Przeglądarka ligowa - IV liga i Klasa Okręgowa 28.04 - 6.05.2018

Przeglądarka ligowa - IV liga i Klasa Okręgowa 28.04 - 6.05.2018

Czas podsumować trzy ostatnie kolejki na boiskach IV ligi i Klasy Okręgowej.

 

IV liga - grupa północna

4plnw

Mieszko Gniezno już oficjalnie wygrał lige i może szykować się do barażów. W omawianym okresie rozegrali dwa mecze, oba wygrane. Z Pogonią Łobżenica 4:2 i z GKS Dopiewo 5:1. Teraz celem jest nie przegrać meczu do końca sezonu, najlepiej włączając w to baraże. Świetnie w tym okresie spisywał sie Lubuszanin Trzcianka. O ile wygranie z GLKS Wysoka i Wełną Skoki to nic dziwnego, to efektwona wygrana na boisku wicelidera, czyli w Międzychodzie 5:2 robi wrażenie. Mieszane uczucia ma za to Unia Swarzędz, która najpierw zdemolowała 8:2 Iskrę Szydłowo, ale potem tylko zremisowała 1:1 z GKS Dopiewo, a na koniec przegrała z Gromem Plewiska 0:1.

Patrząc na tabelę wydaje się, że pierwsza siódemka jest wyłoniona. Wyżej wymieniony Grom sprawę zawalił mecami przed wygarniem z Unią, gdyż przegrał u siebie z Kotwicą Kórnik 0:3 i z Iskrą Szydłowo 0:2. Kotwica właśnie teraz mocno przyatakowała i zapewniła sobie praktycznie utrzymanie. Poza wygraną z Gromem wygrała także z GLKS Wysoka 2:1 i Wełną Skoki 5:2.

Sparta Oborniki - Wełna Skoki - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1770-sparta-oborniki-welna-skoki

Mieszko Gniezno - Pogoń Łobżenica - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1782-mieszko-gniezno-pogon-lobzenica

4pln

IV liga - grupa południowa

4pldw

Świetnie w tej serii meczów spisała sie Victoria Września, która wygrała wszystkie trzy mecze w tym bardzo ważne z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:0 i Ostrovią 2:0. Oznacza to, że na cztery kolejki przed końcem nikt juz nie jest w stanie ich w tabeli dogonić i ostatnie kolejki to już spokojne przygotowywanie się do barażów o III ligę z Mieszko Gniezno. Kiepski to był okres dla Pogoni Nowe Skalmierzyce, która poza porażką z Victorią przegrała u siebie z Victorią Ostrzeszów i zremisowała z SKP Słupca. 

Kolejne dobre wyniki za to zanotował LKS Gołuchów, który wygrał w Turku 2:0 i z Kanią Gostyń 5:0 oraz zremisował 2:2 z Odolanovią. LKS jest obecnie szósty i nad ósmym Turem Turek ma sześć punktów przewagi. Utrzymanie jest na wyciągnięcie ręki. W dobrym momencie zaczęła się też budzić Polonia Leszno, wygrała dwa ostatnie mecze i siódme miejsce jest wyciągnięcie ręki.

Spóźniony za to finisz wydaje sie być dziełem Victorii Ostrzeszów. Poza wygraną z Pogonią Nowe Skalmierzyce, wygrała jeszcze z Polonią Leszno i PKS-em Racot, ale może im zabraknąć kolejek do utrzymania się. 

Victoria Września - Pogoń Nowe Skalmierzyce - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1769-victoria-wrzesnia-pogon-nowe-skalmierzyce

Obra Kościan - PKS Racot - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1774-obra-koscian-pks-racot

Ostrovia - Obra Kościan - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1788-ostrovia-ostrow-wielkopolski-obra-koscian

Obra Kościan - Odolanovia Odolanów - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1804-obra-koscian-odolanovia-odolanow

4pld

Klasa Okręgowa - grupa wschodnia

wschw

Zjednoczeni Trzemeszno idą jak burza bez straty bramek po awans do IV ligi. Kolejno wygrywali 3:0 z Avią Kamionki, 2:0 z Lubońskim i 3:0 z Kłosem Zaniemyśl. Ciężko sobie wyobrazić, aby ktoś mógł ich strącić z tego miejsca. Szansę teoretycznie ma na to jeszcze tylko Lechia Kostrzyn, która także trzy ostatnie mecze wygrała. Kolejno z Trzynastką 3:1, Wielkopolską Komorniki 1:0 i Lubońskim 2:0.

