Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 24-26.08.2018

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w trzeciej i czwartej lidze.

III liga - grupa II

3w

Jako pierwsi w tej kolejce do gry przystąpili gracze Mieszko Gniezno, którzy już w piatek grali w Koszalinie z Gwardią. Do przerwy było 1:1, a gdy w 52 minucie Drzewiecki zdobył bramkę dla gospodarzy wydawało sie, że o wygraną będzie bardzo ciężko. Mieszko jednak nie zamierzał przerywać passy meczów bez porażki i udało im sie jeszcze zdobyć trzy bramki i wygrać 4:2. Hattrickiem popisał się Tomasz Bzdęga. Mieszko ciągle wiec nie przegrywa i jest na 4 miejscu i jest najwyżej klasyfikowanym wielkopolskim zespołem.

Dwa spotkania odbyły się wewnątrz wojewódzkie. KKS Kalisz po zmianie trenera w końcu wygrał pierwszy mecz i po bramce Huberta Antkowiaka okazali się lepsi na wyjeździe od Jaroty Jarocin. Drugim wielkopolskim meczem było starcie Lecha II Poznań z Sokołem Kleczew. Mecz zakończył się remisem 1:1 z czego bardziej cieszyli się na pewno w Kleczewie.

Nie było niespodzianki w Koninie, gdzie ciągle szukający wygranej Górnik mierzył się liderem ze Stężycy. Było jednak blisko urwania punktu, bo Radunia zwycięską bramkę zdobyła dopiero w 88 minucie. Gornik po tej porażce spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Drugą porażkę z kolei poniosła Polonia Środa Wielkopolska. Po porażce z Mieszko Gniezno Polonia chciała odbic się wygraną u siebie z KP Starogard Gdański. Goście pokazali jednak, że w tym sezonie mogą walczyć o czołowe lokaty bo wygrali po bramce Retlewskiego w 86 minucie.

3

IV liga

4w

Czwartą kolejna wygraną odniósł Lubuszanin Trzcianka i tym samym wspiął sie na pozycję lidera. Lubuszanin wygrał 2:0 w Opatówku, a szóstą bramkę w tym sezonie zdobył Orlande Kpassa. Przerwana za to została passa wygranych Sokoła Pniewy. Sposób na sensacyjnego beniaminka znalazła Centra Ostrów i mimo tego, że to goście po golu Graczyka prowadzili, to ostatecznie Centra wygrała 3:1 i dołączyła do ścisłej czołówki ligi. Ważne wygrane zanotowały też LKS Gołuchów (3:1 z Kotwicą Kornik) i Pogoń Nowe Skalmierzyce (3:0 w Śmiłowie).

Ciekawie zapowiadal sie mecz w Kępnie. Polonia podejmowała Obrę Kościan i gospodarze po ostatnich wynikach byli faworytem tego spotkania. Obra jednak wyszła bardzo mocno zmotywowana i udało sie jej wygrać 2:0. Ciągle trwa kryzys formy Victorii Września i Warty Międzychód. Obie ekipy wskazywane były jako jedne z faworytów do gry o awans, a po pięciu kolejkach nadal są bez wygranej. Mimo wszystko troszkę słońca wyszło dla zespołu z Wrześni. Remis 2:2 w Swarzędzu z Unią to nie jest zły wynik i daje nadzieje, że w środę w meczu z Olimpią Koło w końcu uda się wygrać. Warta za to mimo, że w Wągrowcu dwa razy wychodziła na prowadzenie ostatecznie przegrała 2:3 i w tabeli wyprzedza tylko zespół z Koła. W środę Warta u siebie zagra z Kotwicą Kórnik i tam poszuka pierwszej wygranej w sezonie.

Długo o wygraną walczyć musieli Zjednoczeni Trzemeszno z Olimpią Koło. Wygraną dał im dopiero gol z rzutu karnego Kamila Wysockiego w 87 minucie. Wygrać  po golu w końcówce udało się także Ostrovii w Lesznie, a na remis zagrala Krobianka z Tarnovią.