Przeglądarka ligowa - 3 i 4 liga - 15.08.2018

Czas na podsumowanie środowej kolejki w III i IV lidze.

III liga - grupa II

3w

Kapitalnie w tej kolejce spisała się Polonia Środa Wielkopolska. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego roznieśli aż 6:0 Bałtyk Koszalin i pokazali sporą siłę i to, że ich myślenie nawet o awansie do II ligi nie jest tylko pobożnym gadaniem.

Bardzo ciekawy mecz odbył się We Wronkach. Rezerwy Lecha grały z Mieszkiem Gniezno. Do przerwy w tym spotkaniu było 3:1 dla Mieszka i wydawało się, że beniaminek z Gniezna zgarnie trzy punkty. Taki stan rzeczy trzymał się do 83 minuty i wtedy to najpierw Hubert Sobol, a w 90 minucie Krzysztof Kołodziej doprowadzili do wyrównania. Drugim meczem wewnątrz wielkopolskim w tej kolejce było starcie Jaroty Jarocin z Sokołem Kleczew. Ten mecz także zakończył się podziałem punktów bo padł remis 1:1.

Drugi remis w drugim meczu ma na koncie KKS Kalisz. Kaliszanie na własnym boisku zremisowali 1:1 z KP Starogard Gdański. I na koniec pozostał nam Górnik Konin, który także zdobył jeden punkt. Górnik grał u siebie z Wdą Świecie i mimo, że dwa razy przegrywał to dzięki dwóm golom Dawida Przybyszewskiego udało się zremisować 2:2.

Liderem tabeli i jedynym zespołem, który odniósł dwie wygrane jest Radunia Stężyca.

3

IV liga

4w

Na boiskach czwartej ligi nadal zadziwia Sokół Pniewy. Tym razem dzięki ponownie dwóm trafieniem Bartłomieja Graczyka gracze z Pniew wygrali 2:1 w Trzemesznie i po trzech wyjazdowych meczach mają na koncie 7 punktów co jest wynikiem, którego mało kto się spodziewał. Drugim zespołem który ma 7 punktów jest LKS Gołuchów. LKS wygrał z Olimpią Koło 4:0 i dzięki lepszemu bilansowi bramek jest w tym momencie na czele.

Swoje ambicje w grze o awans potwierdziły w tej kolejce Lubuszanin Trzcianka (3:0 w Wągrowcu) i Unia Swarzędz. Unia rozbiła wręcz Wartę Międzychód 4:1. Warta, która po trzech meczach ma tylko 1 punkt to największe zaskoczenie negatywne póki co. Drugim takim zaskoczeniem in minus jest postawa Victorii Września. Victoria nadal także pozostaje bez wygranej, a w tej kolejce przegrała u siebie z Centrą Ostrów Wlkp. 0:1.

Kolejny dowód na to, że ubiegły sezon to nie był przypadek dała Polonia Kępno. Polonia pokonała u siebie Ostrovię 3:1 po hattricku Filipa Latuska i także dzielnie trzyma się w czołówce. Pierwsze wygrane w tym sezonie udało się zanotować Krobiance Krobia (1:0 z Polonią Leszno) i Obrze Kościan (1:0 z KS Opatówek).

Na osobny rozdział zasłużył mecz w Nowych Skalmierzycach. Miejscowa Pogoń mierzyła się z Kotwicą Kórnik. Gdy do przerwy Pogoń prowadziła 3:1 nic nie zapowiadało jakiegoś nagłego zwrotu akcji. Tymczasem już w 54 minucie mieliśmy 3:3. Następnie dwie bramki zdobyła Pogoń i aż do 85 minuty było 5:3. Wtedy to do gry wkroczył Patryk Borydch z Kotwicy. Zapakował dwie bramki, w tym ostatnią w drugiej minucie doliczonego czasu gry i mecz zakończył się wynikiem 5:5. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Adam Majewski z Pogoni.