Punkty traciły za to zespoły walczące zaciekle o awans do Ligi Międzyokręgowej. Fatalny okres ma za sobą Vitcovia Witkowo, która poza remisem z TPS-em Winogrady 1:1 przegrała wyraźnie aż 0:4 z Trzynastką i co bardzo sensacyjne, u siebie 3:4 z walczącą o utrzymanie Wielkopolską Komorniki. Punkty stracił też TPS, który poza remisem w Witkowie przegrał z Wartą Śrem 2:4. Tylko jeden mecz rozegrała w tym okresie Wiara Lecha, która w derbach pokonała Trzynastkę 5:3.

Wykorzystały to dwa inne zespoły z tyłu. Piast Kobylnica, który ma świetną wiosnę wygrał 2:1 z Wartą Śrem i 3:1 z Orkanem Jarosławiec. Do walki chyba także zamierza się włączyć Concordia Murowana Goślina, która napędzona wygraną z Wiarą Lecha nie przegrała trzech kolejnych meczów. Najpierw zremisowała 1:1 w Śremie, a potem wygrała u siebie 1:0 z Orkanem Jarosławiec i bardzo ważny mecz wyjazdowy w Kamionkach 2:1.

Na koniec walka o utrzymanie. W dramatycznych okolicznościach Luboński odwrócił losy meczu z Wielkopolską Komorniki i z 1:3 wyciągnął na wygraną 4:3. Porażki z Lechią i Zjednoczonymi były wkalkulowane, ale na pewno klub z Lubonia poczuł szansę na życie.

Luboński KS - Wielkopolska Komorniki - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1771-lubonski-ks-wielkopolska-komorniki

Concordia Murowana Goślina - Orkan Jarosławiec - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1781-concordia-murowana-goslina-orkan-jaroslawiec

Luboński KS - Zjednoczeni Trzemeszno - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1787-lubonski-ks-zjednoczeni-trzemeszno

wsch

Klasa Okręgowa - grupa zachodnia

zachw

zachw1

Najważniejszym meczem było spotkanie Pogoni Lwówek z Sokołem Pniewy. Pogoń wygrała 3:1, pokazała się z lepszej strony i tym samym wyszła na "pole position" w walce o IV ligę. Teraz więc Sokół musi liczyć na potknięcie Pogoni. Wydaje się, że największa na to szansa jest w Przyprostyni. Płomień gra wiosną bardzo dobrze i ma teraz serię trzech kolejnych wygranych. Kolejno z Lipnem Stęszew 3:2, Czarnymi Wróblewo 2:0 i Błękitnymi Wronki 1:0. Nie są to może wygrane przekonujące, ale gromadzenie punktów jest tu najważniejsze. Płomień praktycznie może być spokojny o miejsce w Lidze Międzyokręgowej.

Trwa walka o następne miejsca w tej lidze. Cały czas blisko siebie są trzy zespoły. Akademia Reissa grała ze zmiennym szczęściem, bo najpierw przegrała z Pogonią Lwówek 0:1, potem wyszarpała wygraną z Sokołem Duszniki 3:2 i zremisowała 2:2 z Sokołem Rakoniewice.  Po dwie wygrane i jednej porażce zanotowały Lipno Stęszew i Błękitni Wronki. Przewaga tych zespołów nad resztą jest już całkiem spora, bo minimum sześciopunktowa. Istnieje spora szansa, że miejsce szóste też da awans, więc na ten moment sytuacja a tej grupie jest w miarę klarowna.

Trochę pozmieniało się na dole tabeli. Na sam dół spadła Obra Zbąszyń, która kolejno przegrywała 1:3 z Sokołem Duszniki, 2:4 z Lipnem Stęszew i 1:2 z Czarnymi Wróblewo. Wiosną Obra gra fatalnie bo w siedmiu meczach zdobyła tylko jeden punkt. Tak ligi nie da się utrzymać. Tym bardziej, że rywale nie próżnują i punktują. Spójnia Strykowo pomijając baty 0:7 w Pniewach zremisowała 2:2 z Sokołem Rakoniewice i wygrała 2:0 w Konarzewie z Orkanem. TSG Kamieniec też przyjął lanie od Sokoła bo 0:6, ale wygrał 5:2 ze Spartą Szamotuły, a mecz z Orkanem Konarzewo został przełożony więc mają jeszcze mecz w zapasie. Kluczowe w tej walce będą zapewne 22 i 23 kolejka gdzie Obra Zbąszyń zagra najpierw w Kamińcu, a tydzie później podejmie Spójnię Strykowo. Po tych meczach sporo może się już wyjaśnić.

Akademia Reissa - Pogoń Lwówek - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1766-akademia-reissa-pogon-lwowek

Sokół Duszniki - Akademia Reissa - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1776-sokol-duszniki-akademia-reissa

Pogoń Lwówek - Sokół Pniewy - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1809-pogon-lwowek-sokol-pniewy

zach

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com