Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 28.04 - 6.05.2018

Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 28.04 - 6.05.2018

Podsumowanie ostatnich kolejek na A i B-klasowych boiskach.

 

A-klasa - grupa I

a1w

Czarni Czerniejewo wróci na fotel lidera. Wygrali wszystkie trzy mecze w tym najważniejszy z Olimpią Poznań 4:2. Do tego dołożyli pewną wygraną nad Maratończykiem Brzeźno 5:0 i z dobrze grającym wiosną Liderem Swarzędz 1:0. Do prowadzącej dwójki dołączyła chyba już na dobre Polonia II Środa Wielkopolska. Stało się to możliwe dzięki wygranej 2:0 z Olimpią Poznań. Poza tym ograli Piasta Łubowo i Pelikana Niechanowo i mogą jeszcze śmiało powalczyć o wygranie ligi.

Dwa mecze w tym trójpaku wygrał Phytopharm Klęka. Domowe mecze z Maratończykiem Brzeźno i Lechitą Kłecko zakończyły się wygranymi odpowiednio 2:0 i 3:1. Zespół z Klęki przegrał tylko w Swarzędzu z Liderem 1:3. Phytopharm i Lider gromadzą jednak punkty tam gdzie powinny i jeśli nie załamie im się forma to miejsca 4-5 powinni utrzymać, a to powinno dać awans. Maleją na to szanse Pogoni Książ, któęa wygrała co prawda 4:0 w Kleszczewie i 2:0 z Pelikanem Niechanowo, ale porażka 0:2 z Piastem Łubowo powoduje znowu stratę punktową.

W dole tabeli najmocniej osadził się Maratończyk Brzeźno. Wszystkie mecze przegrali w tym okresie do zera, a już porażka 0:7 z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, czyli ze Stellą Luboń pokazuje, że kandydat do spadku na ten moment wyłonił się dość jasny. Stella potrafiła jeszcze chociażby ograć 4:0 Pelikana Niechanowo, a Kłos II Zaniemyśl dość nieoczekiwanie nie przegrał trzech ostatnich meczów. Udało się zremisować z Lechitą Kłecko i Clescevią Kleszczewo i wygrać na wyjeździe 3:2 z Jurandem Koziegłowy.

Pelikan Niechanowo - Polonia II Środa Wielkopolska - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1783-pelikan-niechanowo-polonia-ii-sroda-wielkopolska

Lider Swarzędz - Phytopharm Klęka - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1791-lider-swarzedz-phytopharm-kleka

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Patria Buk na czele tabeli. Patria wykorzystała pierwszą porażkę w sezonie Orkana Objezierze, ktory przegrał 1:2 w Ostrorogu i od tego czasu nie oddaje prowadzenia. Patria wygrała 4:0 z Wartą Obrzycko, 3:0 z Tarnovią II i zremisowała 2:2 z Nałęczem Ostroróg. Orkan poza porażką z Nałęczem wygrał minimalnie z Bykami Obrowo 3:2. Patria ma obecnie dwa punkty przewagi nad Orkanem i Tarnovią II, która poza porażką z Patrią wygrała 3:1 z Wartą Obrzycko. Orkan i Tarnovia mają jednak jeden mecz mniej, także sytuacja na czele może się zmieniać dynamicznie.

Trwa walka o miesjce czwarte, które na pewno da awans do Ligi Międzyokręgowej. Dobry okres ma za sobą Nałęcz, który jak wspomniałem wygrał z Orkanem Objezierze i zremisował z Patrią. Na koniec zremisował w Obrowie 1:1 i ponownie jest za plecami Orła Słopanowo, który wygrał po 3:0 z Kłosem Gałowo i Zielonymi Gaj Mały. Szanse ciągle mają też Byki Obrowo i Suchary Suchy Las, ale obie ekipy są chyba za mało stabilne w formie żeby o tym myśleć. Szans pozbawiła się już Warta Obrzycko, która zdobyła raptem jeden punkt w trzech ostatnich meczach.

Nałęcz Ostroróg - Patria Buk - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1786-nalecz-ostrorog-patria-buk

a2

A-klasa - grupa III

a3w

To zdecydowanie najciekawsza grupa z wszystkich A-klasowych. Pierwsza siódemka śmiało może sie jeszcze zrotować w każdą stronę, a wyniki między tymi zespołami są nie do przewidzenia. Liderem ciągle jest LZS Wronczyn, ale ich forma nie nastraja optymistycznie. Poza wygraną 7:3 z dołującym Interem Zdrój, klub z Wronczyna poniósł dwie wysokie porażki. 1:6 z Mosiną i 1:4 z Huraganem Michorzewo. Tylko dzięki przewadze z jesieni i niemocy NKS-u Niepruszewo w meczu ze Szturmem Junikowo zawdzięcza jeszcze tą pozycję. NKS wygrał z Huraganem Michorzewo 5:1 i Wichrem Strzyżewo 1:0, ale na koniec przegrali ze Szturmem Junikowo aż 1:4. 

