Przeglądarka ligowa - A i B-klasa 19-20.05.2018

Przegląd wydarzeń w A i B-klasie.

A-klasa - grupa I

a1w

Czarni Czerniejewo zdobyli kolejne trzy punkty i zostali na czele tabeli. Mecz z Kłosem II Zaniemyśl był trochę dziwnym widowiskiem. Do przerwy Czarni wygrywali 6:0 po hattricku Macieja Lisieckiego i wydawało się, że w drugiej połowie tylko powiększą wynik. Tymczasem Kłos zaczął strzelanie i w drugiej połowie to oni zdobyli cztery bramki, w tym trzy zdobył Jakub Pioch. Mecz zakończył się więc wynikiem 6:4. Trzy punkty zdobyła też Olimpia Poznań. Na wyjeździe z Piastem Łubowo jeszcze do 60 minuty było 2:2, ale ostatecznie to goście z Poznania wygrali 5:2.

Trochę niespodziewanie przegrał Phytopharm Klęka, który walczy o Ligę Międzyokręgową. Porażka u siebie 1:2 z Jurandem Koziegłowy komplikuje mocno ich walkę o czwarte miejsce. Wydaje się za to, że rozstrzygnęła się kwestia spadku. To, że Maratończyk Brzeźno jest w kiepskiej sytuacji to było jasne, ale jeśli sam klub nie jedzie na mecz do Książa Wielkopolskiego to wygląda na wywieszenie białej flagi i poddanie się. Jeśli dodamy do tego punkt Clescevii z Pelikanem Niechanowo i trzy Stelli Luboń w meczu z Lechitą Kłecko to ich sytuacja wygląda już naprawdę blado.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Ciężkie przeprawy miały czołowe ekipy w tej grupie. Liderująca Patria Buk wygrała u siebie z Sucharami Suchy Las 2:1, a decydującą bramkę zdobył Michał Sikorski w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Męczył się też Orkan Objezierze w Gaju Małym. Zieloni już po 5 minutach prowadzili 2:0, po 30 minutach 3:2, a jeszcze kwadrans przed końcem było 3:3. Bramki jednak Norberta Jabłońskiego i Kamila Dopieralskiego dały Orkanowi wygraną 5:3. Wyrwać zwycięstwa nie potrafiła Tarnovia II, która tylko zremisowała 2:2 z Rzemieślnikiem Kwilcz.

Wyajśniła się chyba kwestia czwartego miejsca, które powinno dać awans. Orzeł Słopanowo wygrał derbowy mecz w Obrzycku 1:0, a Nałęcz Ostroróg dostał niespodziewane lanie w Gałowie. Kłos wygrał 9:2 i Nałęcz musi bronić piątego miejsca, które wedlug wyliczeń na tą chwilę daje baraż.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

NKS Niepruszewo wygrywając 2:0 w Puszczykowie utrzymał się na fotelu lidera. Powiększył nawet przewagę nad LZS Wronczyn, który zagrał kolejny kiepski mecz. Tym razem pokonał ich Szturm Junikowo 4:0 i patrząc na ich obecną formę wcale nie mogą być pewni awansu co wydawało się jeszcze pare kolejek temu wręcz niemożliwe. Tym bardziej, że swoje mecze wygrały trzy inne zespoły mające taki sam cel. Orzeł Granowo wygrał 6:1 z LSS Ptaszkowo, Mosina pokonała Inter Zdrój 3:1, a Canarinhos Skórzewo po zaciętym boju i hattricku Marcina Pawlaka wygrał 5:3 z Huraganem Michorzewo.

Czwarty kolejny mecz bez wygranej (trzeci przegrany) ma za sobą Promień Opalenica. Mimo efektownej oprawy kibiców Promienia, piłkarze nie dali rady i przegrali 2:3 z NAP Nowy Tomyśl. Trzecią wygraną z rzędu zanotował Wicher Strzyżewo, który 5:1 wygrał z LZS Wąsowo. Cztery bramki w tym meczu zdobył Tomasz Śliwa.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Meblorz Swarzędz efektownie odbił się po porażce w Owińskach i wygrał z Pelikanem Żydowo 5:1. Zmiana nastąpiła na drugim miejscu. Remis 2:2 Rożnovii w Lipie wykorzystał Antares Zalasewo, który 3:1 wygrał z Jadwiżańskim.

Błękitni Owińska po czwartym kolejnym zwycięstwie, tym razem 4:1 w Kiszkowie, znaleźli się na czwartym miesjcu. Wszystko dlatego, że kolejny raz punkty stracił KS Łopuchowo, który remis z GKS Gułtowy uratował dosłownie w ostatnich sekundach. Świetną passę wiosną kontynuuje KS Uchorowo, dla któego wygrana 3:2 w Kicinie jest czwartą kolejną.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Polonia Poznań rozjechała Arkę Kiekrz 18:0. Miała jednak ułatwione zadanie, gdyż Arka na mecz wyszła w ośmiu. Szacunek dla nich, ze dograli do końca meczu, ale jako że to w przypadku Arki nie pierwszy raz to należy zastanowić się jaki to ma sens. Największym wygranym tej kolejki są Czarni Kaźmierz. W tygodniu wygrali zaległy mecz z KS Gaj Wielki, a w tej kolejce pokonali KS Kąsinowo 2:1. Ich wygrane nabierają większego znaczenia przy niespodziewanych porażkach Tarnovii III i Złotych Złotkowo. Tarnovia przegrała 0:1 z rezerwami Czarnych Wróblewo, a Złoci nie dali rady w derbach z GKS Golęczewo i przegrali u siebie 1:2.

W pozostałych trzech meczach, które już nie mają większego znaczenia wygrane zanotowały Rokita Rokietnica, KS Gaj Wielki i LZS Otorowo.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Najważniejszym meczem tej kolejki było starcie Pogromu Luboń z Poznań FC. Nadspodziewanie łatwo wygrali goście 6:2 i wydaje się, że jesteśmy coraz bliżej poznania pierwszej trójki która awansuje do A-klasy.

Jako, że ta grupa jest trochę kadłubowa, to w weekend odbyły się tu jeszcze tylko dwa mecze. Orkan Manieczki rozbił Orły Plewiska 9:0, a UKS Śrem 2:0 wygrał z Odlewem Poznań.

b3

B-klasa - grupa IV

b4w

Kolejna pewna wygrana Dyskobolii Grodzisk. 5:0 z Dębem Bolewice nie robi już jednak na nikim wrażenia bo ta ekipa zdominowała tą grupę w pełni. Trwa za to walka o kolejne miejsca i awans. Podium się nie zmieniło bo swoje mecze wygrały Ogrol Sielinko (2:1 z Płomieniem) i Orzeł Rostarzewo (5:1 z Orlikiem). Nadzieje na awans zgubił już ostatczenie TS Nowy Tomyśl, który dostał baty u siebie 2:8 z Pieczarką Wielichowo. Pieczarka ciągle dzięki temu pozostaje w grze, ale w tabeli na pewno minie ich Sparta II Szamotuły, która dostanie walkower za mecz z Piastem Jabłonna.

Ciekawy przypadek mieliśmy w Łomnicy. To, że Huragan wygrał z Błędno Nądnia 8:1 to nie wielkie zaskoczenie, ale to że wszystkie bramki padły w pierwszej połowie już jak najbardziej.