Przeglądarka ligowa 3 i 4 liga - 11.12.08.2018

Zapraszamy na weekendowy przegląd wydarzeń w 3 i 4 lidze.

III liga - grupa II

3w

Wystartowała III liga, w której odnajdziemy aż siedem naszych zespołów. Największe nadzieje na dobre wyniki pokładane są w Polonii Środa Wielkopolska, Lechu II Poznań i beniaminku z Gniezna. Ostatnie lata w czołówce trzymał się Sokół Kleczew, ale klub przed tym sezonem mocno się osłabił i za wiele po nim się nikt nie spodziewa. Potwierdzeniem tego był mecz w Starogardzie Gdańskim. Sokół przegrał zdecydowanie 1:4 i po pierwszej kolejce zamyka tabelę. Porażki doznał też Górnik Konin, ale przegrana tylko 0:1 po bramce z rzutu karnego w końcówce ze Świtem Skolwin nie jest wielkim zaskoczeniem.

Wygrać udało się rezerwom Lecha, które 2:0 wygrały w Koszalinie z Bałtykiem po bramkach ocierających się o pierwszą drużynę Huberta Sobola i Marcina Wasielewskiego. Wygraną zanotowała też Jarota Jarocin. Jarota zainkasowała trzy punkty po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 z Wierzycę Pelplin. Punktami na starcie podzieliły się między sobą Mieszko Gniezno i KKS Kalisz. Mieszko po bramce Radosława Mikłołajczaka prowadził 1:0 do 83 minuty, ale wtedy to wyrównał Mateusz Żebrakowski. KKS jest ekipą mocno przebudowaną w tym sezonie, co nie znaczy że osłabioną i także są w stanie sprawić miłą niespodziankę na przestrzeni całych rozgrywek.

Na koniec została nam Polonia, która pojechała na teren jednego z faworytów do awansu jakim jest Bałtyk Gdynia. Polonia po bramce Krzysztofa Bartoszaka w 35 minucie prowadziła, ale Bałtyk wyrównał dosłownie chwilę potem i wynik 1:1 utrzymał się do końca.

3

IV liga

4w

Ciekawostką po drugiej kolejce jest to, że nikt nie odniósł drugiej wygranej przez co już na starcie widać, że ta liga będzie bardzo wyrównana i pewnie jakiś czas poczekamy na wyklarowanie się ekip które powalczą o awans do III ligi. Po premierowych wygranych u siebie, tym razem na porażek na wyjazdach doznali beniaminkowie, tj. Orkan Śmiłowo (1:2 z Ostrovią) i KS Opatówek (0:2 z Tarnovią). Drugiej porażki doznała Olimpia Koło, która przegrala wyraźnie aż 0:4 w Trzciance z Lubuszaninem. Hattrickiem dla gospodarzy popisał się Orlande Kpassa, dzieki czemu ma on już cztery bramki na koncie w tym sezonie.

Zaskakujący wynik padł w Międzychodzie. Miejscowa Warta była wyraźnym faworytem w meczu z Sokołem Pniewy. I Warta w tym meczu prowadziła grę, miała więcej akcji, ale raziła nieskutecznością. Sokół za to skwapliwie wykorzystał swoje szanse i niespodziewanie wygrał 2:0. Po efektownej wygranej w pierwszej kolejce wydawało sie, że Unia Swarzędz w Gołuchowie powinna spokojnie zgarnąć trzy punkty. Nic jednak z tego. Miejscowy LKS wygrał 3:1 i pokazał to co w ubiegłym sezonie w grupie południowej, że na własnym terenie będzie groźny dla wszystkich. U siebie wygrała także Polonia Leszno, która wygrała 2:0 z imienniczką z Kępna.

Ważne wyjazdowe wygrane na cieżkich terenach zanotowały Kotwica Kórnik (2:1 w Kościanie) i Nielba Wągrowiec (3:1 w Nowych Skalmierzycach). Ciekawego meczu oczekiwaliśmy we Wrześni. Victoria grała z pierwszym liderem, czyli Zjednoczonymi Trzemeszno. Długo trzymał się wynik bezbramkowy, ale w 78 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Łukasz Jasiński. Gościom udało się wyrownać w 85 minucie za sprawą Błażeja Matysiaka. Zjednoczeni pokazali w drugim kolejnym meczu, że są do tej IV ligi naprawdę gotowi.

Najbardziej emocjonujący był chyba jednak mecz w Ostrowie Wielkopolskim. Centra podejmowała beniaminka z Krobii i po 20 minutach zanosiło się na sensację bo Krobianka prowadziła już 3:0. Centrze udało się zdobyć kontaktowego gola jeszcze w pierwszej połowie. Gdy na początku drugiej połowy Michał Sztok z Centry zobaczył czerwoną kartkę wydawało się, że meczu nie da się uratować. Nic jednak bardziej mylnego. Najpierw w 77 minucie Miłosz Nowicki, a w 87 Jakub Michalski zdobyli dwie bramki i mieliśmy 3:3. Rozpędzona Centra miała jeszcze szansę na wygranie meczu, ale piłka do siatki już nie wpadła.