Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa - 23-26.08.2018

Czas na podsumowanie kolejnych meczów w Lidze Międzyokręgowej i Klasie Okręgowej.

Liga Międzyokręgowa - grupa I

lmo1w

Hitem tej kolejki było starcie Huraganu Pobiedziska z Wełną Skoki. Mecz zakończył się podziałem punktów i obie ekipy pozostały na czele tabeli. Huragan objął prowadzenie w 33 minucie po strzale Mikołaja Witaszyka, a wyrównał jeszcze przed przerwą Radosław Modlibowski. Remis wykorzystały Lechia Kostrzyn i Płomień Połajewo, które dzieki wygranej zbliżyły sie na jeden punkt. Lechia spokojnie wygrała 3:0 z Leśnikiem Margonin strzelając wszystkie trzy bramki już do przerwy, a Płomień wygrał na wyjeździe 1:0 z GLKS Wysoka po bramce Koczorowskiego.

Drugi kolejny mecz wygrał Zamek Gołańcz, który bardzo pewnie rozbił Vitcovię Witkowo 4:1. Vitcovia nadal jest bez wygranej w tym sezonie. Bardzo blisko pierwszej wygranej byli Błękitni Wronki. Mecz w Złotowie ze Spartą to było istna wymiana ciosów, ale jeszcze w 92 mincie to goście z Wronek prowadzili 4:3. Gospodarze potrafili jednak doprowadzić do remisu i mecz zakończył się hokejowym remisem 4:4.

Punktami po remisach 1:1 podzielili się też Iskra Szydłowo z Koroną Stróżewo i Sparta Oborniki z TPS-em Winogrady. Mecz w Murowanej Goślinie został przełożony na połowę września.

lmo1

Liga Międzyokręgowa - grupa II

lmo2w

Bezbramkowy remis Kanii Gostyń w Baranowie z Akademią Reissa wykorzystała Korona Piaski, która po wygranej 5:1 z PKS Racot została samodzielnym liderem tabeli. Korona miała w tym meczu piorunującą końcówkę. Jeszcze do 75 minuty prowadzila tylko 1:0 po bramce samobójczej, a w 88 minucie było ciągle tylko 2:1. Jednak Korona lepiej wytrzymała końcówkę tego meczu i jeszcze trzykrotnie ukuła rywala.

Jeszcze wyżej od Korona wygrała Wiara Lecha, która odprawiła Pogoń Śmigiel z bagażem sześciu goli, tracąc tylko jednego. Hattrickiem popisał się Michał Niedźwiedzki, który tym samym ma juz sześć bramek na koncie w tym sezonie. Ciekawy mecz ze zwrotem akcji odbył sie w Lwówku. Pogoń grała z Orkanem Chorzemin i do 72 minuty przegrywała 1:2. Udało się jednak odwrócic losy meczu i chociażby dzięki dwóm trafieniom Damiana Kozłowskiego Pogoń wygrała 4:2. Prowadzenia nie utrzymał także GKS Dopiewo, który 2:0 prowadził już w Stęszewie z Lipnem, ale Nikodem Kasperczak dał gospodarzom ostatecznie remis.

Spory gong zaliczył w Rawiczu Promień Krzywiń. Do tej pory Promień był bez porażki, ale tym razem dostał 0:3 i dla nich na pewno była to surowa lekcja. Ciągle bez wygranej jest Grom Plewiska. Tym razem Grom na własnym boisku przegrał 1:2 z Płomieniem Przyprostynia i zamiast byc w czołówce, krząta się na dole tabeli. Bez wygranej pozostają także nadal LZS Stare Oborzyska i Orla Jutrosin, które zagrały ze sobą i podzieliły sie punktami.

lmo2

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschodW

Po dwóch kolejkach tylko dwa zespoły maja na koncie dwie wygrane. Są to Czarni Czerniejewo po wygranej 1:0 z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska i Kłos Zaniemyś, ktory także 1:0 wygrał z Canarinhos Skórzewo.

Do sporej niespodzianki doszło w Śremie. Warta po zdemolowaniu Wielkopolski Komorniki była faworytem w meczu z Avią Kamionki. Tymczasem to goście wygrali bardzo pewnie 3:0 co może oznaczać, że ta grupa będzie bardzo wyrówanana. Za niespodziankę mozna też uznać tylko remis Olimpii Poznań z Trzynastką. Olimpia mimo, że szybko prowadziła 2:0, ostatecznie dała sobie wydrzeć wygraną i derby Poznania zakończyły sie remisem.

Na dole tabeli z zerami po drugich porażkach są Wielkopolska Komorniki, która nie dała rady beniaminkowi, czyli Szturmowi Junikowo i to Szturm wygrał 4:2, oraz Orkan Jarosławiec, który nie miał za wiele do powiedzenia w Swarzędzu i Lider wygrał 3:0. Kolejkę zakończył w niedzielny wieczór mecz Phytopharmu Klęka z Piastem Kobylnica i to gospodarze odniesli w tym spotkaniu premierowe zwycięstwo w okręgówce.

wschod

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachodW

Juz w czwartek kolejkę zainaugurowało starcie NKS-u Niepruszewo z Sokołem Duszniki. Jako pierwsi bramke zdobyli goście z Dusznik, ale ostatecznie NKS tych bramek zdobył aż pięć i wygrał ten mecz bardzo pewnie.

Trzy zespoły mają póki co po dwie wygrane. Na czele Czarni Wróblewo, którzy ze spokojem wygrali 3:0 ze Spójnią Strykowo. Drugą wygraną odniosła też Patria Buk (3:1 w Objezierzu) i LZS Wronczyn który po niesamowitym meczu wygrał 5:4 ze Spartą Szamotuły. Sparta prowadziła już 3:1 i 4:2, ale ostatecznie to gospodarze z Wronczyna wygrali. Po dwie bramki zdobyli Filip Banach i Michał Goliński.

Co ciekawe taki sam wynik czyli 5:4 padł także w Konarzewie. Miejscowy Orkan wygrał w takich rozmiarach z Orłem Słopanowo i zanotował pierwszą wygraną w sezonie. Sporo emocji było także w Kamieńcu. Miejscowy TSG po dwóch golach Pawła Brzeskota prowadził 2:0 do przerwy z Tarnovią II. Tarnovia jednak po przerwie wzięła się do roboty i gdy Maciej Kaźmierczak w 90 minucie zdobył gola na 3:2 dla nich wydawało się, że wyjadą z pełną pulą. TSG jednak zdołało wyrównać dzięki bramce Jacka Kozłowskiego w doliczonym czasie gry.

Na koniec odnotujmy wygraną Orła Granowo 3:1 z Bykami Obrowo. W siedmiu meczach tej grupy padło aż 41 bramek, co daje średnią prawie sześciu goli na mecz! Oby więcej takich kolejek.