Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 22-23.09.2018

Podsumujmy weekend w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - grupa I

LMO1w

Jeśli spotyka się lider z ostatnim zespołem w tabeli to faworyt jest jasny i można się było spodziewać, że Wełna z Vitcovią wygra dość pewnie, ale że będzie to aż 10:0 to chyba nikt się spodziewał. Vitcovia osiadła więc na dnie jeszcze bardziej i ciągle czeka na pierwszą wygraną. Dopiero w końcówce meczu punkt uratował GLKS Wysoka i ostatecznie remis 1:1 ze Spartą Złotów zepchnął ich na 4 miejsce w tabeli.

GLKS po tej serii gier minęły Iskra Szydłowo po wygranej 2:1 z Lechią Kostrzyn i Sparta Oborniki po zwycięstwie 4:1 z Leśnikiem Margonin. Po serii porażek ocknął się Huragan Pobiedziska, który po świetnej drugiej połowie wygrał z Koroną Stróżewo 6:2. Bardzo wysoko wygrał też TPS Winogrady, który 5:1 pokonał Concordię Murowana Goślina.

Błękitni Wronki po odniesieniu pierwszej wygranej nie poszli za ciosem i przegrali u siebie wyraźnie 1:4 z Pogonią Łobżenica. Remisem 1:1 zakończył się mecz Zamku Gołańcz z Płomieniem Połajewo.

LMO1

Liga Międzyokręgowa - grupa II

LMO2w

Nie zatrzymuje się Pogoń Lwówek. Wygrana 4:1 w Piaskach jeszcze mocniej usadowiło ich w czołówce i na ten moment wydają się nie do zatrzymania. W końcu na swoje boisko wrócił GKS Dopiewo i zrobił to efektownie bo z wygraną 4:1 z Orkanem Chorzemin. GKS też na pewno będzie groźny. Na podium po wpadkach inny znalazła się Wiara Lecha. Kibole nie mieli problemów z ograniem Orli Jutrosin i wygrali pewnie aż 6:0. Kolejne dwie bramki do dorobku dorzucił walczący o koronę króla strzelców - Michał Niedźwiedzki.

W końcu pierwszą wygraną zanotowała Pogoń Śmigiel. Dzięki wygranej 3:1 z Lipnem Stęszew Pogoń zbliżyła się do Lipna na trzy punkty. Z dołu tabeli wygrała też Akademia Reissa 2:0 z LZS-em Stare Oborzyska. Dużo emocji było w Rawiczu w meczu Rawii z PKS-em Racot. Ostatecznie to gościw wygrali 4:3. Na remis 1:1 zagrały Grom Plewiska z Kanią Gostyń i nadal oba zespoły trzymają kontakt z czołówką tabeli.

LMO2

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschW

Najciekawiej w tej kolejce zapowiadało się starcie Czarnych Czerniejewo z Liderem Swarzędz. Czarni dzięki dwóm bramkom Kamila Draheima i jednej Macieja Lisieckiego wygrała 3:1 i pozostała bez jakichjkolwiek strat punktowych na czele. Masa emocji było w starciu Kłosa Zaniemyśl z Polonią II Środa. Już po 30 minutach Kłos prowadził 3:1. W 65 minucie Polonia złapała kontakt, a w 88 minucie po bramce Michała Górzyńskiego było 3:3. Ostatecznie to jednak Kłos wygrał dzięki bramce najlepszego snajpera ligi, czyli Michała Stańczyka, który w czwartej minucie doliczonego czasu gry dał gospodarzom trzy punkty.

Na podium wskoczyła Avia Kamionki po pewnej wygranej 6:2 z Wielkopolską Komorniki. Także sześć bramek rywalom zaaplikowała Warta Śrem. Samo zwycięstwo nad będącą w kryzysie Olimpię Poznań może nie jest niespodzianką, ale już ilość bramek jasno pokazuje, że Olimpia ma spory problem w każdej formacji. Pewnie wygrał też Phytopharm Klęka, który 4:1 pokonał na wyjeździe SKS 13 Poznań.

W końcu pierwsze trzy punkty na koncie zapisał sobie zespół Canarinhos Skórzewo. Dzięki dwóm szybkim bramkom zaraz po rozpoczeciu drugiej połowy udało się wygrać z Piastem Kobylnica 2:1, chociaż to goście z Kobylnicy byli tego dnia stroną przeważającą i w samej końcówce mieli kapitalną okazję do wyrównania. Niesamowitą końcówkę obejrzeli kibice w meczu Szturm Junikowo - Orkan Jarosławiec. Szturm prowadził do przerwy 2:1 i w drugiej połowie mógł kilka razy podwyzszyć wynik. Nie udało się to jednak i zostali za to brutalnie skarceni. Najpierw w 92 minucie wynik wyrównał Jakub Głowacki, a dosłownie przed ostatnim gwizdkiem kapitalnym uderzeniem w samo okienko z prawie 30 metrów popisał się Filip Heigenbarth i to Orkan cieszył się z trzech punktów.

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachW

Pierwsze punkty w sezonie stracili Czarni Wróblewo. Wszystko przez bezbramkowy remis z Orłem Słopanowo. Z zespołów goniących lidera najlepiej wykorzystała to Patria Buk, która 3:2 wygrała w Kamieńcu.

Tylko remis 1:1 w Niepruszewie zaliczył Orkan Konarzewo, a LZS Wronczyn przegrał u siebie 2:4 z Orłem Granowo. Wszystkie cztery bramki dla Orła zdobył Arkadiusz Kubicki. Trochę niepostrzeżenie do czołówki dobiła Tarnovia II, która skromnie wygrała 1:0 z Sokołem Duszniki dzięki bramce Roberta Bochińskiego i do miejsca na podium ma tylko dwa punkty straty. Istotne trzy punkty zdobył też Orkan Objezierze wygrywając z Bykami Obrowo 4:2 na wyjeździe.

Coraz bliżej dna jest Sparta Szamotuły. Porażka 1:3 ze Spójnią Strykowo jest piątą kolejną i w tabeli Sparta jest tylko przed Sokołem Duszniki. Wygląda to na każdym polu w Szamotułach coraz gorzej i pytanie gdzie jest dno dla tego zespołu.