Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 15-16.09.2018

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - gr. I

LMO1w

Wełna Skoki odbiła się po zeszłotygodniowej porażce. Chociaż początek meczu z Zamkiem Gołańcz wcale na to nie wskazywał. Gdy w 37 minucie Kamil Kuzio zdobył bramkę na 3:0 dla Zamku wydawało się, że Wełnę czeka kolejna porażka. Wełna wtedy jednak wzięła sie ostro do roboty i jeszcze do przerwy dała radę wyrównać. Po przerwie dołożyła dwie bramki i ostatecznie Wełna wygrała 5:3 i pozostała na czele. Po cichu do czoła tabeli dobija się Iskra Szydłowo. Kolejny raz Iskra skromnie, ale jednak wygrała. Zwycięstwo 1:0 z TPS-em Winogrady jest czwartym w tym sezonie, a co ciekawie Iskra ma zaledwie 7 strzelonych bramek.

Drugiej kolejnej porażki doznała Lechia Kostrzyn, przegrywając zdecydowanie 2:5 w Złotowie ze Spartą. Trwa fatalna seria Huraganu Pobiedziska. Po świetnym początku Huragan właśnie przegrał trzeci kolejny mecz, Tym razem z Błękitnymi Wronki 0:2. Dla Błękitnych jest to pierwsza wygrana w sezonie. Zupełnie odwrotną passę ma GLKS Wysoka. Wygrana 3:0 w Stróżewie to ich trzecie zwycięstwo z rzędu.Ważną wygraną odniosła Sparta Oborniki, która po zwycięstwie 2:0 w Połajewie dołączyła do czołówki.

Serię wyjazdowych meczów kończyła w tej kolejce Pogoń Łobżenica. Pogoń wygrała 2:1 w Margoninie, dzięki bramce w doliczonym czasie gry Sebastiana Barona. Pogoń z sześciu meczów na wyjazdach wygrała trzy i jest w środku stawki, ale zespół pokazuje się naprawdę z dobrej strony.

LMO1

Liga Międzyokręgowa - gr. II

LMO2w

Coraz mocniej na czele osadza się Pogoń Lwówek. Wygrana 4:0 z LZS Stare Oborzyska nie pozostawiła złudzeń kto o co walczy w tym sezonie. Po dobrym początku sezonu zatrzymała się Korona Piaski. Porażka 1:3 z Kanią Gostyń jest ich trzecim kolejnym meczem bez zwycięstwa i przez to spadli już w środek tabeli. Coraz bliżej góry tabeli jest GKS Dopiewo. GKS wygrał 2:0 w Jutrosinie i konsekwetnie zbiera punkty, a przecież póki co GKS gra tylko na wyjazdach.

Niespodzianka zakończył sie mecz w Racocie. Drużyna Wiary Lecha jechała po kolejne punkty, które utrzymają ich w czołówce. Jednak to gospodarze po trzech meczach bez wygranej wygrali 2:1. Wygrana była jednak dość pewna, bo goście jedyną bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry. Dobrze radziła sobie ostatnia Rawia Rawicz, która w czterech ostatnich meczach trzy razy wygrala i raz zremisowała. Tym razem jednak przyszła porażka 0:2 w Przyprostynii.

Na właściwe tory po kiepskim początku wrócił Grom Plewiska. Trzecia kolejna wygrana przesunęła ich już na piąte miejsce, a zwycięstwo w Chorzeminie 4:1 naprawdę robi wrażenie. Ciągle bez wygranej jest Pogoń Śmigiel, która tym razem zremisowała z Akademią Reissa 2:2. Remisem, ale bez bramek zakończył się mecz w Stęszewie.

LMO2

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschw

Dwa mecze wysuwały się w tej grupie na pierwszy plan. Po pierwsze starcie Olimpii Poznań z Czarnymi Czerniejewo, a po drugie Avii Kamionki z Kłosem Zaniemyśl. Tylko Czarni pozostali po tej serii bez strat punktowych, ale chyba obie drużyny nie narzekają. Czarni poradzili sobie bez większych problemów w Poznaniu i wygrali 3:1. Forma Olimpii jest naprawdę fatalna i jest to pierwszy tak naprawdę poważny kryzys tego zespołu w historii i pytanie jak na niego zareagują jest bardzo na miejscu. W Kamionkach za to padł remis 3:3, co patrząc na to, że do przerwy było 2:0 dla Avii jest dla gości z Zaniemyśla sukcesem. Kłos na pewno pokazał, że póki co jego miejsce w czołówce to nie przypadek. W ścisłej czołówce pozostał Lider Swarzędz, który po kiepskim meczu wygrał 1:0 z Phytopharmem Klęka po bramce Adriana Małka.

Pierwszą wygraną w sezonie odniosła poznańska Trzynastka. W Komornikach wygrali 1:0. Przez to tylko jeden zespół nie ma jeszcze wygranej ani nawet punktu i jest to zespół Canarinhos Skórzewo, który tym razem przegrał 0:1 w Środzie Wielkopolskiej. Bez niespodzianek było w Kobylnicy, gdzie Piast wygrał ze Szturmem Junikowo 2:1, i w Jarosławcu gdzie Orkan przegrał z Wartą Śrem 0:3.

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachw

We Wróblewie odbył się mecz na szczycie, który nie zawiódł. Czarni do przerwy przegrywali 0:2 z Patrią Buk, ale udało im się odwrócić losy meczu. Dwie bramki Maksymiliana Biedziaka i jedna Krystiana Remisza dały Czaarnym wygraną 3:2 i nadal zespół z Wróblewa ma komplet punktów. Patria przez tą porażkę została wyprzedzona przez LZS Wronczyn i Orkan Konarzewo, które swoje mecze wygrały po 1:0. LZS w Słopanowie, a Orkan u siebie z imiennikiem z Objezierza.

Pierwszą wygraną w sezonie zanotowałą Spójnia Strykowo i zrobiła to bardzo efektownie bo rozbicie u siebie aż 5:0 Byków Obrowo robi wrażenie. Godzinę wcześniej nieopodal Strykowa, czyli w Granowie Orzeł wygrał z NKS-em Niepruszewo 3:0. Było to zwycięstwo bardzo prestiżowe, bo o wzajemnej niechęci tych dwóch ekip można by naprawdę sporo napisać.

Coraz bliżej dna jest Sparta Szamotuły. Sparta przegrywając u siebie 1:2 z Tarnovią II doznała czwartej kolejnej porażki i ich sytuacja naprawdę robi się dramatyczna. Pierwszy punkt w sezonie zdobył Sokół Duszniki. Sokół był nawet blisko wygranej z TSG Kamieniec, ale dzięki bramce Rafała Humerskiego w 86 minucie udało się gościom uzyskać remis 2:2.