Nieźle gra też ostatnio Mosina, która poza wygraną z Wronczynem wygrała 2:1 w Wąsowie i zremisowała 1:1 z Canarinhos Skórzewo. Canarinhos w omawianym okresie odnieśli najefektowniejsze zwycięstwo, bo na własnym boisku zmietli LZS Wąsowo aż 14:2 oraz potem 5:0 LSS Ptaszkowo. Najsłabiej gra ostatnio Orzeł Granowo, który tylko zremisował 2:2 w Strzyżewie, a potem przegrał 1:2 ze Szturmem Junikowo. Szturm jak widać zespołów czołówki sie nie boi i jest już na podium. 

Dosyć niespodziewanie tlen na dnie tabeli dostał LSS Ptaszkowo. Klub spod Grodziska Wielkopolskiego wygrał 3:0 z Lasem Puszczykowo, a wcześniej udało sie jeszcze zremisować 1:1 z Promieniem Opalenica i strata do Interu Zdrój to obecnie sześć punktów. Inter mógł odskoczyć i być już spokojny, ale na własnym boisku zremisowali po 2:2 z NAP Nowy Tomyśl i LZS Wąsowo. Przewaga nadal więc jest w miare bezpieczna, ale jeśli w bezpośrednim meczu tych drużyn LSS Ptaszkowo wygra to sytuacja zrobi się gorąca. 

KS 1920 Mosina - LZS Wronczyn - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1773-ks-1920-mosina-lzs-wronczyn

Szturm Junikowo - Las Puszczykowo - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1775-szturm-junikowo-las-puszczykowo

Orzeł Granowo - Szturm Junikowo - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1796-orzel-granowo-szturm-junikowo

LSS Ptaszkowo - Las Puszczykowo - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1800-lss-ptaszkowo-las-puszczykowo

Inter Zdrój - LZS Wąsowo - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1802-inter-zdroj-lzs-wasowo

Szturm Junikowo - NKS Niepruszewo - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1803-szturm-junikowo-nks-niepruszewo

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy zwycięzcę grupy i pierwszy zespół, który awansuje do A-klasy. Meblorz Swarzędz ma za sobą serię trzech wygranych. Kolejno 4:2 z LKS Kicin, 3:1 z LKS Lipa i 6:1 z Wełnianką Kiszkowo i przewaga nad drugą Rożnovią to obecnie siedem punktów. Rożnovia poza wygranymi 3:0 z Jadwiżańskim i 2:1 z LKS Kicin przegrała w Gułtowach 1:3. Na miejscu drugim utrzymała ich pauza Antaresu Zalasewo, który nadal wiosną gra bardzo dobrze bo pokonał KS Uchorowo 7:1 i KS Łopuchowo 2:1. 

Każdy z zespołów, który myśli jeszcze o awansie raz w omawianym okresie się potknął. Błękitni Owińska przegrali w Gułtowach, Pelikan Żydowo przegrał w Kicinie, a GKS Gułtowy przegrał w Żydowie. Poza więc Meblorzem sytuacja  w tej grupie może jeszcze ewoluować w każdą stronę. 

Nie było niespodzianek na dole, i zarówno Lider Szczytniki jak i Jadwiżański zanotowały po trzy porażki. Do zespołów dna doliczyć należy także Wełniankę Kiszkowo, która ma fatalny sezon. W tych kolejkach zagrali dwa domowe mecze i dwa zdecydowanie przegrane. Poza wspomnianą porażką z Meblorzem dostali jeszcze u siebie 1:5 z LKS Lipa. 

LKS Kicin - Meblorz Swarzędz - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1767-lks-kicin-meblorz-swarzedz

Fara Pelikan Żydowo - GKS Gułtowy - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1784-fara-pelikan-zydowo-gks-gultowy

Meblorz Swarzędz - LKS Lipa - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1795-meblorz-swarzedz-lks-lipa

Wełnianka Kiszkowo - Meblorz Swarzędz - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1807-welnianka-kiszkowo-meblorz-swarzedz

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Polonia Poznań zanotowała dwa kolejne zwycięstwa. O ile wygrana 9:0 z najgorszą w stawce Spartą Brody nie jest zaskoczeniem to całkiem zgrabna wygrana 4:0 na wyjeździe z Czarnymi Kaźmierz wygląda efektownie. Nie wydaje sie aby ktokolwiek miał im zabrać już pozycję lidera do końca rozgrywek. Bardzo dobrze wiosną radzi sobie Tarnovia III, która odniosła trzy kolejne zwycięstwa. Kolejno 6:0 z KS Kąsinowo, 7:1 z Arką Kiekrz i 4:2 z GKS Golęczwo. Tarnovia jest już trzecia w tabeli i naciska na Złotych Złotkowo, którzy poaza wygraniem 4:1 z LZS Otorowo i 3:0 z LKS Baborówko zremisowali u siebie 2:2 z KS Kąsinowo. Zespół z Kąsinowa swoje szanse na awans jednak chyba pogrzebał w końcówce kwietnia przyjmując lanie aż 0:6 od Tarnovii.

