Przeglądarka ligowa - Liga Międzyokręgowa i Klasa Okręgowa

Trzecią kolejkę mają już za sobą gracze z Ligi Międzyokręgowej, a pierwszą zawodnicy Klasy Okręgowej. Podsumujmy to wszystko.

Liga Miedzyokręgowa - grupa I

LMO1w

Najciekawiej w tej kolejce zapowiadało się starcie Wełny Skoki z GLKS Wysoka. Mecz długo był meczem bezbramkowym, ale w 73 minucie Modlibowski dał Wełnie prowadzenie. Goście zdołali wyrównać w 85 minucie po bramce Kanii, ale Wełna przypuściła jeszcze jeden szturm i w 88 minucie po bramce Arkadiusza Dereżyńskiego zapewniła sobie trzy punkty i ciągle miano zespołu z kompletem wygranych. Także 9 punktów na koncie ma Huragan Pobiedziska. Huragan pokonał Concordię Murowana Goślina 5:3. Do przerwy było 2:0 dla gospodarzy i nic nie wskazywało na to, że obraz tego meczu się zmieni. Jednak już w 53 minucie mieliśmy remis 2:2. Huragan jednak wziął się do roboty, a dwie bramki zdobył Mikołaj Witaszyk i jedną dołożył David Paku-Tshela. Goście odpowiedzieli już tylko jednym trafieniem. Taki sam wynik czyli 5:3 padł w Połajewie. Miejscowy Płomień nie odniósł jednak trzeciego zwycięstwa, tylko przegrał z Lechią Kostrzyn.

Pierwsze wygrane w sezonie zanotowały Sparta Złotów i TPS Winogrady. Obydwie drużyny wygrały u siebie 2:1. Sparta pokonała Leśnika Margonin, a TPS wygrał z Pogonią Łobżenica. Pierwsze trzy punkty zdobył także Zamek Gołańcz po wygranej 2:0 z Iskrą Szydłowo. Pierwszych wygranych za to ciągle nie mogą znaleźć Vitcovia Witkowo (1:2 ze Spartą Oborniki) oraz Błękitni Wronki (1:2 z Koroną Stróżewo).

LMO1

Liga Miedzyokręgowa - grupa II

LMO2w

Po trzech kolejkach nie ma już zespołu z kompletem punktów. Swoich szans na to nie wykorzystały ani Kania Gostyń, która 1:1 zremisowała z Orkanem Chorzemin, ani Korona Piaski która wywiozła bezbramkowy remis z Przyprostyni. Do tej dwójki z 7 punktami dołączył Promień Krzywiń, który wyszarpał wygraną 2:1 z Wiarą Lecha dzięki bramce Patryka Dopierały w doliczonym czasie gry.

Pewne wygrane po 3:0 zanotowały Pogoń Lwówek, PKS Racot i Rawia Rawicz. Co ciekawe dla wszystkich trzech zespołów były to pierwsze wygrane w tym sezonie. Ciekawy mecz odbył się w Śmiglu gdzie miejscowa Pogoń przegrała 2:3 z GKS Dopiewo. GKS chciałby w tym sezonie walczyć o awans do IV ligi, więc ich miejsce w czołówce póki co nie jest zaskoczeniem. Trzeci mecz i trzeci remis zanotował za to Grom Plewiska. Grom nie rozpieszcza swoich kibiców bo nie dość, że remis z Lipnem Stęszew to dla nich wynik raczej kiepski to jeszcze jest to drugi kolejny remis bezbramkowy.

LMO2

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschod

Pierwszym liderem została Warta Śrem, która bez większych problemów poradziła sobie z Wielkopolską Komorniki ogrywając ich aż 7:2. Hattrickiem popisał się Patryk Słomczyński. Z bardzo dobrej strony pokazali się także dwaj beniaminkowie. Przebudowana i solidnie wzmocniona Olimpia Poznań pokonała w Jarosławcu Orkan 4:0 (hattrick Karola Gołosia), a Czarni Czerniejewo wygrali aż 5:1 z Avią Kamionki. Obydwa zespoły pokazały, że dostały się tu nie przypadkiem i walka o najwyższe cele także w tej klasie rozgrywkowej jest w ich zasięgu.

Zacięty mecz odbył się w Zaniemyślu. Kłos pokonał Szturm Junikowo 2:1, a zwycięską bramkę zdobył dla Kłosa Michał Stańczyk już w doliczonym czasie gry. Wygraną zanotowały też rezerwy Polonii Środa Wielkopolska, które pokonały Phytopharm Klęka 2:0. Remis za to padł w derbach gminy Swarzędz. Piast Kobylnica zremisował z Liderem Swarzędz 1:1.

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachod

Pierwszym liderem na zachodzie zostali Czarni Wróblewo. Czarni zagrali naprawdę koncertowo w Baranowie i pokazali beniaminkow, że Klasa Okręgowa to już zdecydowanie wyższy poziom i Tarnovia musi szybko się pozbierać po tym laniu. Czarni wygrali 7:2, a cztery bramki zapakował Robert Antoszewski. Dobry mecz zobaczyli także kibice w Kamieńcu. Miejscowy TSG przegrał z Bykami Obrowo 2:4.

Wyjazdowe wygrane zanotowały jeszcze LZS Wronczyn (1:0 w Strykowie), Orkan Objezierze (pewne 4:0 w Dusznikach) i Patria Buk (3:1 w Konarzewie). Ten ostatni wynik to na pewno lekka niespodzianka bo jednak Orkan przewidywany jest do walki o awans, także taka wpadka na początek może boleć.

U siebie za to wygrane zaliczyły Orzeł Słopanowo, który pewnie wygrał 5:2 z Orłem Granowo i Sparta Szamotuły która po meczu pełnym niepotrzebnych spięć ze strony trybun pokonała NKS Niepruszewo 2:1.