymoteusza Konopki).

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Ciągle bez straty punktowej jest Maratończyk Brzeźno, któru pewnie u siebie wygrał 3:0 z Wełnianką Kiszkowo. Cały czas krok za liderem jest UKS Śrem po wygranej 4:1 z Liderem Szczytniki Czerniejewskie, a hattrickiem popisał się Norbert Konieczny, Bardzo wyrównane widowisko zobaczyli kibice w Poznaniu na meczu Lotnika z WKS-em Owieczki. Ostatecznie dzięki bramce Patryka Mendyka w 85 minucie WKS wygrał 1:0 i zespół z Owieczek pozostał w czołówce, a dla Lotnika to trzecia kolejna przegrana.

W ogóle ta kolejka obyła się bez niespodzianek. Skromnie po 1:0 wygrały KS Uchorowo (z KS Strzeszyn) i Fara Pelikan Żydowo (z Orłami Plewiska). Pewniej i lepiej pokazał się GKS Gułtowy, który wykorzystał kiepską formę LKS Kicin w tym sezonie i wygrał na wyjeździe 3:0. Pogromem zakończyły się niedzielne derby Poznania. Odlew wygrał z Jadwiżańskim aż 9:2, a jako że już do przerwy było 8:0, to bardzo blisko było dwucyfrówki.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Meczem na szczycie w tej kolejce było starcie LZS Otorowo z Rokitą Rokietnica. Obydwie ekipy podtrzymały miano niepokonanych, gdyż mecz zakończył się remisem 2:2. Rokita prowadził już 2:0, ale dzięki bramce pod sam koniec pierwszej połowy i zaraz na początku drugiej padł remis. Wykorzystał to LKS Baborówko, który pewnie wygrał 5:2 z KS Gaj Wielki i z kompletem punktów został na samym szczycie tabeli.

Za niespodziankę należy uznać tylko remis KS Kąsinowo z Arką Kiekrz. Gospodarze prowadzili 2:0, ale niespodziewanie goście z Kiekrza wyrównali. Wydawało się też, że Grom Binino po wygranej w Chrzypsku Wielkim pójdzie za ciosem i zdobędzie punkty u siebie z GKS Golęczewo, ale mimo objęcia prowadzenia już w 2 minucie to jednak goście wyszli z tej batalii zwycięsko.

Czwarty wyjazd i czwarta porażka Czarnych II Wróblewo. Nie mieli nic do gadania w Sierakowie, gdzie Warta ograła ich 6:1, a aż cztery bramki zdobył Piotr Spaeth. Nie odbył się mecz w Lipie, na który nie dojechała Sparta Brody. W Brodach uznali chyba, że tłuc się ponad 60 kilometrów aby przyjąć kolejne baty nie ma sensu.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Ciekawy mecz w Ptaszkowie. LSS próbował postawić się Pieczarce Wielichowo, ale ostatecznie dzięki dwóm bramkom Adama Hofmana i Damiana Włodarczaka to lider z Wielichowa wygrał 4:2. Z takim samym dorobkiem punktowym jak Pieczarka jest nadal też Korona Bukowiec, która nie miała problemów z TS Nowy Tomyśl i wygrała 7:1. Warty uwagi jest hattrick Jakuba Wernera zdobyty między 83 a 87 minutą.

Ważnym meczem było starcie Dębu Bolewice z Borusją Boruja Kościelna. To goście prowadzili do 36 minuty 1:0, ale ostatecznie to Dąb wygrał 3:1 i i dołączył do ścisłej czołówki. Jak co kolejkę lekko szalony mecz ma za sobą Piast Jabłonna. W Zębowie w 71 minucie Piast prowadził już 3:0, ale wtedy do gry wkroczył Adrian Halasz z Gromu który walnął hattricka. Ostatecznie jednak Piast wygrał 4:3, ale ten zespół nie potrafi wygrać meczu na spokojnie i jest gwarantem wielu emocji.

Tydzień temu Orlik Sepno przegrał 0:8 w Wielichowie, a teraz w takich samych rozmiarach wygrał z Błędno Nądnia, ale to akurat nie jest wielka sztuka. Swoje mecze na wyjazdach wygrały Jastrząb Rudniki (3:1 w Sapowicach) i Płomień II Przyprostynia (3:2 w Łomnicy).