Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 08-09.09.2018

Czas podsumować kolejny weekend w Lidze Międzyokręgowej i w Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - gr.I

lmo1w

Szok na samej górze tabeli. Wełna Skoki pojechała do Obornik w roli faworyta, a mimo to wróciła z bagażem pięciu bramek. Sparta Oborniki wygrała 5:1, ale Wełna mimo to utrzymała się na czele, bo trzy inne zespoły, które mogły ją strącić z tej pozycji także przegrały. Lechia Kostrzyn przegrała u siebie z Korona Stróżewo 1:2, a Huragan Pobiedziska także u siebie przegrał 2:4 z Leśnikiem Margonin. Porażka Huraganu to spora niespodzianka, chociaż inaczej to wygląda, gdy okazuje się, że brakowało w tym meczu aż 9 zawodników, w większości z podstawowego składu. Przegrał też Płomień Połajewo, po niesamowitym meczu z Pogonią Łobżenica. Pogoń wygrała 6:4, dzięki dwóm bramkom w doliczonym czasie gry, obie bramki zdobył wtedy Jan Bruski, który wcześniej zapakował jeszcze dwie sztuki.

Przez porażki zespołów z czołówki tabela nam sie mocno spłaszczyła. Wykorzystały to Iskra Szydłowo po wygranej 2:0 ze Spartą Złotów i GLKS Wysoka wygrywając 3:0 z Błękitnymi Wronki. Błękitni ciągle nie mają żadnej wygranej, i po tej kolejce spadli na ostatnie miejsce bo mają gorszy bilans bramkowy od Vitcovii Witkowo, która zremisowała 1:1 z TPS-em Winogrady. Na koniec trzeba odnotować wygraną Zamku Gołańcz z Concordią Murowana Goślina 2:1.

lmo1

Liga Międzyokręgowa - gr.II

lmo2wnowy

Najciekawiej zapowiadało się starcie Korony Piaski z Orkanem Chorzemin. I mecz zdecydowanie nie zawiódł. Już do przerwy Orkan prowadził 3:2. Korona w drugiej połowie zdobyła dwie bramki i w 83 minucie prowadziła 4:3. Jednak już po kolejnych dwóch minutach było 5:4 dla gości po bramkach Patryka Buśko i Krystiana Buśko. Dla Korony jest to pierwsza porażka w sezonie i momentalnie spadli na 6 miejsce w tabeli. Na czele tabeli jest teraz Pogoń Lwówek. W środku tygodnia Pogoń wygrała zaległy mecz w Przyprostynii 5:1, a w weekend spokojnie 1:0 z Akademią Reissa.

Na podium po tej kolejce weszli Promień Krzywiń, który pokonał pewnie Pogoń Śmigiel 4:0 oraz Wiara Lecha. Kibole najpierw w tygodniu wygrali w Stęszewie 3:1, a teraz 1:0 z Płomieniem Przyprostynia. W czołówce pozostaje także po wygranej w Starych Oborzyskach Kania Gostyń. Kania wygrała 3:2, chociaż jeszcze w 79 minucie było 3:0. LZS przycisnął w końcówce, ale wyrównać się nie udało.

Bez bramek zakończył się mecz w Rawiczu, a do Plewisk nie dojechała ekipa Orli Jutrosin. Początkowo była informacja, że mecz będzie przełożony, ale jednak został on zweryfikowany jako walkower dla Gromu. Mecz w Dopiewie przez przedłużający się remont boiska został przełożony na listopad.

lmo2nowy

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschw

Czarni Czerniejewo i Kłos Zaniemyśl nadal bez straty punktów. Czarni wygrali 5:0 z Orkanem Jarosławiec, chociaż do przerwy było bez bramek. W drugiej części gry jednak Czarni nie pozostawili już złudzeń kto jest lepszy. Kolejny kapitalny mecz zagrał także Kłos, który wygrał aż 6:2 z Wielkopolską Komorniki, a aż pięć bramek zdobył Michał Stańczyk. Kłos wykorzystał więc na maksa dobry terminarz i mecze u siebie i pytanie jak pójdzie im dalej, gdy zaczną grać na wyjazdach i mierzyć sie z zespołami z czołówki.

Pewne i oczekiwane wygrane na wyjazdach odnieśli Lider Swarzędz i Avia Kamionki. Lider wygrał 3:0 z Trzynastka, a Avia 4:1 z Canarinhos Skórzewo. Trzynastka i Canarinhos to dwa zespoły, które pozostały bez wygranej. Na wyjeździe wygrała też Polonia II Środa Wielkopolska, która 4:1 wygrała ze Szturmem Junikowo. Do przerwy Szturm wygrywał 1:0, ale druga połowa nie pozostawiła wątpliwości.

Mieliśmy też dwie niespodzianki. Tak na pewno należy nazwać wygraną Piasta Kobylnica w Śremie 2:1. Dla Piasta to pierwsza wygrana w tym sezonie. Trwa też kryzys Olimpii Poznań. Olimpia chciała się odbić za dwa mecze ligowe bez wygranej i wysoką porażkę w Niechanowie w Pucharze Polski. Zaczęło sie dobrze bo w 10 minucie Mateusz Pikul zdobył gola na 1:0 dla gości. Phytopharm jednak w drugiej połowie dzięki bramkom Łukasza Zawackiego i Adama Tłoczka wygrał 2:1. Olimpia szybko musi się więc odbić bo zaczyna to wyglądać kiepsko.

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachw

Pozostał już tylko jeden zespół bez strat punktowych. Czarni Wróblewo wygrali 2:1 z Sokołem Duszniki i pozostali sami na czele. Kroku nie dotrzymał LZS Wronczyn, który grał z Patrią Buk. LZS prowadził w tym meczu 1:0 i 2:1, ale ostatecznie to goście z Buku po bramce Sebastiana Zięty w doliczonym czasie cieszyl sie z trzech punktów. Trzecią kolejną wygraną zaliczył Orkan Konarzewo, wygrywając 4:1 w Obrowie i pokazał, że w tym sezonie także czują się mocni.

Festiwale bramkowe obejrzeli kibice w Objezierzu i w Kamieńcu. Orkan Objezierze grał z Orłem Granowo i wygrał aż 8:3. Orzeł przeżywa więc istną sinusoidę, bo trzy dni przez meczem w Objezierzu wygrali 7:2 z NKS Niepruszewo w Pucharze Polski, a teraz sami zostali bezczelnie rozbici. Niesamowity był też mecz w Kamieńcu. TSG grał ze Spartą Szamotuły i wygrał 6:3. Żeby było ciekawiej, wszystkie sześć bramek gospodarze zdobyli w pierwszej połowie. Sparta do przerwy zdobyła tylko jedną bramkę, i w drugiej nie byli w stanie odrobić tej gigantycznej straty.

U siebie zwycięstwa odniosły NKS Niepruszewo (2:0 z Orłem Słopanowo) i Tarnovia II (2:1 ze Spójnią Strykowo)