Jednym z zespołów przed sezonem, który miał bić sie o awans był LKS Baborówko. Obecny poziom tej ekipy jednak jest zatrważąjący. Mają za sobą trzy porażki. 1:7 z GKS Golęczewo, 0:3 ze Złotymi Złotkowo i 0:2 z Czarnymi II Wróblewo. Klub musi sie przed nowym sezonem mocno przebudować. 

Na koniec warto jeszcze wspomniec o emocjonujących derbach gminy Rokietnica. Rokita zremisował na wyjeździe z Arką Kiekrz 4:4, mimo że do przerwy prowadził 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz w Bytniu pomiędzy KS Gaj Wielki a Płomieniem Chrzypsko Wielkie. Gracze z Gaju remis uratowali w ostatnich sekundach meczu. Uratował ich niezawodny Tomasz Grobelny, który zdobył wszystkie cztery bramki w tym meczu.

Tarnovia III - KS Kąsinowo - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1778-tarnovia-iii-tarnowo-podgorne-ks-kasinowo

LKS Baborówko - Złoci Złotkowo - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1789-lks-baborowko-zloci-zlotkowo

GKS Golęczewo - Tarnovia III - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1810-gks-goleczewo-tarnovia-iii-tarnowo-podgorne

b2

B-klasa - grupa III

b3w

W tej grupie świetny czas ma Orkan Manieczki. Wygrali oni dwa bardzo ważne mecze z czołówką - z Pogromem Luboń 4:3 i Przemysławem Poznań 5:3 i zdemolowali na wyjeździe zespół Samych Kozaków aż 17:0. Dzięki pauzie Poznań FC Orkan jest teraz pierwszy w tabeli. Zespół z Poznania grał tylko raz wygrywając z UKS Śrem 3:2.

Dużo wskazuje na to, że z walki o A-klasę wypisał się Przemysław Poznań. Mieli oni teraz mecze prawdy, bo trzy z zespołami z góry tabeli. Wszystkie zostały przegrane. Kolejno z Zawiszą Dolsk 0:1, Pogromem Luboń 0:3 i z Orkanem Manieczki 3:5. Patrząc na ilość zainteresowanych drużyn ciężko będzie im wrócić do walki, chociaż terminarz do końca poza derbami z Poznań FC mają już całkiem przyjemny. Widać jednak, że Zawisza Dolsk i Pogrom Luboń są bardziej stabilne punktowo póki co.

Na pochwałę mimo tylko jednego punktu zasługują kolejny raz Orły Plewiska. Remis 1:1 w Śremie, przegrana w końcówce 1:3 z Zawiszą Dolsk i porażka tylko 2:3 z Pogromem Luboń to naprawdę wyniki które potwierdzają, że wiosną zaszły tam zmiany na dobre. Orły mogą się jeszcze włączyć do walki o miejsce "best of the rest", czyli miejsce siódme. Póki co jest tam Odlew Poznań, który wygrał z Samymi Kozakami 2:1 i Jastrzębiem Rudniki 3:0. 

Orły Plewiska - Zawisza Dolsk - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1790-orly-plewiska-zawisza-dolsk

b3

B-klasa - grupa IV

b4w

Dyskobolia przejechcała się po kolejnych rywalach. Najpierw z Huraganem Łomnica mecz został przerwany przy wyniku 4:0 z powodu zdekompletowania zespołu z Łomnicy, potem zrewanżowali się Płomieniowi II Przyprostynia za porażkę z jesieni i wygrali 5:1, a na koniec zgnietli Grom Zębowo aż 12:0. Nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek mógł ich w tabeli dogonić. Tym bardziej, ze kolejne są chimeryczne. Póki co na miejscach dających awans są Ogrol Sielinko i Orzeł Rostarzewo. Ogrol wygrał spokojnie z Borusją 3:0 i Błędno Nądnia 4:0, ale niespodziewanie przegrał u siebie z Piastem Jabłonna 1:2, a Orzeł wygrał z Piastem 7:1 i Płomieniem II 3:1, ale przegrał wyjazdowy mecz z Pieczarką Wielichowo 1:2.

Z fatalnego początku rundy zaczyna się chyba podnosić TS Nowy Tomyśl. Po remisie 3:3 z Dębem Bolewice, wygrali 2:1 w Boruji Kościelnej i 6:0 z Błędno Nądnia. Czy zdążą się ogarnąć na tyle aby z powrotem włączyć się do gry? Zobaczymy. W tej grze jest ciągle Sparta II Szamotuły, która zanotowała trzy łatwe wygrane - 11:1, 6:1 i 6:1 oraz może także Pieczarka Wielichowo, która wygrała wszystkie trzy ostatnie mecze. Poza wspomnianą wygraną z Orłem udało się wygrać z Płomieniem II 3:0 i Orlikem Sepno 1:0.

Dyskobolia Grodzisk - Grom Zębowo - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1799-dyskobolia-grodzisk-wielkopolski-grom-zebowo

b4

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com